Майчинството счетоводно - 31

  • 33 915
  • 752
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 2 200
Какви документи са нужни за прехвърляне на майчинство от бащата на майката след изтичане на 410 дни?
Бащата трябвали да подава някакви документи след като му изтича отпуската по майчинството от 6 месец до 410 дни към работодател или НОИ?
От 411-я ден бащата се връща на работа. Не подава никакви документи. Десетина дни преди изтичане на 410 дни майката подава при работодателя молба за отпуск за отглеждане на дете до 2г. по чл. 164 от КТ. Копие от акта за раждане на детето и попълнено приложение 3.

# 751
  • Велико Търново
  • Мнения: 76
Здравейте!
Извинявам се, ако въпроса ми е задаван вече. В момента съм в майчинство (платен отпуск) и трябва да се върна на работа на 20. 12. 2010г. Имам съмнение, че фирмата може да спре дейността и да приключим тр. правоотношения. Тогава на борсата ли ще трябва да се прехвърля, ще получавам ли цялото майчинство - 240лв., мога ли да се прехвърля към друга фирма в този случай? Благодаря предварително.

# 752
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Здравейте!
Извинявам се, ако въпроса ми е задаван вече. В момента съм в майчинство (платен отпуск) и трябва да се върна на работа на 20. 12. 2010г. Имам съмнение, че фирмата може да спре дейността и да приключим тр. правоотношения. Тогава на борсата ли ще трябва да се прехвърля, ще получавам ли цялото майчинство - 240лв., мога ли да се прехвърля към друга фирма в този случай? Благодаря предварително.

Ако 410-те дни не са изтекли - ще ви изплащат обезщетението, докато изтекат. Ако са изтекли, от борсата не Ви дължат майчинство, спасението е да намерите друга фирма, да отработите 1 ден и да излезете от нея в майчинство.

НОВА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт