Майчинството счетоводно - 37

  • 26 679
  • 740
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 99
цоп и аз  с една питанка.Предварително да благодаря на всички,които ни отговарят тук  bouquetБез вас сме за никъде момичета. Hug Та...термина ми е на 23.07.2011г.Работя в салон и там ме осигуряват на 140лв/половин работен ден от 2 години/,отделно имам фирма и се осигурявам като управител на 420лв+ОЗМ от декември 2009г .От януари месец тази година съм  в болнични до края.Въпросът ми е от двете места ли ще взимам по 80% болнични?После за изчисление на майчинските, за месеците в който съм била болничен се взема базата от която  е изчислен болничния,нали т.е. в моето положение 420+140лв и общо взето не се намаля дохода, или греша??

# 736
  • Мнения: 10
Добро утро!

Предварително се извинявам, ако въпроса ми не е по тази тема.
Преди три месеца се завърнах от отпуск по майчинство. По време на отсъствието ми системата на заплащане се е променила и е отпаднал 25% бонус, след което бруто заплатите на колегите ми са били увеличени с определен %. От както съм се върнала не ми е правена никаква индексация на заплатата ми и сега фактически получавам по-ниска нето заплата в сравнение с преди две години и значително по-ниска от колегите ми с еднаква длъжност.
Искам да попитам длъжен ли е работодателят да ми индексира заплата след завръщането ми от майчинство и в какъв срок? И има ли законов начин по който да си изискам тази индексация?
Благодаря предварително за отговорите ви!

# 737
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте Hug От известно време се чудя, в момента съм болнични, но не взимам обезщетения защото тъкмо бях започнала нова работа, когато забременях. Тези месеци без никакъв доход как влияят на майчинството. Заплатата върху която ме осигуряват ли се гледа, минималната 240 или просто 0 защото нямам доходи Rolling Eyes
Благодаря  bouquet

защо не взимаш обезщетение-нямаш 12 м стаж през целия си живот ли
месеците без доход са на 240 лв


цоп и аз  с една питанка.Предварително да благодаря на всички,които ни отговарят тук  bouquetБез вас сме за никъде момичета. Hug Та...термина ми е на 23.07.2011г.Работя в салон и там ме осигуряват на 140лв/половин работен ден от 2 години/,отделно имам фирма и се осигурявам като управител на 420лв+ОЗМ от декември 2009г .От януари месец тази година съм  в болнични до края.Въпросът ми е от двете места ли ще взимам по 80% болнични?После за изчисление на майчинските, за месеците в който съм била болничен се взема базата от която  е изчислен болничния,нали т.е. в моето положение 420+140лв и общо взето не се намаля дохода, или греша??

да,от болничния не ти се намалява обезщетението
за изчислението му ще се вземат предвид и двата ти осиг дохода,да

# 738
  • Мнения: 100
Здравейте
въпросите са ми няколко и се надявам да ми помогнете
от август 2010г. съм на нова работа,преди това 8 месеца бях безработна и си плащах само здравните осигуровки/ стажа ми преди това е 8 години/- сега ме осигуряват на 900лв- бременна съм в  5 седмица и въпроса ми е - какво обещетение ще получавам ако:
* деветте месеца съм в болничен- тоест не ходя на работа през цяланта си бременност изобщо
* след като родя какво майченство ще вземам-240лв или ?
Предварителон благодаря
 Hug

# 739
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Добро утро!

Предварително се извинявам, ако въпроса ми не е по тази тема.
Преди три месеца се завърнах от отпуск по майчинство. По време на отсъствието ми системата на заплащане се е променила и е отпаднал 25% бонус, след което бруто заплатите на колегите ми са били увеличени с определен %. От както съм се върнала не ми е правена никаква индексация на заплатата ми и сега фактически получавам по-ниска нето заплата в сравнение с преди две години и значително по-ниска от колегите ми с еднаква длъжност.
Искам да попитам длъжен ли е работодателят да ми индексира заплата след завръщането ми от майчинство и в какъв срок? И има ли законов начин по който да си изискам тази индексация?
Благодаря предварително за отговорите ви!

Ако индексирането на заплатите е станало с някакъв нормативен документ или е залегнало в колективен трудов договор, тогава би следвало то да се случи още с връщането Ви на работа.
Ако случаят не е такъв - промяната отразена ли е с анекс към договорите на колегите Ви на същата длъжност?

# 740
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Нова седмица - НОВА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт