Майчинството счетоводно - 32

  • 32 155
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Майничка
  • Мнения: 12 598
имам малко странен въпрос. поради неуредици с последния болничен (този след раждането до 135 дни) три месеца така и не можах да си взема парите от НОИ. сега най накрая всичко е ок и вчера са ми превели сумите за трите месеца, но това, което ме обезпокои, е че сумата е два пъти по-голяма от тази, която си мислех че ще получа. направих справка, за болничните преди това съм получавала примерно по 15лв на ден, а сега са ми изчислили по 30лв на ден (сумите са примерни, но съотношението е същото). недоумявам защо може да е така? нямам против да получа повече пари, но се притеснявам после да не си ги искат  Blush все пак сериозно се съмнявам да са сгрешили, те за такива дреболии мрънкат и не плащат пък какво остава да дадат повече пари... не ми се занимава да звъня, защото и без това никой не ми вдига, просто ако някой има идея какво може да е, ще съм ви много благодарна да я споделите  Peace

Болничните за общо заболяване се плащат на 80% и се изчисляват на база 6м. назад, а тези за бременност и майчинство - на 90% от среднодневно брутно или на 100% от среднодневно нетно и са сметнати на база 12м. назад.
 

# 736
  • Мнения: 170
Здравейте!
Предстои ми започване на работа през септември (все още не са ми казали точно от коя дата ще ме назначат). Въпросът ми е кога трябва да прекаратя трудовия си договор с настоящата фирма, в която се водя на работа. В момента съм по майчинство искам да прехвърля майчинството на майка ми....кога трябва да стане това, много ми е объркано!!!??
Моля за съвет! Heart Eyes

# 737
  • Мнения: 940
не разбирам  - т.е. болничните ми до раждането се смятат като болнични за общо заболяване,  а течи след раждането се изчисляват на другата база, така ли??

# 738
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
а течи след раждането се изчисляват на другата база, така ли??

ъф коърс,бейби т.е да,така е и по точно тези от 45 дневния нататък са с база 12 м назад и 90 процента


Здравейте!
Предстои ми започване на работа през септември (все още не са ми казали точно от коя дата ще ме назначат). Въпросът ми е кога трябва да прекаратя трудовия си договор с настоящата фирма, в която се водя на работа. В момента съм по майчинство искам да прехвърля майчинството на майка ми....кога трябва да стане това, много ми е объркано!!!??
Моля за съвет! Heart Eyes

щом ще пръхвърялш на майка ти го направи като започнеш работа в новата фирма
най-добре е например на 10 да напуснеш старата т.е 10 да ти е последния отработен ден и от 11 да започнеш новата.но и да има няколко дни дупка не е толкова страшно-ще загубиш няколко дни от майчинството,това е

Последна редакция: чт, 02 сеп 2010, 17:56 от Elfita

# 739
  • Мнения: 170
Elfita, благодаря ти!!! Hug

# 740
  • Мнения: 25
Здравейте, 410те дни ми изтекоха на 28.08. На коя дата ще изтече втората година от майч. мерси предварително

на рождения ден на детето ти
ако е родено на 26 август 2009 г например,двете години ти изтичат на 26 август 2011 г и трябва да си на работа на 27 август
Аз така направих преди време и се оказа че този ден ми е неплатен отпуск- така пишеше на фиша. Трябвало е на втория рожденния ден.

# 741
  • Мнения: 940
извинявам се че пак ще питам, но нещо не ми се връзва - болничните след раждането ми (2 са защото пренасях) и двата са изчислени примерно на 15 лв. на ден. и вече за периода без болнични (т.е. след като са изтекли 135-те дни) са започнали да ми ги смятат на 30лв. което в случая ме учудва, а не както казвате след 45-те дни...  newsm78

# 742
  • На плажа
  • Мнения: 1 107

Какво обещетение за бременност и раждане.Аз до сега една година съм получавала майчинство.Не е ли редно,ако е имало някакви остатъци ,да са платени вече  newsm78
и ако пък е възможно да са остатъци,къде да проверя,при счетоводителя ли?

какво майчинство,душа-получаваласи обезщетение за бременност и раждане,а не майчинство

като за начало може да кажеш кога са ти изтекли  410 дни,ако е през август,това е остатък от обезщетението ти,да

Душа златна си  Hug наистина изтичат август месец  Peace
Значи следващия месец да си очаквам пак 410лв.

# 743
  • София-Младост
  • Мнения: 23 363

Какво обещетение за бременност и раждане.Аз до сега една година съм получавала майчинство.Не е ли редно,ако е имало някакви остатъци ,да са платени вече  newsm78
и ако пък е възможно да са остатъци,къде да проверя,при счетоводителя ли?

какво майчинство,душа-получаваласи обезщетение за бременност и раждане,а не майчинство

като за начало може да кажеш кога са ти изтекли  410 дни,ако е през август,това е остатък от обезщетението ти,да

Душа златна си  Hug наистина изтичат август месец  Peace
Значи следващия месец да си очаквам пак 410лв.
Е няма да са 410. 240 е обезщетениетоза отглеждане на малко дете, като за август ще получиш само за дните след 05. 08

# 744
  • Мнения: 90
здравейте пак. Искам да прехвърля майчинството на таткото, той е назначен на трудов договор на 31.08.2010. Колко отработени дни   трябва да има той и какви документи са необходими, тъй като аз съм държавен служител. Мерси предварително.

# 745
  • София-Младост
  • Мнения: 23 363
извинявам се че пак ще питам, но нещо не ми се връзва - болничните след раждането ми (2 са защото пренасях) и двата са изчислени примерно на 15 лв. на ден. и вече за периода без болнични (т.е. след като са изтекли 135-те дни) са започнали да ми ги смятат на 30лв. което в случая ме учудва, а не както казвате след 45-те дни...  newsm78
Няма логика, обезщетението се изчислява еднократно и е еднакво за 410-те дни. Варира спрямо работните дни, но дневното не се мени...

# 746

Общи условия

Активация на акаунт