Майчинството счетоводно-63

  • 48 399
  • 759
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Моля, прочетете внимателно този първи пост! Отговорът на Вашият въпрос може би е някъде тук! Благодаря!

И ако обичате нека темата да не се пълни със ЗАПИС! Благодаря за разбирането!!!!!

Темите до сега: Тема 1; Тема 2; Тема 3; Тема 4; Тема 5; Тема 6; Тема 7; Тема 8; Тема 9; Тема 10; Тема 11; Тема 12; Тема 13; Тема 14; Тема 15; Тема 16; Тема 17; Тема 18; Тема 19; Тема 20; Тема 21; Тема 22; Тема 23; Тема 24 Тема 25, Тема 26 Тема 27, Тема 28, Тема 29, Тема 30, Тема 31, Тема 32, Тема 33, Тема 34, Тема 35, Тема 36, Тема 37, Тема 38, Тема 39, Тема 40, Тема 41, Тема 42, Тема 43, Тема 44, Тема 45, Тема 46, Тема 47, Тема 48,Тема 49,Тема 50,Тема 51,Тема 52, Тема 53, Тема 54,Тема 55,Тема 56,Тема 57,Тема 58,Тема 59,Тема 60, Тема61, Тема62

 bouquet ЗА ВСИЧКИ КОНСУЛТАНТИ:    bouquet
Ала-Бала; Lady Brinne; ДейзиГ; Elfita;Стики; Viva 123;pantera66;Шана


Телефони на НОИ София за проверка на обезщетенията
926 10 10

Калкулатор за изчисляване на заплата и всички осигуровки - на КиК
Калкулатор за изчисляване на майчинството (с огромни благодарности за katya_k и колегите й  bouquet)

Адреси на ТП на НОИ където можете да получите информация за болнични и др. обезщетения - в сайта на НОИ - Контакти

Във форума
- тема за детските
- Тема за програмата „В подкрепа на майчинството”

Справки може да си правите в сайта на НОИ по ПИК - персонален идентификационен код. Ако нямате ПИК, в НОИ по адресната ви регистрация ще може да получите - лично.

Много полезен код!  Peace

С него на сайта на НОИ ще виждате какъв е осигурителният ви доход, какви обезщетения и кога сте получили, както и дали са ви предадени болничните и др. документи.

Напр:
-   справка за това на какви суми са ви осигурявали –
е-услуги - Справка за социалното осигуряване
https://socialsecurity.nssi.bg/
Там ще видите осигурителния си доход. За месеците, когато сте били в болнични, ще са повече суми - съберете ги.   Wink

-   справка за изплатените болнични -
е-услуги - Справки по ЕГН и Булстат - "Справка за изплатени парични обезщетения и помощи от ДОО чрез НОИ по ЕГН "
https://benefits.nssi.bg/EGN/

-   справка за статуса на болничния (кога е предаден, изплатен ли е, всички данни по него – попълнени от доктора и счетоводството)
е-услуги - Справки по ЕГН и Булстат - най отдолу на страницата е "Справка за представени в НОИ документи за обезщетения и помощи от ДОО, статус на обработка и изплащане"
https://benefits.nssi.bg/detailedegn/ReportBolnForEGN1.asp

Прил 12 http://www.fisconsult.bg/dokumenti/obrazci-i-dokumenti/item/obra … stoiatelstva.html
Прил 4 http://www.bgstuff.net/formi-i-dokumenti/deklaracii/1299-pril-4- … nie-chl-54-ot-kso


Как се изчисляват болнични? актуализирано за 2011, благодарение на Стики

Кога бъдещата майка има право на обезщетения?

Какво включва майчинството?

Застъпване на майчинства

Документи за ползване на обезщетение за бременност и раждане,и отпуск за гледане на дете до 2 г

Процедура по прехвърляне на отпуска за гледане на дете до 2 г

Необходими документи за обезщетенията - http://www.noi.bg/ - от менюто в ляво избирате УКАЗАНИЯ

Териториални поделения на НОИ, филиали, и архивни стопанства в страната

# 1
  • Мнения: 960
Някой вадили нови болници вече ,аз днес ходих обаче има срив системата както винаги на нещо ново.
После обаче какво се прави ходили се при работодателя ? А още си чакам старите болнични

# 2
  • Berlin
  • Мнения: 11 260
Lady Brinne, благодаря! А в такъв случай дали ще има натрупване (част от октомври, ноември, декември)? Всъщност как се изплащат, в началото на месеца за предния месец ли?

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 389
Някой вадили нови болници вече ,аз днес ходих обаче има срив системата както винаги на нещо ново.
После обаче какво се прави ходили се при работодателя ? А още си чакам старите болнични

Здравей,

мисля, че служителят е длъжен да информира работодателя за нов болничен и сигурно ще дават нещо, което да се занесе в службата. Просто вече работодателите нямат ангажимент да носят болничните до НОИ, както беше до сега.
Това за срива въобще не ме учудва.... Дано да го стабилизират бързо.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 283
Tatqna89, знам че го има на сайта на НОИ, но там са няколко софтуера.

Интересува ме кой точно трябва да използвам, за да подготвя и подам документи за обезщетение по майчинство. Това ли е? http://www.noi.bg/eservicesbg/software/49-benefits? Благодаря.

# 5
  • Мнения: 960
Tatqna89, знам че го има на сайта на НОИ, но там са няколко софтуера.

Интересува ме кой точно трябва да използвам, за да подготвя и подам документи за обезщетение по майчинство. Това ли е? http://www.noi.bg/eservicesbg/software/49-benefits? Благодаря.
За това си попитай в нои по добре тук не знам

# 6
  • Мнения: 2 200
Някой вадили нови болници вече ,аз днес ходих обаче има срив системата както винаги на нещо ново.
После обаче какво се прави ходили се при работодателя ? А още си чакам старите болнични
Издава се болничен лист на хартия, който се носи на работодателя.

Lady Brinne, благодаря! А в такъв случай дали ще има натрупване (част от октомври, ноември, декември)? Всъщност как се изплащат, в началото на месеца за предния месец ли?
Ако няма проблем ще се изплати на куп за октомври, ноември и декември. После в началото на всеки месец за предходния.

# 7
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Някой вадили нови болници вече ,аз днес ходих обаче има срив системата както винаги на нещо ново.
После обаче какво се прави ходили се при работодателя ? А още си чакам старите болнични

Здравей,

мисля, че служителят е длъжен да информира работодателя за нов болничен и сигурно ще дават нещо, което да се занесе в службата. Просто вече работодателите нямат ангажимент да носят болничните до НОИ, както беше до сега.
Това за срива въобще не ме учудва.... Дано да го стабилизират бързо.


Ама не е така.Все още ще си чакате парите след носенето на останалите документи от работодателя...Плащането няма да зависи от работодателя едва след като вкарат електронната система и за работодателите от 2016  Wink

# 8
  • Мнения: 838
Каква е промяната в изплащането на болнични от новата година?

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 389
Пантера, стана ми интересно, какво още трябва да се носи от работодателя - ведомост за заплати, ...? Аман, от половинчати решения в тази държава!

Последна редакция: пн, 05 яну 2015, 22:17 от bambucha_85

# 10
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Пантера, стана ми имтересно, какво още трябва да се носи от работпдателя - ведомост за заплати, ...? Аман, от половинчати решения в тази държава!

Бележка от банката и декл-я за деклариране на банкова сметка, ако не е декларирано, също така и приложения, в които се пише стажа, фирмата и т.н. които не, че в НОИ не могат да си ги сверят, но чакат на готово.
След изтичане на 410-те дни примерно и започването на майчинството не става с болничен, а с приложение, което пак трябва да се носи от работодателя/счетоводителя.
Истината е, че и ние чакаме от години електронната система, за да не губим време и да висим по опашки, но уви...Сега ще чакаме 2016...

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 389
Пантера, стана ми имтересно, какво още трябва да се носи от работпдателя - ведомост за заплати, ...? Аман, от половинчати решения в тази държава!

Бележка от банката и декл-я за деклариране на банкова сметка, ако не е декларирано, също така и приложения, в които се пише стажа, фирмата и т.н. които не, че в НОИ не могат да си ги сверят, но чакат на готово.
След изтичане на 410-те дни примерно и започването на майчинството не става с болничен, а с приложение, което пак трябва да се носи от работодателя/счетоводителя.
Истината е, че и ние чакаме от години електронната система, за да не губим време и да висим по опашки, но уви...Сега ще чакаме 2016...


Да, уви... Благодаря за отговора!   bouquet

# 12
  • Мнения: 1 139
Здравейте,въпроса ми е следния.
От декември съм на нова работа,съответно на 6 месеца изпитателен срок.малко след като започнах разбрах ,че съм бременна и сега работодателя има право да ме освободи,какво става с майчинството ми по нататък,ако ме отстранят от работа.
Благодаря предварително

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,въпроса ми е следния.
От декември съм на нова работа,съответно на 6 месеца изпитателен срок.малко след като започнах разбрах ,че съм бременна и сега работодателя има право да ме освободи,какво става с майчинството ми по нататък,ако ме отстранят от работа.
Благодаря предварително

Ако те освободят и останеш без работа до 45 дневния ти болничен преди термин,оставаш и без майчинство.Ако доходът на човек ви е под или равен на 350 лв бруто,ще имаш право на социално майчинство 100 лв на месец за една година,помощ за бременност 150 лв 45 дни преди термин и детски надбавки 35 лв месечно
Имаш ли 12 м осигурителен стаж през живота ти?Ако,да,започни във фирма на приятел малко преди 45 дневния ти болничен и ще взимаш 2 г майчинство

# 14
  • Мнения: 1 139
Да,имам необходимия стаж,ако ме освободят мога ли веднага  да се водя в др фирма или няма смисъл,направо преди 45-дневния болничен

Общи условия

Активация на акаунт