Мога ли да получавам майчинство без стаж?

  • 1 808
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 99
Здравейте скъпи настоящи и бъдещи майки казвам се Ели 3г съм работила като детегледачка но без договор и реално нямам трудов стаж искам да попитам мога ли да получавам майчинство без трудов стаж?

# 1
  • Мнения: 161
Да,получаваш майчинство. Трябва да се обърнеш към социалните служби за повече информация, понеже ще вземаш социално майчинство. Мисля, че размерът му е 100 лева и имаш право на него само първата година след раждането на детето.

# 2
  • Мнения: 760
Да,получаваш майчинство. Трябва да се обърнеш към социалните служби за повече информация, понеже ще вземаш социално майчинство. Мисля, че размерът му е 100 лева и имаш право на него само първата година след раждането на детето.

и аз до колкото знам е 100 лв за една година щом си без трудов стаж ...

# 3
  • Мнения: 10 874
Здравейте скъпи настоящи и бъдещи майки казвам се Ели 3г съм работила като детегледачка но без договор и реално нямам трудов стаж искам да попитам мога ли да получавам майчинство без трудов стаж?
Майчинство за безработни

Извинете, че използвам чужда тема, но да не пускам специална за един въпрос.
Искам да попитам, в случай, че имам три години трудов стаж(общо, на две места съм работила), но в момента съм безработна, социално майчинство ли ще получавам? Благодаря.
Въпроси и отговори за майчинството и новите промени
Майчинството счетоводно

# 4
  • Мнения: 512
Да,ще получаваш,,щом към момента на раждане нямаш договор за работа,получаваш соц. майчинство.И еднократната помощ ще си получиш и детските.Независимо колко стаж имаш преди това щом в момента су безработна-майчинството е от социалните.

# 5
  • Мнения: 3 597
Здравейте скъпи настоящи и бъдещи майки казвам се Ели 3г съм работила като детегледачка но без договор и реално нямам трудов стаж искам да попитам мога ли да получавам майчинство без трудов стаж?
Ако веднага започнете осигуряване в някоя фирма , след навършване на 1 година ще започнете да получавате майчинство .

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Попитай тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=868167.0;topicrefid=19

Аз бях точно като теб - 3год. детегледачка, току що завършила бакалавър, без трудов стаж. Започнах да работя фиктивно, като си заплащах пълните осигуровки и когато направих 1год. трудов стаж, започнах да вземам майчинство Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт