Преслав,Павел ,Пламен???

  • 8 254
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Здравейте ,мами!Бременна съм с момченце и искаме да изберем име.Опитахме се да намерим такава тема или анкета,но без резултат .И за това пуснах нова.Благодаря за разбирането!
Очаквам с нетърпение вашето мнение...

Последна редакция: нд, 01 ное 2015, 21:12 от moon.girl

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 316
И трите имена са хубави. Сякаш Павел ми харесва най-много.

# 2
  • Мнения: 725
Преслав  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 44 122
Павел, на второ място Пламен, Преслав въобще не ми харесва.

# 4
  • Мнения: 5 867
Пламен! Heart Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 209
Според мен най-добрият избор е Павел! Лека бременност и здраво бебче на финала:hug:

# 6
  • Мнения: 30
Според мен най-добрият избор е Павел! Лека бременност и здраво бебче на финала:hug:




Блогодаря Heart EyesСамо да е здраво искаме..

# 7
  • Мнения: 1 196
Гласувах за Пламен ,на галено - Плами,Пламчо...
Докато на Павел,галеното е Пафка...звучи ми все едно някой пафка цигари - не ми харесва..

# 8
  • Мнения: 30
Гласувах за Пламен ,на галено - Плами,Пламчо...
Докато на Павел,галеното е Пафка...звучи ми все едно някой пафка цигари - не ми харесва..

 Joy и това съм го мислила ,но пък понякога си казваме:Защо не,то името не е лошо пък....И ей така .
За това и се стигна до анкетата.  Laughing

Последна редакция: пн, 02 ное 2015, 07:34 от moon.girl

# 9
  • Варна
  • Мнения: 6 316
А, много рано се стигна до галените имена.  Laughing
Преслав-Преси, Павел-Павка(не Пафка), Павчо, Пламен-Плами.

Потърси инфо за значението на имената и което ти легне на сърце повече.

# 10
  • Мнения: 760
Пламен  Peace

# 11
  • Мнения: 30
Пламен // Пламенка, Пламена . Образувани са от съществителното пламък. Съдържат пожеланието носителите им да растат буйни и пламенни.

Преслав // Преслава. Пожелателни имена носителят им да се радва на голяма, велика слава, да бъде преславен.
 Павел//  От латински - значението може да се отъждестви с "малък", "скромен", "смирен", "кротък". Празнува на 29 юни (Петровден), но някои именници предпочитат да празнуват на следващия ден - 30 юни.Павел е латинско име, което означава скромен. Мъжете с това име празнуват имен ден на 29 юни. Името произлиза от древноримски род Пулус. Павел е бунтар и реагира буйно към всичко около него. Мъжете с това име са отмъстителни и никога не биха простили на човек, който ги е наранил.
Павел има конкретни цели и желания, които в повечето случаи осъществява. Мъжете с това име ценят истината, красотата и добротата.
  Thinking Thinking

# 12
  • Мнения: 212
Гласувах за Преслав, но Павел също е едно от любимите ми имена. Пламен не ми харесва, свързвам го с огън, което за мен носи негативно послание.

# 13
  • Мнения: 505
Павел , на второ място Пламен. Преслав не ми допада.

# 14
  • Мнения: 493
Към Пламен съм пристрастна. Преслав в никакъ случай.

# 15
  • Мнения: 6 993
Преслав въобще не ми харесва.
Между Пламен и Павел се колебая, и двете ми харесват. Може би Пламен съвсем малко повече.  newsm78

# 16
  • Мнения: 30
Преслав въобще не ми харесва.
Между Пламен и Павел се колебая, и двете ми харесват. Може би Пламен съвсем малко повече.  newsm78

Преслав е предложението на мъжа ми,но той каза аз да избера и  май колебанията са ми повече между Павел и Пламен ...

# 17
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Павел и Преслав ми харесват,но гласувах за Павел.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 133
На мен Пламен най ми допада - харесвам огнените имена Пламен, Огнян, Искрен Simple Smile Павел също много ми харесва, а на името Преслав не съм фен.

# 19
  • Мнения: 4 696
Гласувах за Преслав без да се замисля!

# 20
  • Мнения: 82
И трите са хубави.Имаме детенце Преслав от компанията и всички му викат Преско на галено.

# 21
  • Мнения: 328
Павел. Преслав не ми звучи като хубаво,мъжко име. Не знам каква е тази тенденция с "Преслав",напоследък ooooh!

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Пламен.

# 23
  • Мнения: 4 696
Изненадана съм, че Преслав е толкова нехаресвано име- чисто българско, с историческо значение, не е " измислено"! Thinking

# 24
  • София
  • Мнения: 18 704
Павел от мен,синът ми се казва така.Много обичам името.А и в цялата градина Павката е един Laughing

# 25
# 26
  • Мнения: 5 366
Пламен.

# 27
  • Мнения: 30
Изненадана съм, че Преслав е толкова нехаресвано име- чисто българско, с историческо значение, не е " измислено"! Thinking
Може би ,защото е по рядко срещано... newsm78

# 28
  • Мнения: 328
Звучи ми като Преслава,и някакси не мога да го приема сериозно,за мъжко име.

# 29
  • Мнения: 621
От мен глас за Пламен, то ми допада най-много от трите предложения - и като звучене, и като значение.

# 30
  • Мнения: 4 569
Пламен или Павел. Преслав не ми харесва.

# 31
  • Мнения: 2 224
Павел наистина ми харесва, Пламен - горе-долу, а Преслав изобщо не ми допада.

# 32
  • Мнения: 5 349
Преслав.

# 33
  • София
  • Мнения: 8 652
Павел, много го харесвам.
Пламен не е лошо, а Преслав не ми допада. Пресиян не ми е любимо, но някак го приемам повече от Преслав.

# 34
  • Мнения: 1 786
от трите най-много ми харесва Пламен .

# 35
  • София
  • Мнения: 331
Пламен и Павел въобще не ми харесват.
Харесвам Пресиян и Преслав.

# 36
  • Мнения: 465
Павел  Peace Пламен ми е приятно също, Преслав и подобните му не ми допадат.

# 37
  • Мнения: 697
Пламен. Преслав определено не ми харесва.

# 38
  • Мнения: 196
Преслав!

# 39
  • Мнения: 30
Изненадана съм, че Преслав е толкова нехаресвано име- чисто българско, с историческо значение, не е " измислено"! Thinking
Може би ,защото е по рядко срещано... newsm78
Не го харедват да ....Може би наистина защото е по-рядко срещано☺

# 40
  • София
  • Мнения: 44 122
За мен Преслав е името на Велики Преслав и въобще не го възприемам за  име на човек, т.е. разнозначно ми е на това някой да се казва Шумен или Бургас, няма как да го харесам.
Галените Преси, Преско и т.н. са ми напълно безумна история.
На всичко отгоре в името дори мелодия не откривам, супер ми е спънато.

При Пресиян нещата са сходни, за галените и звучността.

Вие избрахте ли името? Гледам, че момента е съвсем скоро (и желая леко раждане) Simple Smile

# 41
  • Мнения: 331
Гласувах за Павел Simple Smile

# 42
  • София
  • Мнения: 38 523
За мен Преслав е името на Велики Преслав и въобще не го възприемам за  име на човек, т.е. разнозначно ми е на това някой да се казва Шумен или Бургас, няма как да го харесам.
Галените Преси, Преско и т.н. са ми напълно безумна история.
На всичко отгоре в името дори мелодия не откривам, супер ми е спънато.

При Пресиян нещата са сходни, за галените и звучността.

Напълно съм съгласна за Преслав и Пресиян.
Навремето познавах доста Пламеновци. Почти всички имаха прякори /т.е. не си харесваха имената/. А галеното Пацо ми е доста неприятно.

Така че - пак с компоромис - остава Павел.

# 43
  • Мнения: 212
За мен Преслав е името на Велики Преслав и въобще не го възприемам за  име на човек, т.е. разнозначно ми е на това някой да се казва Шумен или Бургас, няма как да го харесам.
Галените Преси, Преско и т.н. са ми напълно безумна история.
На всичко отгоре в името дори мелодия не откривам, супер ми е спънато.

При Пресиян нещата са сходни, за галените и звучността.

Напълно съм съгласна за Преслав и Пресиян.
Навремето познавах доста Пламеновци. Почти всички имаха прякори /т.е. не си харесваха имената/. А галеното Пацо ми е доста неприятно.

Така че - пак с компоромис - остава Павел.

Не мога да реша кое галено име е най- ужасно - Преси, Пацо или Павка.  Sick

# 44
  • София
  • Мнения: 38 523
Имаме познат, на който му викат Пальо. Sick

# 45
  • Мнения: 24 351
Павел е единствено приемливо

# 46
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
Моите предпочитания са за Преслав, когато бях бременна много исках това име за сина ми, но т.к. в семейството си имахме Преслава, а и първо дете не е хубаво да се кръщава дори с буквата на починал човек избрахме друго.

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Гласувах за Павел.

# 48
  • Мнения: 1 196
Значението на името Павел е малък ,мъничък....,затова гласувах за Пламен...

# 49
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 398
Само Павел ми харесва.  Peace

# 50
  • Мнения: 30
Здравейте мами !
Мисля че избрахме името,но след около 2 седмици ще Ви го кажа 😁
Очакваме с нетърпение мъника .
И дано всичко е наред!
Пожелавам Ви лека бременност и безпроблемно раждане.
Бъдете здрави!Целувки!

# 51
  • Мнения: 113
с две ръце за Преслав много си е хубаво даже името,а Павел хич не ми харесва звучи ми по старовременно

# 52
  • Мнения: 47
Е кое избрахте?

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 14 434
Павел. Познавам много готини хора с имена Преслав и Пламен, но и двете имена ми харесват значително по-малко от Павел. Може би защото ми звучат като да търсят пищност, а аз си падам по простите неща, и оригиналност, нищо, че са сравнително разпространени.

Уф, чак сега видях, че било избрано вече. Казвай, де.

# 54
  • Мнения: 57
Пламен ми харесва най-много.

# 55
  • Мнения: 319
Категорично Преслав в номер едно за мен. Първо, не идва от Преслава, второ не идва и от Велики Преслав и е най-българското име от изброените три! И не мога да разбера, защото галената форма трябва да е водеща при избора на име. Да не говорим, че Пламчо, Плами или Пламба не се отличават със супер звучене, както и Павка, Павче и т.н. И престанете с крайните си изказвания, мисля че е достатъчно всеки да си каже предпочитанието и да гласува.

Общи условия

Активация на акаунт