АВГУСТинче вече бяга, мама за коледен хаос се стяга!

  • 59 377
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 390
Дишай, Асти Simple Smile всичко ще е наред!

# 676
  • Мнения: 519
Асти, кураж!
Пипи, и ние се приспиваме заедно. Местим я, когато е заспала вече дълбоко. Не потрепва, но знам точно кога настъпва този момент. Изчаквай повече преди да го пренесеш, само и само да е заспал. И това като оздравее....сега със соколите трудна работа. Иначе за приорикса - и беба реагира така. Около 5-6 дена след като поставихме ваксината.

# 677
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Асти, кураж!
Пипи, и ние се приспиваме заедно. Местим я, когато е заспала вече дълбоко. Не потрепва, но знам точно кога настъпва този момент. Изчаквай повече преди да го пренесеш, само и само да е заспал. И това като оздравее....сега със соколите трудна работа. Иначе за приорикса - и беба реагира така. Около 5-6 дена след като поставихме ваксината.

Ами аз четох някъде по книгите за сън, че не е добре да се пренася детето напълно заспало, защото като се събуди, помни, че е заспало до мама и си я иска пак. А ако е заспало будно в кошарата, може да се научи да заспива само. Това преди действаше, ама явно сме в период някакъв...Ще изчакам да оздравее и започвам отново опити да го местя буден, преди казваше само мрън и дозаспиваше, сега се разплаква (в същия стадий на съня, докато е полузаспал)

Асти, стискам палци. Дано мине добре и да свикне бързо.

# 678
  • София
  • Мнения: 1 740
Пиша от тел, че спим още в колата и аз седя с него Simple Smile до 10 е бил ток и жица, но после е почнал да хленчи. Според мен се е уморил т.к. стана в 6 без 20 и не спа в колата, а пътуваме час. До 10 вече е бил капнал от игра с децата.
Аз го преживях много по-зле от колкото очаквах. Уж съм корава, а толкова зле се чувствах, гадеше ми се и сърцето свито. Най- лошото е че нямам контрол, че не мога да гледам от страни как се държи, играе е ли, това ме побърква. ММ очаква понеделник да остана там и да го гледам през прозореца. Лудница.....но за 4 ри часа там се върна с ново умение....дава въздушна целувка....е от кога го уча ако знаете....стой у баща си и сестрата му маха и праща целувка и той и махна и също прати. Направо паднах. А да и се скъса от рев точно преди да го изведът и излезе адски сърдит. Аз се побърках, защото си му познах рева. Сменяли памперса.....мисля че се е разтроил т.к. малко като в лекарски кабинет като го събличам, такъв беше рева....аз и ревове познавам, а и уморен много беше...по очите му личеше и бързо заспа в колата от 12:20. Хайде май се буди.

# 679
  • София
  • Мнения: 721
Лека да ви е адаптацията! Цял час до яслата ли пътувате? Не е ли много?
Моята хубавица от декември стана мрънкащо дете , а хич не понасям така...Щом вече с сеф си мисля да я пусна на ясла, как издържате? Това е ново неко за мен и хич, ама хич не ми харесва.
Да ви питам дават ли ви сетрин и вечер да им миете зъбите? Аз по време на баня успявам най- лесно, но от миналия месец я къпя през вечер, че беше почнала да и се дехидратира кожата и в останалото време мифе зор тия зъби...Цялата се мокри докато ги мия и тн

# 680
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Лека да ви е адаптацията! Цял час до яслата ли пътувате? Не е ли много?
Моята хубавица от декември стана мрънкащо дете , а хич не понасям така...Щом вече с сеф си мисля да я пусна на ясла, как издържате? Това е ново неко за мен и хич, ама хич не ми харесва.
Да ви питам дават ли ви сетрин и вечер да им миете зъбите? Аз по време на баня успявам най- лесно, но от миналия месец я къпя през вечер, че беше почнала да и се дехидратира кожата и в останалото време мифе зор тия зъби...Цялата се мокри докато ги мия и тн

Аз мия само вечер и то отскоро. Мрънка като искам аз, иска сам. Вкарва четката и се чеша и нищо не прави, но заради навика го оставям. Не се мокри, аз ги мия един път с паста и един път с мокра четка и това е.
Нормален е периодът с мрънкането, тръшкане ли имаш предвид? като откажеш нещо да реве и лежи по земята? Това се решава като не отстъпваш и я оставяш да си лежи. И започват все по-кратки да са пристъпите. А ако е само мрънкане, може и кътници да са, ние от седмици се мъчим с тях (уж са избили, но по 1-2 връхчета, а нали чакаме по 4). Аз съм на дни-понякога и азне издържам и викам и после се обвинявам, друг път съм ток и жица и сме в много добри отношения. Ще мине и това, но бавно- доколкото знам около 2г е пикът на ужасното мрънкане Simple Smile)

# 681
  • Мнения: 2 653
Astined, дано да продължи да му е забавно на малчо! Ти ще претръпнеш, в момента изпитваш нормални чувства и тревоги като за първите дни.

Ние "мием" зъбите така- аз си мия зъбите и те са при мен в банята. Седят мирно и зяпат нагоре към устата ми. След няколко пъти започнах да им давам четките. Кой с дръжката, кой с четката... Първоначалните ми опити бяха с паста и аз да мия. Обаче те я гълтат естествено, а пък и се противяха много. Поне така давам пример и свикнат, че се прави такова нещо, после ще минем на другия етап.

п.п Сетих се. Пипи, аз не бях разбрала, че искаш и да го местиш в кошарата. Имате ли възможност да сложите матрак на пода някъде в детската стая? При нас в детската имаше диван. Те започнаха да се катерят по него и сега оставих само меката му възглавница на която се сяда и с кеф си полегвам при тях. Много често, когато са уморени идват да лягат до мен. Та в твоя случай от играта може да преминавате по-плавно към сън, а на ниско можеш спокойно да оставиш детето след това да си доспи. Друго, което се сещам е да седнеш до леглото и да му подадеш ръка, докато заспи.

Последна редакция: пт, 29 яну 2016, 16:59 от fiona

# 682
  • София
  • Мнения: 721

Аз мия само вечер и то отскоро. Мрънка като искам аз, иска сам. Вкарва четката и се чеша и нищо не прави, но заради навика го оставям. Не се мокри, аз ги мия един път с паста и един път с мокра четка и това е.
Нормален е периодът с мрънкането, тръшкане ли имаш предвид? като откажеш нещо да реве и лежи по земята? Това се решава като не отстъпваш и я оставяш да си лежи. И започват все по-кратки да са пристъпите. А ако е само мрънкане, може и кътници да са, ние от седмици се мъчим с тях (уж са избили, но по 1-2 връхчета, а нали чакаме по 4). Аз съм на дни-понякога и азне издържам и викам и после се обвинявам, друг път съм ток и жица и сме в много добри отношения. Ще мине и това, но бавно- доколкото знам около 2г е пикът на ужасното мрънкане Simple Smile)
[/quote]
Има 4 кътника, но инат е, както и необяснимо ревтунене....Баткото много кратък период имаше и с твърдост отстоях, тука обаче на камък удрям.

# 683
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739

п.п Сетих се. Пипи, аз не бях разбрала, че искаш и да го местиш в кошарата. Имате ли възможност да сложите матрак на пода някъде в детската стая? При нас в детската имаше диван. Те започнаха да се катерят по него и сега оставих само меката му възглавница на която се сяда и с кеф си полегвам при тях. Много често, когато са уморени идват да лягат до мен. Та в твоя случай от играта може да преминавате по-плавно към сън, а на ниско можеш спокойно да оставиш детето след това да си доспи. Друго, което се сещам е да седнеш до леглото и да му подадеш ръка, докато заспи.

Ние имаме легло в детската и там няма проблем, заспова сравнително лесно вечер. Но после пренасянето или ако реша директно в кошара да преспивам става лошото. Ритуалът ни включва четене и той се отпуска с книжките и после му разказвам деня и така се унася, но иска човешки контакт. В кошара става, ако легна с него, ама е много трудна поза на тялото и не мога да издържа дълго и съответно не работи Simple Smile)
Ще видим, може и да излизаме от периода, като че ли е по-спокоен напоследък, чакам днес заспиването, че обедното беше в количка и не се брои.

# 684
  • Мнения: 834
Това с потрепването при заспиване и аз го ползвам, особено на обедното спане, защото заспива върху мен  Laughing Вечер заспива до мен и по-трудно го усещам. Иначе и ние сме в криза с неговото легло - трябва да е много дълбоко заспал, за да го оставя там. И след няколко часа става и само при нас на спалнята заспива, иначе рев  Thinking А аз изобщо не го искам при нас, не знам какво да го правя  newsm78
Вчера се събуди със сополи сутринта, после излезнахме и повече не се появиха. И сега не знам болен ли е, здрав ли е  Joy Давам вит. Ц и калций, пък да видим ...
Астинед, да кажеш и днес как е яслата, да знаем какво ни чака  Sunglasses

# 685
  • Мнения: 616
Привет,момичета! Simple Smile Зачудих се днеска за сребърната вода и храненето от сребърни прибори.Имаме една сребърна лъжичка.но ми е малка да го храня с нея и се зачудих дали мога да я сложа в диспенсъра при водата му,дали ще има някакъв ефект?

# 686
  • Мнения: 2 653
fanito01, така освещават водата по църквите. Не знам какъв ефект ще има, но онази сребърна вода от аптеките не е направена точно по този начин.

# 687
  • Мнения: 519
Аааа, на нищо не приличат това. Голямо затишие тук.....ако ще караме така, дайте да излезем с есенни предложения за следващата тема  Joy

# 688
  • София
  • Мнения: 1 740
Ох аз имам да давам отчет, но съм толкова уморена че не мога. Днес го оставихме да спи там, но утре ще дам подробности. Разбивам се от пътуваня, че отивам с баща му и него сутрин и после от там до работа с обществен транспорт, после пак го хващам да отида и за взимането и да се приберем заедно. Равносметката е около 4 ри часа в път за мен. Днес направо болна се чувсъвам и утре ги изпращам сами, а аз ще гледам да си оправя къщата, сготвя и щв ходя само за взимането.
Абе утре с детайли.

# 689
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Асти, защо пътуваш с таткото? Поне в едната посока нека се оправя сам. Ние засега планираме да се разделяме, ММ го води, аз го взимам. А и даже доколкото знам децата плачат по-малко, ако ги заведе друг, не майката.

Наистина голямо затишие, то и аз не сядам да пиша, че знам, че едва ли някой ще отговори...А и нещо съм супер изморена напоследък. Даже сега от 1ч умирам за сън, не съм дори подредила играчките, заспах с детето към 8 и нещо, но се събудих и сега хем ми се спи, хем не мога да заспя, ще изчакам до 23ч.

Я кажете, имаше ли прилепчив период към 18м? След 10 дена ги навършваме и напоследък се върнахме доста назад- плаче като ходя до тоалетна, за заспиването ви писах- иска гушнат и ако се отделиш от него, пак плаче (и то дълго време, дори да е заспал от 30 мин, пак те усеща). Много иска "мама",а аз като го чуя ми се къса сърцето. ММ искаше да го учим да заспива сам, т.е. след ритуалите дори да плаче да не го гушкаме, но аз не можах и вчера след няколко пъти по някплко минути го гушнах (знам, че не се прави така). Според мен не е моментът, ако е  период,просто ще отмине и пак ще спи нормално. А може и да му останат лошите навици, знам ли.

май  имах някакви въпроси, ама мисля бавно...а, да- къпете ли настинало дете? Има настинки/болести по над седмица и ми се струва неприятно за детето и кожата му да не се къпе. От друга страна да се къпе болно не е много добре...При нас са се събирали по 4-5 дни и след това се престрашавам, но се чудех

лека нощ на всички

Общи условия

Активация на акаунт