Още малко ни остана, след празниците ще съм ЯНУАРСКА мама - Тема 10

  • 35 111
  • 745
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 198
Аз от некст купих само 3 гаюеризончета за новородено и изглеждат супер малки. Откакто ми казаха, че бебока върви по-голям спрях да гледам за 0м и всичко, което поръчах е 0-3 или 2-4, в зависимост от марката. На Некст взимам 0-3 и ми изглеждат съвсем окей. То наистина си зависи и как върви бебенцето де, ако е по-дребничко може да му дойдат големичкии, а ако е по-едро ще са му окей и бързо ще му станат малки:)
Сега с това порт-бебе ме изненадахте, какво е това? Аз си мислех да си го облека с каквото си имам от купените дрешки, шапчица и отгоре с космонавт, после в коша на количката и в колата и хайде вкъщи. Аз така или иначе няма да правя някакво "изписване" по-скоро така мисля е най-удачно да си го прибера просто. Зачудихте ме:)

# 31
  • Мнения: 359
Имам ги всичките нещица- ще си сглобя страхотно комплектче за изписването  Heart Eyes
Благодаря за отговорите bouquet
Имам и две космонавчета, които са с чорапки и ръкавички. Днес видях, че и одеяло порт- бебе са ми подарили Simple Smile Ох, много е вълнуващо.
Пурплетка, вчера се рових из нета, за да видя кой размер на коя възраст отговаря и 62 см. Е за периода 0-3 месеца.
Да, знам че 62 см е до 3 месеца, въпроса ми е дали дрешките на Некст конкретно идват по-големи, тъй като от няколко места чувам че английските дрешки идвали по-големи спрямо нашите за едни и същи номера.
Това трябва да ти го каже някоя мама, пазаруваща от там. ( Катя мисля, че ще знае).

# 32
  • Мнения: 5 112
Катето е притеснително тиха тези дни Sad

# 33
  • Мнения: 359
Аз от некст купих само 3 гаюеризончета за новородено и изглеждат супер малки. Откакто ми казаха, че бебока върви по-голям спрях да гледам за 0м и всичко, което поръчах е 0-3 или 2-4, в зависимост от марката. На Некст взимам 0-3 и ми изглеждат съвсем окей. То наистина си зависи и как върви бебенцето де, ако е по-дребничко може да му дойдат големичкии, а ако е по-едро ще са му окей и бързо ще му станат малки:)
Сега с това порт-бебе ме изненадахте, какво е това? Аз си мислех да си го облека с каквото си имам от купените дрешки, шапчица и отгоре с космонавт, после в коша на количката и в колата и хайде вкъщи. Аз така или иначе няма да правя някакво "изписване" по-скоро така мисля е най-удачно да си го прибера просто. Зачудихте ме:)
Одеяло порт- бебе е едно такова, което има цип и копчета и става като чувалче ( опашкулва бебчето), а когато е разкопчано става за одеялце. Щом ще си има космонавче,то и едно обикновено одеялце ще свърши работа. В крайна сметка ние няма да седим с бебетата навън. Въпросът е да се стигне до колата. Аз дъм се зачудила специален кош за кола ли трябва да купуваме? Столчето подходящо ли е за новородено? Аз не мога ли да седна на задната седалка и да си го гушкам до вкъщи?

# 34
  • Мнения: 337
Благодаря Deedeetu за новата тема със страхотно заглавие пак  Heart Eyes
Ние пък вчера взехме маслен радиатор, отказахме се от конвектора.  Моята съседка роди скоро, стаята я държат до 24- 25 градуса и бебка се обринала цялата от жега, така че като дойде време ще преценим за температурата.
TLS и ние с ММ гледаме редовно, за всеки случай хахахха Много се смеем на "Не знаех,че съм бременна", то не е смешно де, но....  Joy И аз ще сглобявам комплекта, всичко съм купила вече, но не съм започнала с прането,че още сме в ремонт. Голямо гнездене с ММ, аз лежа, той бачка.
Момичета нямам търпение за може би следващата тема, когато започне бебевалежа  smile3504

# 35
  • София
  • Мнения: 1 641
Балонче, по принцип не е желателно, а не е да не може. Освен, че по закон трябва да се вози обезопасено бебчето, по принцип аз не бих рискувала.
Онзи ден една щеше да ни отнесе от най-лява лента нави рязко на дясно, защото се сетила, че ще си изпусне изхода на дясно за паркинга на Арена (това е три лентов път), а ние се движихме в средната лента успоредно с нея, за на право... Е ако ММ не беше набил рязко спирачки тази направо си биеше шофьорската врата с 50 км в час...
Малко му оставаше на ММ да отиде след нея, защото взе и да ни псува от горе на всичко.  Crossing Arms

# 36
  • Мнения: 2 289
Специален комплект няма да взимам. Отдолу ще е с бяло боди, отгоре с гащеризон на ягодки и шапка на ягодки. После космонавт, под него зимна шапка. И хоп в колата. Това е. Няма да я увивам и в одеало. Ако вали сняг, ще взема порт-бебето, и ще я пъхна и в него до колата и после до входа.
Изписване няма да правим, ще сме си само с таткото и някой фотограф, който ще наемем.

Размер взимам 0-3, имам малко newborn. Имам доста на Некст, но не съм забелязала да са по-различни като размер.

# 37
  • Мнения: 359
:
Балонче, по принцип не е желателно, а не е да не може. Освен, че по закон трябва да се вози обезопасено бебчето, по принцип аз не бих рискувала.
Онзи ден една щеше да ни отнесе от най-лява лента нави рязко на дясно, защото се сетила, че ще си изпусне изхода на дясно за паркинга на Арена (това е три лентов път), а ние се движихме в средната лента успоредно с нея, за на право... Е ако ММ не беше набил рязко спирачки тази направо си биеше шофьорската врата с 50 км в час...
Малко му оставаше на ММ да отиде след нея, защото взе и да ни псува от горе на всичко.  Crossing Arms
А столчето става ли за новородено? newsm78

# 38
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Катето е притеснително тиха тези дни Sad
Тук съм, нещо ми се насъбра работа и не смогвам да пиша. Всичко чета иначе. Пък с моите хиляда поста на ден ставам досадна по някое време. Simple Smile
Според мен Newborn размера бързо ще умалее. На мен ми дадоха 10тина такива гащеризончета на Некст, но иначе не бих купила толкова много. Бих наблегнала на 0-3 като Хепи.
Кошчето за новородено е задължително и по закон, и по съвест според мен. Не дай си Боже нещо да стане... Аз не бих рискувала. Даже знаете, че си взех ново, въпреки че имам старо. Кошчетата/столчетата спасяват живот. А какво по-ценно от живота на нашите деца.  Peace
За изписването смятам да взема боди с дълъг ръкав, памучно гащеризонче и космонавт (не шушлеков, памучен) отгоре и порт бебе, с капси и цип ако е необходимо. И шапка и терлички.
Ние с отоплението още не сме решили. В спалнята нямаме климатик, по принцип държим отворено и топлим от другите стаи. Това няма да е опция с ревящо бебе обаче. Под прозореца мястото е малко за конвектор... Сега ме посетихте за радиатор... Имаме един излишен. Освен с него да закърпим тази зима. Догодина така или иначе ще правим ремонт и всичко ще е различно. newsm78
И аз смятам 22-23 градуса да поддържам, при къпане 25. То ние сме все зиморничави у нас.
Хайде, наваксах с писането за последните дни. Grinning
deedeetu, благодаря за темичката! bouquet

# 39
  • Русе
  • Мнения: 764
Благодаря за новата тема! bouquet
Специален комплект за изписване и аз май няма да купувам. Взех от некст  тези 2-те
. Мислех си едното да е за изписването, но поръчах 62 и сега се чудя дали няма да са големи, като се сещам сина ми колко малък се роди Thinking

# 40
  • Мнения: 2 289
Kате, има по-малки конвектори, но пък зависи колко квадрата е. Ние сме в дупка, търся много малък конвектор. Вече харесах на Адакс

Аз съм много зиморничева...сега си пускам климатика на 25  Embarassed, но обичам да стоя по къс ръкав и боса по джапанки.

# 41
  • Мнения: 806
И ние въпреки,че имаме климатик ще вземем конвектор. Самата топлина,която излъчват е много приятна и уютна. За изписването съм решила боди,панталонче,жилетчица,шапка,ръкавички,чорапки и космонавта.Няма да купувам готови комплекти. Бодито и панталончето са ХМ,много сладки. А и не се знае зимата я дават топла и мека може да не се наложи и одеало.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Kате, има по-малки конвектори, но пък зависи колко квадрата е. Ние сме в дупка, търся много малък конвектор. Вече харесах на Адакс

Аз съм много зиморничева...сега си пускам климатика на 25  Embarassed, но обичам да стоя по къс ръкав и боса по джапанки.
А, малка ни е спалнята, но и свободното място под прозореца е малко. Нали под прозорец трябва да се сложи... Иначе кръстниците имат два излишни Адакса и мислех евентуално да вземем единия от тях. Те смятат така или иначе да ги продават. Трябва да видим дали можем да го нагласим някакси. newsm78

# 43
  • София
  • Мнения: 1 641
Защо пък под прозореца - тези специално могат и на крачета, могат и на стената. Аз заради къпането основно исках допълнително отоплително тяло, иначе температурата в целия ни апартамент е една и съща, та не е проблем вместо 20 да е 22, 23.

Иначе аз до миналата зима на 22-23 градуса стоях и с дълъг ръкав и пак някой път се усещах, че не ми е особено комфортна температурата. Сега не знам от бременността ли, но съм намалила климатиците на 20 градуса и ходя по къси чорапки, долнище на анцуг и потник, рядко обличам блуза и като се размърдам да свърша нещо ми става направо горещо...

# 44
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Ами не знам защо ми е останало в акъла, че трябва да е под прозорец... newsm78 Иначе може да да я нагласим работата... Ще говоря с техническия отговорник в семейството да видим какво ще каже... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт