Майчинството счетоводно - 32

  • 32 149
  • 746
  •   1
Отговори
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Моля, прочетете внимателно този първи пост! Отговорът на Вашият въпрос може би е някъде тук! Благодаря!

Темите до сега: Тема 1; Тема 2; Тема 3; Тема 4; Тема 5; Тема 6; Тема 7; Тема 8; Тема 9; Тема 10; Тема 11; Тема 12; Тема 13; Тема 14; Тема 15; Тема 16; Тема 17; Тема 18; Тема 19; Тема 20; Тема 21; Тема 22; Тема 23; Тема 24 Тема 25, Тема 26 Тема 27, Тема 28, Тема 29, Тема 30, Тема 31

 bouquet ЗА ВСИЧКИ КОНСУЛТАНТИ:    bouquet
Ала-Бала; Lady Brinne; ДейзиГ; Elfita; sis7; Стики; jakinik; Viva 123


Телефони на НОИ София за проверка на обезщетенията
926 10 10

Калкулатор за изчисляване на брутни и нетни заплати - на КиК
Адреси на ТП на НОИ където можете да получите информация за болнични и др. обезщетения - в сайта на НОИ - Контакти

Във форума
- тема за детските
- Тема за програмата „В подкрепа на майчинството”

Справки може да си правите в сайта на НОИ по ПИК - персонален идентификационен код. Ако нямате ПИК, в НОИ по адресната ви регистрация ще може да получите - лично.

Много полезен код!  Peace

С него на сайта на НОИ ще виждате какъв е осигурителният ви доход, какви обезщетения и кога сте получили, както и дали са ви предадени болничните и др. документи.

Напр:
-   справка за това на какви суми са ви осигурявали –
е-услуги - Справка за социалното осигуряване
https://socialsecurity.nssi.bg/
Там ще видите осигурителния си доход. За месеците, когато сте били в болнични, ще са повече суми - съберете ги.   Wink

-   справка за изплатените болнични -
е-услуги - Справки по ЕГН и Булстат - "Справка за изплатени парични обезщетения и помощи от ДОО чрез НОИ по ЕГН "
https://benefits.nssi.bg/EGN/

-   справка за статуса на болничния (кога е предаден, изплатен ли е, всички данни по него – попълнени от доктора и счетоводството)
е-услуги - Справки по ЕГН и Булстат - най отдолу на страницата е "Справка за представени в НОИ документи за обезщетения и помощи от ДОО, статус на обработка и изплащане"
https://benefits.nssi.bg/detailedegn/ReportBolnForEGN1.asp

Как се изчисляват болнични?

Кога бъдещата майка има право на обезщетения?

Какво включва майчинството?

Застъпване на майчинства

КАК СЕ ОПРЕДЕЛЯ ПАРИЧНОТО ОБЕЗЩЕТЕНИЕ, ИЗПЛАЩАНО ОТ ДЪРЖАВНОТО ОБЩЕСТВЕНО ОСИГУРЯВАНЕ ПРИ ВРЕМЕННА НЕРАБОТОСПОСОБНОСТ ПОРАДИ ОБЩО ЗАБОЛЯВАНЕ ИЛИ БРЕМЕННОСТ И РАЖДАНЕ
- автор Иван Карабашев, предложено от ДейзиГ http://www.vedomost.info

Необходими документи за обезщетенията - http://www.noi.bg/ - от менюто в ляво избирате УКАЗАНИЯ

Териториални поделения на НОИ, филиали, и архивни стопанства в страната

# 1
  • Мнения: 192
Elfita благодаря ти за отговора Hug, но искам да те попитам за следното: има месеци в които взимам 500 лв,но има и такива в които взимам 700,800 тъй като получавам и бонуси. Осигуровки предприятието ми плаща върху целите суми /включително и бонусите/,тъй като работя в голямо предприятие и там няма скрито - покрито Wink Е, в такъв случай как ще ми се изчисли майчинството?
Благодаря ти, че си така отзивчива за такива като нас,където не сме запознати много,много Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4
Здравейте Simple Smile Имам много бърз въпрос. В сайта на нои https://socialsecurity.nssi.bg/  за справка за социалните осигуровки за тази година за месеците юни и юли не ми излиза нищо. Въпроса ми е дали нои не са си рефрешнали информацията или моя работодател не ми е плащал социални осигуровки? Във фирмата съм от юни и имам съмнения че са некоректни. Мерси

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 76
gargamela, благодаря за отговора.   bouquet Да, изтекли са 410-те дни.

# 4
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Здравейте Simple Smile Имам много бърз въпрос. В сайта на нои https://socialsecurity.nssi.bg/  за справка за социалните осигуровки за тази година за месеците юни и юли не ми излиза нищо. Въпроса ми е дали нои не са си рефрешнали информацията или моя работодател не ми е плащал социални осигуровки? Във фирмата съм от юни и имам съмнения че са некоректни. Мерси
за юни информацията се подава до края на  м.юли, затова изчакай  Wink просто данните може да не са  обработени. За месец юли - се подават през август.

# 5
  • Мнения: 365
И аз нямам никакво раздвижване,а щом днес няма значи чак във Вторник така ли? newsm78 ooooh! ooooh!

# 6
  • Мнения: 4
Благодаря ви много за бързия отговор  Hug

# 7
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
НОИ правят преводи само вторник и четвъртък за майчиски
инфо от нашата ТРЗ на фирмата

# 8
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
Elfita благодаря ти за отговора Hug, но искам да те попитам за следното: има месеци в които взимам 500 лв,но има и такива в които взимам 700,800 тъй като получавам и бонуси. Осигуровки предприятието ми плаща върху целите суми /включително и бонусите/,тъй като работя в голямо предприятие и там няма скрито - покрито Wink Е, в такъв случай как ще ми се изчисли майчинството?
Благодаря ти, че си така отзивчива за такива като нас,където не сме запознати много,много Simple Smile
Ако тези бонуси влизат в осигурителния доход, т.е. плащат им се осигуровки за ОЗМ би следвало да влязат и при изчисление за обезщетение. Провери си в сайта на НОИ за месеците с бонус, каква сума ти излиза за осигурителен доход Simple Smile

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
И аз нямам никакво раздвижване,а щом днес няма значи чак във Вторник така ли? newsm78 ooooh! ooooh!

ти в момента не си ли в периода 135-410 дни
защо чакаш накрая на месеца?

# 10
  • Мнения: 365
И аз нямам никакво раздвижване,а щом днес няма значи чак във Вторник така ли? newsm78 ooooh! ooooh!

ти в момента не си ли в периода 135-410 дни
защо чакаш накрая на месеца?

А кога ти нали каза за периода 12-30юни края на месеца,за юли началото на август newsm78

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
А кога ти нали каза за периода 12-30юни края на месеца,за юли началото на август newsm78

ааа ти си чакаш още за последния болничен-ако се бавят с данните от работата,затова не получаваш

иначе обезщетението за юли до 5 август,да

# 12
  • Мнения: 365
А кога ти нали каза за периода 12-30юни края на месеца,за юли началото на август newsm78

ааа ти си чакаш още за последния болничен-ако се бавят с данните от работата,затова не получаваш

иначе обезщетението за юли до 5 август,да

Не те болничните ми ги изплатиха,но от 12 юни съм по майчинство,документа е занесен на 19 юли и си мислех че ще ми преведат до края на месеца за юни,а август за юли,но днес няма нищо,значи трябва да чакам да стане август и тогава ли!А може ли август да ми платят само за юни а за юли чак септември??? newsm78 ooooh!

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

Не те болничните ми ги изплатиха,но от 12 юни съм по майчинство,документа е занесен на 19 юли и си мислех че ще ми преведат до края на месеца за юни,а август за юли,но днес няма нищо-късно са го занесли затова така се получава .може да ти преведат и двете неща до 5 август ,значи трябва да чакам да стане август и тогава ли!А може ли август да ми платят само за юни а за юли чак септември???-ааааааа няма да стане така-обезщетението от 135 до 410 я ден се получава изключително точно.по скоро и двете до 5 август ще ги получиш newsm78 ooooh!

# 14
  • Мнения: 365

Не те болничните ми ги изплатиха,но от 12 юни съм по майчинство,документа е занесен на 19 юли и си мислех че ще ми преведат до края на месеца за юни,а август за юли,но днес няма нищо-късно са го занесли затова така се получава .може да ти преведат и двете неща до 5 август ,значи трябва да чакам да стане август и тогава ли!А може ли август да ми платят само за юни а за юли чак септември???-ааааааа няма да стане така-обезщетението от 135 до 410 я ден се получава изключително точно.по скоро и двете до 5 август ще ги получиш newsm78 ooooh!


ООООООООООО дано да си права че ми писна само да се чудя какво става,благодаря ти за пореден път и лека вечер!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт