Майчинството счетоводно-66

  • 42 328
  • 750
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

Моля, прочетете внимателно този първи пост! Отговорът на Вашият въпрос може би е някъде тук! Благодаря!

И ако обичате нека темата да не се пълни със ЗАПИС! Благодаря за разбирането!!!!!

Темите до сега: Тема 1; Тема 2; Тема 3; Тема 4; Тема 5; Тема 6; Тема 7; Тема 8; Тема 9; Тема 10; Тема 11; Тема 12; Тема 13; Тема 14; Тема 15; Тема 16; Тема 17; Тема 18; Тема 19; Тема 20; Тема 21; Тема 22; Тема 23; Тема 24 Тема 25, Тема 26 Тема 27, Тема 28, Тема 29, Тема 30, Тема 31, Тема 32, Тема 33, Тема 34, Тема 35, Тема 36, Тема 37, Тема 38, Тема 39, Тема 40, Тема 41, Тема 42, Тема 43, Тема 44, Тема 45, Тема 46, Тема 47, Тема 48,Тема 49,Тема 50,Тема 51,Тема 52, Тема 53, Тема 54,Тема 55,Тема 56,Тема 57,Тема 58,Тема 59,Тема 60, Тема61, Тема62, Тема63, Тема64, Тема65

 bouquet ЗА ВСИЧКИ КОНСУЛТАНТИ:    bouquet
Ала-Бала; Lady Brinne; ДейзиГ; Elfita;Стики; Viva 123;pantera66;Шана


Телефони на НОИ София за проверка на обезщетенията
926 10 10

Калкулатор за изчисляване на заплата и всички осигуровки - на КиК
Калкулатор за изчисляване на майчинството (с огромни благодарности за katya_k и колегите й  bouquet)

Адреси на ТП на НОИ където можете да получите информация за болнични и др. обезщетения - в сайта на НОИ - Контакти

Във форума
- тема за детските
- Тема за програмата „В подкрепа на майчинството”

Справки може да си правите в сайта на НОИ по ПИК - персонален идентификационен код. Ако нямате ПИК, в НОИ по адресната ви регистрация ще може да получите - лично.

Много полезен код!  Peace

С него на сайта на НОИ ще виждате какъв е осигурителният ви доход, какви обезщетения и кога сте получили, както и дали са ви предадени болничните и др. документи.

Напр:
-   справка за това на какви суми са ви осигурявали –
е-услуги - Справка за социалното осигуряване
https://socialsecurity.nssi.bg/
Там ще видите осигурителния си доход. За месеците, когато сте били в болнични, ще са повече суми - съберете ги.   Wink

-   справка за изплатените болнични -
е-услуги - Справки по ЕГН и Булстат - "Справка за изплатени парични обезщетения и помощи от ДОО чрез НОИ по ЕГН "
https://benefits.nssi.bg/EGN/

-   справка за статуса на болничния (кога е предаден, изплатен ли е, всички данни по него – попълнени от доктора и счетоводството)
е-услуги - Справки по ЕГН и Булстат - най отдолу на страницата е "Справка за представени в НОИ документи за обезщетения и помощи от ДОО, статус на обработка и изплащане"
https://benefits.nssi.bg/detailedegn/ReportBolnForEGN1.asp

Прил 12 http://www.fisconsult.bg/dokumenti/obrazci-i-dokumenti/item/obra … stoiatelstva.html
Прил 4 http://www.bgstuff.net/formi-i-dokumenti/deklaracii/1299-pril-4- … nie-chl-54-ot-kso


Как се изчисляват болнични? актуализирано за 2011, благодарение на Стики

Кога бъдещата майка има право на обезщетения?

Какво включва майчинството?

Застъпване на майчинства

Документи за ползване на обезщетение за бременност и раждане,и отпуск за гледане на дете до 2 г

Процедура по прехвърляне на отпуска за гледане на дете до 2 г

Необходими документи за обезщетенията - http://www.noi.bg/ - от менюто в ляво избирате УКАЗАНИЯ

Териториални поделения на НОИ, филиали, и архивни стопанства в страната

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Елфита, хубаво пожелание   bouquet от старата тема.
Ще чакаме ЗБДОО за 2016 г.  Crossing Arms

# 2
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Че е така, така е.За да има застъпено майчинство, трябва да продължи с отпуската си до започване на 45-дневния, както е написала вече колежката Ала-бала.
Въпросът е, че ще си изтърве яслата на детето и трябва да започне отначало за яслата.


//постът на scorpita взе, че изчезна докато пиша...

# 3
  • Мнения: 1 700
Не съм много веща, нека знаещите ме поправят, но мисля че докато детето не тръгне фактически на ясла, майката не е задължена да се върне на работа и в този смисъл съветвам майката да запише детето си, но да го пъсне след като излезе в болничен 45 дена преди термин.
В яслите директоркторките са склонни на компромиси относно по-късното постъпване на деца. Информацията до НОИ постъпва едва когато детето действително започне да посещава ясла.

# 4
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Не съм много веща, нека знаещите ме поправят, но мисля че докато детето не тръгне фактически на ясла, майката не е задължена да се върне на работа и в този смисъл съветвам майката да запише детето си, но да го пъсне след като излезе в болничен 45 дена преди термин.
В яслите директоркторките са склонни на компромиси относно по-късното постъпване на деца. Информацията до НОИ постъпва едва когато детето действително започне да посещава ясла.

Точно така е  Peace

# 5
  • Мнения: 2 172
Здравейте, дами!

Предстои ми Септември да подавам документи за детски надбавки. Децата ми са на възраст съответно 7г., 6г. и 4г.
Каката ще е във втори клас и за нея знам, че трябва да се вземе бележка от училището.
Но нещо ми се върти в главата, че такава бележка трябва и за детето, което в момента ще е в подготвителна група в ДГ. Има ли такова нещо или аз се заблуждавам?  Thinking

Другият ми въпрос е следният: от юни месец съм регистрирана в БТ. Трябва ли да нося някаква бележка и от там?  Laughing

Предварително Ви благодаря!

# 6
  • Мнения: 13 929
Записвам се в темата за да сме си взаимно полезни   bouquet

Навремето бях наясно с материята, сега може и да съм малко изостанала, но ще се види  Grinning

# 7
  • Мнения: 3 020
Елфичка, със сигурност трябва бележка и за подготвителна група в ДГ.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Другият ми въпрос е следният: от юни месец съм регистрирана в БТ. Трябва ли да нося някаква бележка и от там?

Не,не ти трябва бележка от БТ.Ще си попълниш доходите от там в молбата и си носи трудовата книжка за всеки случай.Има промяна при взимането на доходите и на семействата без брак.Вие брак имате ли?Бележка,че посещава ПГ група за детенцето на 6 г също ще ти трябва

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Да не навлизам в спор( и изобщо не ми се и коментира твърдението) за записването, но няма как "всеки луд" да ми запише детето, като, за да стане това се изисква моят подпис след попълване на документите за съгласие със записаното име на детето и кой баща е записан. Просто не се изискваше предварително изготвена декларация и заверена от нотариус, а всичко се свърши в болницата след раждането.

Ако 2016г. втората година стане 380лв хваща ли заварено положение?

# 10
  • Мнения: 13 929
Това се урежда с прех.и закл.разпоредби към съответния захон. Предвид социалния характер на това обезщетение според мен няма да има заварено положение, а ще важи за всички.

# 11
  • Мнения: 2 172
Другият ми въпрос е следният: от юни месец съм регистрирана в БТ. Трябва ли да нося някаква бележка и от там?

Не,не ти трябва бележка от БТ.Ще си попълниш доходите от там в молбата и си носи трудовата книжка за всеки случай.Има промяна при взимането на доходите и на семействата без брак.Вие брак имате ли?Бележка,че посещава ПГ група за детенцето на 6 г също ще ти трябва
Благодаря много за отговора.Да, имаме брак. Работя разпокъсано напоследък /с тези учителски освобождавания през лятото/ и е малко по-сложно.
Интересно е защо тази бележка за ПГ не е опомената в списъка с документи.

6tastliva, благодаря!

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ако 2016г. втората година стане 380лв хваща ли заварено положение?

Със сигурност ще важи за всички майки,ползващи отпуск за гл на дете до 2 г.Но няма да има увеличение,момичета.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 270
Здравейте, сигурно е коментирано в темата, но бих искала да попитам има ли определени дати на които превеждат майчинството от НОЙ или е на различна дата всеки месец?

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, сигурно е коментирано в темата, но бих искала да попитам има ли определени дати на които превеждат майчинството от НОЙ или е на различна дата всеки месец?

В кой период си на майчинството???

Общи условия

Активация на акаунт