АВГУСТинче вече бяга, мама за коледен хаос се стяга!

  • 59 342
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 653
Пипи, от седмица някъде момчетата са буквално залепени за мен. Където и да ходят, каквото и да правя аз, някой идва и ми прегръща единия крак силно. Седна ли на дивана, някой идва да ме бута да легна и да седне до мен. Вечер на заспиване, задължително аз трябва да вляза по някое време да ги завия, да ги погаля и да им кажа лека нощ. Ако влезе някой друг да го направи не заспиват и мрънкат, докато аз не се появя.

Дадох пастели, за сега отбелязват точки по листа с тях и тук-там по някоя линия. Купих им самолетчета и веднага ги вдигнаха над главите си и правят виууу. От едни песнички в ютюб знаят движенията с глава, с ръце. Отварям хладилника, който е над фризер и вратата не минава вече над главата на едното дребосъче, което пренареждаше магнитите. Ходихме до магазина за ръчичка. Влизат послушно в асансьора. Всичко това се случва днес. Сякаш тази нощ минах напред във времето.  Shocked

Astined, дано се справя все по-добре с яслата човечето ти!

# 691
  • Мнения: 438
И аз си имам лепка Simple Smile, но незнам дали е период. Освен, че вечно е закачен за мен и вечер, когато ме няма вкъщи спи неспокойно. По принцип като заспи към 21 започва да мрънка чак на сутринта към 7 за млякото. Когато го гледат вечер бабите винаги ми се оплакват, че много е плакал, събуждал се, искал да има човек в стаята. Като тръгне на ясла ще свикне и без мен, няма да е цял живот така, я. Като се позатопли съм планирала да го изместя в детската став вече да си спи. Само ме притеснява леглото. Там си е голямо юношеско легло без решетки и трябва някак да обезопася пода. Помня, че имаше един период ( може би 2-3 нощи), в който баткото падаше, но с времето свикна с габаритите.

# 692
  • Мнения: 3 786
kremolin ние сме сложили предпазна преграда на баткото против падане,че в началото го намирахме да спи под леглото  Grinning беше доста смешна гледка как сладко си спи на пода.
Моето не е лепка,а лепкище от няколко дена само иска да го нося не иска гушкане а да го влача и да опипва по-високите неща които още не стига.Как ли не с неговите 13 кил няма шанс.
Открих,че си пада планинар и обича поляните на всяка детска площадка хуква като бесен да обикаля по тревата и да хапва по някое по-интересно буренче и цвете.Направо яд ме хваща като гледам чуждите деца как си играят или си карат колелца,а моя бяс тича из калта и яде болкуци.

# 693
  • Мнения: 438
Ани, би ли споделила снимка или линк на тази преграда? Нямам си и на идея какво да търся по магазините.

# 694
  • Мнения: 519
Кремолин, има на Хаук, а и на други марки. Само цъкни в интернет на категория обезопасяване/сигурност на детската стая и ще ти наизлязат сто вариации.

# 695
  • Мнения: 3 786
http://www.minimod.bg/11110/baby-dan-%D1%81%D0%B3%D1%8A%D0%B2%D0 … %D0%BB%D0%BE-blue
тази  беше в продавалника ги има по 35 лв втора употреба

# 696
  • Мнения: 438
Благодаря Ви! Намерих, разгледах, ще умувам newsm78 Simple Smile

# 697
  • София
  • Мнения: 1 110
Привет! Ние сме на ски с големите, Миа е при баба си. Добре се псправят засега. Пиша от таблета... голяма мъка.
Къпя всяка вечер без дните с ваксини.
Миа си е лепка по принцип, не забелязвам увеличение, то няма накъде.
Прегради против падане от легло бяхме правили сами.
Ще пиша пак, като се докопам до компютър... Simple Smile

# 698
  • Мнения: 198
Здравейте и от мен! Лепка и аз си имам и мрънкало, даже! И аз на скоро си мислех дали няма някакъв период около 18 м, но не съм проверила. Къпя всяка вечер, без изключение ваксина или болест, даже и главата, че постоянно се завира някъде и някак ми е ненормално да я оставя да си легне така. Аз да се оплача, моята Миа, напоследък намали доста яденето- и без това яде по 4 пъти, ами сега и само обяда е като хората и ужасно лошо спи. Мисля, че причината е ,че започна да "говори"- не винаги разбирам, но тя си казва какво иска или ми разказва чрез словосъчетания.
За преградите- заради спалнята преди 6 м. някъде купихме- Бейби гард се казва за 25 лв-  нова на Лорели от ОЛХ. Само, че не довидях, че долната част на преградата се мушка под матрака,който трябва да е на нивото на леглото, докато нашия влиза около 5 см в рамката на спалнята. Така и не успях да я ползвам, но съм я оставила за нейната стая, като я преместя на юношеско легло и специално ще гледам да е с подматрачна рамка, за да мога да я ползвам.

# 699
  • София
  • Мнения: 1 740
Ехооо...ето ме с обещания пост Simple Smile

Аз бях писала още преди няколко седмици какво ни е положението с яслата и защо пътуваме по час, но пак ще си кажа де Simple Smile Частната забавачница, която бях избрала и ни беше по джоба я затворили и затова се спряхме на вариант ОДЗ в Божурище, което е извън София, а ММ работи там и съответно ще го води с колата и взима. Тоест ОДЗ-то си е държавно, но са извън системата за София и затова има място и го записахме без проблем. Пътя е дълъг, но няма как. Пипи т.к. следях и темата за частните ясли и знам какво се писа там до преди новата тема, която вече не следя....аз няма да ти препоръчвам просто защото при нас щеше да е по-принуда и търсехме евтин вариант без да става дума за каквото и да е езиково обучение и подобни и то с надежда да е само до лятото, а на есен на държавно. Който има възможност може много да си обсъжда условията или не и да води всякакви полемики, но аз нямам....преподавател съм в университет, та предполагам е ясно Simple Smile Въобще не става дума да се лишим от някоя глезотия, та да си го позволим.
Имам приятелка и колежка, която живее в Божурище и има близнаци и те са в същото ОДЗ, но вече първа група. Та имам някакво спокойствие т.к. тя е много доволна.
Иначе за това, защо аз пътувам с ММ....това е само временно, защото аз имам нужда от това....ясно е, че само той ще го води и взима, но сега докато се адаптира детето аз самата имам нужда да го изпратя и взема след това, да не говорим, че и без това супер трудно се взима инфо от сестрите и лелките, а за ММ е направо невъзможно Simple Smile Така или иначе две сутрини не отивам вече с тях, днес е под въпрос дали ще отида за взимането.

Боян му беше първи ден петък, след това понеделник пак го взехме на обед и от вторник го оставихме да спи там и така два дни го взимаме в 16:15, а за днес вече се чудим дали и да не остане до 17:30, когато баща му свършва работа. Адаптира се прекрасно. Не реве ....разкиселява се когато го оставяме т.к. вече се усеща, но в момента в който влезе всичко приключва. Всеки случай не е плач със сълзи. Даже предполагам, че голямата драма е защото баща му го оставя, а не аз....от мен с радост щеше да иска да се отърве Simple Smile Вечер като го взимаме пак към баща си протяга ръце....абе неблагодарна работа....Спи си там по два часа и повече спокойно, нищо че леглата са отворени, а не кошари Simple Smile това ми е много чудно как го постигат, но явно имат чалъми. Яде и си личи по акитата, само закуската може би отказва т.к. му давам малко в 6:30 да хапне. Не плаче през деня, дават му биба за заспиването. Много се гушкал Simple Smile То едната сутрин като се разрева на оставянето и после през прозореца го видяхме как лелката го е взела и той се е гушнал и облегнал глава на рамото и. Ядосвал се ако не му дадат първо на него да яде. Абе добро ми е детето...още не си е показало магариите и не се е тръшкал, но за сметка на това когато го вземем и си стигнем вкъщи почва да се тръшка яко и за всичко. Явно си наваксва за деня.....като им свикне там сигурно ще започне с номерата, но нали е най-малък и още не смее явно. Вчера бяха 20 деца. По списък иначе са 30 или повече, че има доста новозаписани като нас по никое време. Доста са, та ще видим до кога ще устискаме здрави. Давам му клеева тинктура отдавна, а преди седмица му почнах пробиотик и мисля сега да купя още една опаковка, че като гледам менюто има много неща с които не е свикнал, та идеята ми е да му помогна на корема с шока Simple Smile
Иначе момичета много малко и трудно дават инфо..това е във всички държавно. Това те подлудява т.к. ти искаш да знаеш всяка подробност, но просто не става. Аз съм реалист....имат 20 деца, няма как да запомнят всичко за всеки. Колежката ми кажа, че ако не е ял, спал, плакал е или се е случило нещо ще ми кажат на 100%, но да ми обясняват как си е играл, колко е акал, колко точно е ял и подобни да не се надявам. Шока е голям, когато си свикнал да следиш всяка негова стъпка, а сега си толкова изолиран, но ще свикна. Още вчера бях много по-спокойна, а и като не пътувах с тях сутринта бях много по отпочинала. Да ви подготвя просто, че няма как всичко да е както искаме. Храната например....имам претенции за нея, че аз много го вардех, но ето че трябва да се примиря.....ако даваш 1000лв за частна, тогава със сигурност може да искаш и храната да е определена и информация подробна, че някой и видео наблюдение имат.

Хайде много дълго стана.....имам много работа, че се хванах да чистя и оправям всичко, което ми е изостанала и работата край няма.....

# 700
  • Мнения: 2 653
Astined, според мен е нормално поведението, че става по-кисел като се приберете. Периодът му е много наситен с емоции-всеки ден попада в нови ситуации с другарчетата, със сестрите и т.н. Точно влизането в рутина след време ще успокои нещата-т.е. ще е попреминал през разни неща и ще се е научил, ще има опит. И си права и за инфото, аз и преди съм разказвала. Има гго и момента, че на сестрите са им ясни н-на брой реакции на деца и тях нищо не ги изненадва особено. Но когато кажат на майката- днес детето ви плака много, то майката ще го приеме по-трагично. До някъде се опитват да пазят и майките от собствените им реакции. Със сигурност ще ти кажат, ако има нещо притеснително, както и ще го похвалят, ако е направил нещо ново и важно. А за храната...малко или много трябва да си затвориш очите. За да яде детето по-качетсвена храна, трябва да се промени цялата система на финансиране, закупуване и приготвяне. Това става с по-генерални действия и ще става бавно. Компенсираш у дома. В градината давах на щерката закуска у дома и отивахме чак след закуската там, поне това спестявах. Но тук вече зависи от часовете в които може да се взима/прибира детето. Иначе както описваш Боян си се справя чудесно, ти също ! Simple Smile

# 701
  • София
  • Мнения: 1 740
Благодаря Фиона.....да ти кажа първите два дни ми беше много тежко.....умората от пътуване и нервите, а и после отивах на работа, там се виждах с куп хора, не че съм работила де, но съм излязла от тези интензивни контакти и това допълнително ме натоварваше....сега сме много по-добре и двамата Simple Smile
Храната не е крайно зле....супите и манджите са супер като разнообразие. Закуските не са лоши с изключение на напитката. От 5 дни в 4-ри дават прясно мляко с какао, което вчера малко ме напрегна, но после ме успокоиха, че какаото е доста малко, колкото да даде аромат, но пак и толкова много прясно мляко си е шок за корема му. Има много плодове в 10 часа и за десерт на обед (който съм сигурна, че не яде). Със сигурност ще вдигне употребата на захар в сравнение с в нас, т.к. аз много я ограничавах. Напитката сутрин, дали е чай или млякото с какао със сигурност има захар. Следобедните закуски са сладки - тиквеник, руло с конфитюр, макарони с яйца и мляко и подобни. Абе не е нещо толкова зловещо от рода на шоколадова пастичка Simple Smile Не знам даже тук в София дали ще е толкова добре.
Но яде явно човека....тук ми е отказвал леща ако не е от белената. Имал е и от детската кухня и не я ядеше, но вторник в акото му ясно се виждаше лешата Simple Smile и видях кога я е ял. Това му е било за първи път и я ака на три пъти горкия, затова казвам, че стомахчето ще му се натовари. Като видях с прясното мляко за закуска, разбрах, че допускам грешка, като му давам айрян сутринта, че май като ги смесим още по-зле, та тази сутрин чай му правих. За обед два пъти тази седмица има телешко, веднъж пилешко, риба и свинско. Жената каза, че и двете си изяжда и супата и основното - ако ме лъжеха едвали чак толкова щяха да преовеличат, даже едната лелка си ми каза единия ден: " той май е ящничък".....аз не го имам точно за ящен т.к. бая номера ми върти, но се храни стабилно определено.....той си е едричък от първенците по кила в групата си беше от бебе.

Е имах романтични очаквания, че дори няма да проплаква, като го оставяме....

# 702
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Астинед, и на мен ми звучи супер да се адаптира, винаги съм си представяла много по-големи ужаси.
Едно хранене със захар на ден не е много, за мен е нормално да има нещо такова в следобедната закуска (нали и в детската кухня са така). Вече напитките само са в повече,но той едва ли изпива и двете напитки. Моят поне не пие нищо, ако не е вода и АМ и айрян понякога.

Дайте идеи за закуски, обсъждаха се преди, ама съм забравила. ММ го гледа сутрин и винаги прави едно и също- една филия със сирене и една с кашкавал и кисело мляко (той изяжда тази със сирене и малко от кашкавалената само). Ако стана аз, правя и кус кус и друго и на мен не ми хрумва. Макарони на фурна готвих вчера, не ги хареса. Като цяло има ли проблем да яде едно и също, ако му харесва? Днес сложихме и яйце на филията, но не му хареса толкова.

Вашите пускат ли ви до тоалетна, голям проблем ни стана. На 9 месеца беше така и сега пак. Рев безумен, ако вляза дори само ръцете да си измия на затворена врата. Знам, че е период, ама да не правя нещо грешно ме е страх и да му задълбоча периода...Аз обяснявам, отивам, затварям вратата и на излизане като се успокои пак обяснявам.

# 703
  • София
  • Мнения: 1 740
Закуски: овесени ядки със сирене и масло, юфка, сандвич сирене и яйце, солен кейк (бъркана баница му викаме по нашия край), качамак, имам и юфка със спанак, кус-кус и подобни са ясни. Има и много други неща, но да кажем, че тези са по-бързите за приготвяне.

# 704
  • Мнения: 616
За закуски и следобедни закуски аз редувам попара,кус-кус(попринцип те са винаги на закуска),овесена каша със сирене и масло,кисело мляко с овесени ядки и плод,кисело мляко с бебешки бисквити и плод(евентуално канела),кисело мляко само с плод(ако е ял повечко преди това),каша имам за разнообразие,гриз,мляко с ориз,принцеси със яйце и сирене/кашкавал и кисело мляко,но не е фен,,,трудно преглъща и не изяжда нищо накрая,кисело мляко с домашен кекс,има и други сигурно ,но не помня....е киселите естествено,но аз не ги предпочитам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт