Майчинството - счетоводно - 21

  • 56 534
  • 1 033
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Моля, прочетете внимателно този първи пост! Отговорът на Вашият въпрос може би е някъде тук! Благодаря!

Темите до сега: Тема 1; Тема 2; Тема 3; Тема 4; Тема 5; Тема 6; Тема 7; Тема 8; Тема 9; Тема 10; Тема 11; Тема 12; Тема 13; Тема 14; Тема 15; Тема 16; Тема 17; Тема 18; Тема 19; Тема 20;

 bouquet ЗА ВСИЧКИ КОНСУЛТАНТИ:    bouquet
Ала-Бала; Lady Incandescent; ДейзиГ; Elfita; sis7; gargamela; Стики; jakinik


Телефони на НОИ София за проверка на обезщетенията
926 10 10

Калкулатор за изчисляване на брутни и нетни заплати - на КиК
Адреси на ТП на НОИ където можете да получите информация за болнични и др. обезщетения - в сайта на НОИ - Контакти

Във форума
- тема за детските
- Тема за програмата „В подкрепа на майчинството”

Справки може да си правите в сайта на НОИ по ПИК - персонален идентификационен код. Ако нямате ПИК, в НОИ по адресната ви регистрация ще може да получите - лично.

Много полезен код!  Peace

С него на сайта на НОИ ще виждате какъв е осигурителният ви доход, какви обезщетения и кога сте получили, както и дали са ви предадени болничните и др. документи.

Напр:
-   справка за това на какви суми са ви осигурявали –
е-услуги - Справка за социалното осигуряване
https://socialsecurity.nssi.bg/
Там ще видите осигурителния си доход. За месеците, когато сте били в болнични, ще са повече суми - съберете ги.   Wink

-   справка за изплатените болнични -
е-услуги - Справки по ЕГН и Булстат - "Справка за изплатени парични обезщетения и помощи от ДОО чрез НОИ по ЕГН "
https://benefits.nssi.bg/EGN/

-   справка за статуса на болничния (кога е предаден, изплатен ли е, всички данни по него – попълнени от доктора и счетоводството)
е-услуги - Справки по ЕГН и Булстат - най отдолу на страницата е "Справка за представени в НОИ документи за обезщетения и помощи от ДОО, статус на обработка и изплащане"
https://benefits.nssi.bg/detailedegn/ReportBolnForEGN1.asp

Как се изчисляват болнични?

Кога бъдещата майка има право на обезщетения?

Какво включва майчинството?

Застъпване на майчинства

КАК СЕ ОПРЕДЕЛЯ ПАРИЧНОТО ОБЕЗЩЕТЕНИЕ, ИЗПЛАЩАНО ОТ ДЪРЖАВНОТО ОБЩЕСТВЕНО ОСИГУРЯВАНЕ ПРИ ВРЕМЕННА НЕРАБОТОСПОСОБНОСТ ПОРАДИ ОБЩО ЗАБОЛЯВАНЕ ИЛИ БРЕМЕННОСТ И РАЖДАНЕ
- автор Иван Карабашев, предложено от ДейзиГ http://www.vedomost.info

Необходими документи за обезщетенията - http://www.noi.bg/ - от менюто в ляво избирате УКАЗАНИЯ

Териториални поделения на НОИ, филиали, и архивни стопанства в страната

Последна редакция: пт, 21 авг 2009, 17:59 от AnMary

# 1
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Записвам се, за мога да помагам  Hug

# 2
  • Мнения: 3 835
Благодарим за темата! Simple Smile

Мисля че вече е време да включим и jakinik в списъка с консултанти!  Wink

# 3
  • Мнения: 690
Момичета, имам следният въпрос - спира ли изплащането на 50% от МРЗ до навършване на 2-години на детето, ако майката работи, но детето е записано в детска ясла/одз?

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Момичета, имам следният въпрос - спира ли изплащането на 50% от МРЗ до навършване на 2-години на детето, ако майката работи, но детето е записано в детска ясла/одз?

не,не се спира.ще си го получава до 2 те години

това е идеята-майката да работи,а детето да ходи на ясла,защото няма кой да го гледа

# 5
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
"Цитат на: nellyr в Четвъртък, 06 Август 2009, 20:08
Цитат на: Hrissy в Четвъртък, 06 Август 2009, 20:02
Здравейте,
Искам да попитам нещо - бременна съм в 5-я месец, от един месец съм в болнични, а и до 45 болничен ще съм в болнични, т.е. повече няма да се върна на работа. Скоро получих първото си обезщетение от НОИ - искам да попитам до 45 дневния болничен тази сума която са ми изплатили ли ще получавам - тя еднаква ли е през всичките месеци?
ако брутното ти възнаграждение за последните 6 месеца е едно и също, то и среднодневното ще ти бъде едно и също. Но пък работните дни през месеца са различни, така че зависи от тях. Пример : Ако са ти изчислили среднодневно възнаграждение 25 лв на ден и месеца има 20 работни дни, то ще взимаш 500 лв
Благодаря много, ами през последните 6 месеца брутното не ми е било едно и също, но нали вече са ми изчислили среднодневното на база последните 6 месеца, и вече са ми изплатили за първия месец парите..."


Ащо няма прекъсване в болничните изчисленото дневно обезщетение ще е едно и също.

# 6
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Благодарим за темата! Simple Smile

Мисля че вече е време да включим и jakinik в списъка с консултанти!  Wink
Благодаря  bouquet с удоволствие бих помогнала с каквото мога:peace:

# 7
  • Мнения: 767
Здравейте,
Благодаря на всички Ви че ви има и ни помагате! Искам да попитам при подаване на болничния за 45 дни преди раждане необходимо ли е да се подава и декларация за банкова сметка, тъй като вече в НОИ я имат, защото преди това са изплащани болнични newsm78?

# 8
  • София
  • Мнения: 39 761
Мисля че вече е време да включим и jakinik в списъка с консултанти!  Wink
Включих я. Надявам се Мама Цоцоланка да не ми се сърди Simple Smile

# 9
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Здравейте,
Благодаря на всички Ви че ви има и ни помагате! Искам да попитам при подаване на болничния за 45 дни преди раждане необходимо ли е да се подава и декларация за банкова сметка, тъй като вече в НОИ я имат, защото преди това са изплащани болнични newsm78?
щом я имат не е необходимо да се декларира отново.

# 10
  • Мнения: 179
 Моля ви, моля ви, моля ви, помогнете и на мен Praynig. Нищо не разбирам от тези цифри и формули, много съм далеч от математиката и счетоводната терминология, работя в съвсем друга сфера. Ще се опитам да бъда кратка и ясна:

 Бременна съм в трети месец и живи, здрави ми предстои отпуск по майчинство. След справка в страницата на НОИ, разбирам, че съм осигурявана върху 673,40лв.
 1. Това означава ли, че в 410-те дни ще получавам обезщетение ~600лв?
 2. Има ли начин в останалите ми 6-7мес. от бременността да си внасям доброволно някакви пари, за да повиша тази сума?
 3. Ако има такъв начин, каква е разликата в сумата, която аз ще трябва да доплащам всеки месец, ако желая осигурителния ми доход да е върху 1500лв?
 Благодаря ви предварително!

# 11
  • Мнения: 406
Ще получаваш горе-долу колкото ти е нетото.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
балерина,

1.ще получаваш грубо 492 лв,ако продължиш да се осигурява на 673 лв
2.ако роботодателат се сагласи или да сключиш втори 4  часов трудов договор
3.ако работодателчт се съгласи да те осигурява на 1500 лв,ти трябва да доплащаш 328 лв на месец.взимам предвид,че той ти плаща осигуровките за 673,а ти ще поемеш до 1500 лв

извинявам се за правописните грешки  Embarassed

# 13
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 392
Моля ви, моля ви, моля ви, помогнете и на мен Praynig. Нищо не разбирам от тези цифри и формули, много съм далеч от математиката и счетоводната терминология, работя в съвсем друга сфера. Ще се опитам да бъда кратка и ясна:

 Бременна съм в трети месец и живи, здрави ми предстои отпуск по майчинство. След справка в страницата на НОИ, разбирам, че съм осигурявана върху 673,40лв.
 1. Това означава ли, че в 410-те дни ще получавам обезщетение ~600лв?
 2. Има ли начин в останалите ми 6-7мес. от бременността да си внасям доброволно някакви пари, за да повиша тази сума?
 3. Ако има такъв начин, каква е разликата в сумата, която аз ще трябва да доплащам всеки месец, ако желая осигурителния ми доход да е върху 1500лв?
 Благодаря ви предварително!

1.При този осигурителен доход - 673.40 чистата заплата е 527.27 - приблизително толкова ще ти бъде и обезщетението.
2. Ако се разбереш с работодателя или сключиш втори трудов договор с друг работодател.
3. Осигуровки за 673.40:

работодател - 121.20, работник - 146.13, общо - 267.33
Осигуровки за 1500 лева - работодател: 270, работник - 325.50, общо : 595.50
Разлика за довнасяне - 328.17 лева на месец.

# 14
  • Мнения: 1
Държавен служител съм. Моля, помогнете- колко дни право на болничен имам преди раждане? Благодаря предварително на всички!

Общи условия

Активация на акаунт