Синьо сирене и бременност

  • 10 517
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Аз съм го видяла преди няколко седмици, няма да седна да си измислям.
За синьо сирене не съм видяла етикет с конкретно обозначение за обработката на млякото.
Всеки избира за себе си, има етикети за четене. Аз лично синьо сирене си хапвах до втория месец. След като разбрах, че е желателно да се избягват изобщо сирената с плесен, ги избягвам и толкова.  Peace

# 31
  • Мнения: 441
Във Франция жените са доста наясно и са изключително внимателни какви сирена и меса ядат. Във всеки случай една пица със синьо сирене извадена от фурната не е опасна.

# 32
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз мисля, че има риск с домашно произведени сирена. Докато бях бременна си позволявах и синьо сирене и моцарела, даже и червено вино.

# 33
  • Мнения: 2 133
Моцарелата не е опасна  Naughty Все едно нашето сирене да не можем да ядем  ooooh!

# 34
  • Мнения: X
Всъщност е. Истинската моцарела се прави от сурово биволско мляко. Колко тази в супермаркета е такава, се обсъди вече по-нагоре. Пак да кажа, че всички т.нар. храни са такива от профилактична гледна точка, вероятността от инфекция е минимална.

# 35
  • Мнения: 2 133
Всъщност всички сирена се правят от прясно мляко. Не съм чула сирене от варено мляко... Моцарелата, също както и нашето бяло сирене, се оставя да ферментира. Италия има население от над 60 милиона души и гарантирано всичките им бременни жени векове наред ядат моцарела...

Същата дискусия имам с италианките, според които фетата (т.е. нашето сирене) не трябвало да се яде.

Хайде малко по-малко да се филмираме и да се поуспокоим с тези забрани. Иначе скоро време ще се наложи бременните да ги слагат на системи, защото не могат нищо да ядат  Laughing

# 36
  • Мнения: X
Българското сирене се прави от пастьоризирано мляко, както и кашкавала. Голяма част от вносните сирена също. Аз съм сигурна, че италианките хапват моцарела, японките суши, французийките бог знае какво. Което не пречи човек да е осведомен от лекар какво да избягва и защо.

# 37
  • Мнения: 2 133
А ти от какво мляко мислиш, че се прави съвременната моцарела  newsm78 То и някогашното сирене не се е правело с пастьоризирано мляко, но днес, може би само домашното е такова... Защо мислиш, че е различно с моцарелата в Италия? Да не говорим за държава от третия свят?  Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: X
Спорим ли? Защото на мен ми се струва, че говорим едно и също.  Laughing

# 39
  • Мнения: 2 289
Стига да е от пастьоризирано мляко, както са ти писали, няма проблеми. Аз си хапвам рядко и Бри, и моцарела, и камамбер и синьо (само един път), но гледам етикета. А и съм сигурна, че изследват млякото, все пак не говорим за домашно приготвена храна.
И луканка ям, и суджук, и майонеза, и филета.....айде няма да се филмирам.

Общи условия

Активация на акаунт