В детска градина или в училище да бъдем предучилищна на 6 години

  • 22 293
  • 180
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 38 760
Ние изкарахме с един Габол 5 срока, като накрая го сменихме, че вече не е актуално розовото.

# 106
  • Мнения: 3 597
На каката бях купила раница с колелца , че нали им са малко учебниците . Иначе съм чувала от познати , че са много доволни от ортопедичните раници на Дормео , само че цветовете им нямат избор и не ми допадат . 

# 107
  • Мнения: 4
Взехме решение предучищна да караме в училището. Иначе няма да успеем да се класираме изобщо, това е основната причина. Ще сме предучилищна в частно училище.

# 108
  • Русе
  • Мнения: 226
Здравейте, и аз местя моята дъщеря от Детска градина в подготвителна група към училището в което силно се надявам да е 1-ви клас на есен. Ако има мами на деца от предучилищната група на отец Паисий в Русе,ако може отзиви

# 109
  • Варна
  • Мнения: 1 955
И аз да следя ,имам много въпроси.
Направо ми е тъмна Индия  ooooh!!

Къде мога да видя кои са училищата за район Левски,които имат предучилищна?
Не знам засега какво да правя ,къде  да е ,в градината ли ,в училището ли...Роден е октомври,какво ще посъветвате?

# 110
  • Мнения: 16
Здравейте мами, тъй като искам да запиша дъщеря ми в 1-ви клас есента 2017г. - тя тогава ще е на 6г и 4м., трябва тази есен да е в предучилищна., а тя ще е 3-та група., мога ли евентуално ако говоря с директорката да прескочи 3-та и да е 4-та група, питах нейната госпожа каза ми, че не може, трябва да си изкара всичките групи, или трябва да я запиша сега на есен в предучилищна в училище, но мен не ме устройства, тъй като са до обяд и няма кой да я взима, питах една моя приятелка, която е също детска учителка, тя ми каза, че и 3-та и 4-та група се водят подготвителни и според нея като си изкара 3-та група /и аз да я подготвя вкъщи от материалите за 4-та група /ще мога да я запиша в 1-ви клас. Аз ще си задам въпроса и в училище, но ако знае някой как стоят нещата нека сподели

# 111
  • Мнения: 8 301
За училище ти трябва удостоверение за завършена подготвителна група. Без него трудно ще стане записването в училище. Интересно ми е ти защо искаш да я запишеш една година по-рано?

# 112
  • Мнения: 18 601
или трябва да я запиша сега на есен в предучилищна в училище, но мен не ме устройства, тъй като са до обяд и няма кой да я взима...

Не разбрах за къде става въпрос, но има училища, които предлагат целодневна предучилищна подготовка. Peace

# 113
  • Мнения: 16
за гр. Бургас -  Лазур, мисля, да я запиша в ОУ Васил Априлов, чувам добри отзиви и ще ни близо

# 114
  • Мнения: 423
за гр. Бургас -  Лазур, мисля, да я запиша в ОУ Васил Априлов, чувам добри отзиви и ще ни близо
Имаме познати, чието момиченце беше в предучилищна група 5 годишни в училище (има по цял ден, синът ми е в такава група) и после я записаха директно в 1-ви клас в друго училище.

# 115
  • Мнения: 16
Супер  Simple Smile може ли да ми кажете в кое училище има предучилищна група по цял ден, ако сте от Бургас

# 116
  • Мнения: 423
Супер  Simple Smile може ли да ми кажете в кое училище има предучилищна група по цял ден, ако сте от Бургас
Не, от София съм.
За София може да се провери в кои у-ща има такова обучение на сайта:
http://www.sofia-obrazovanie.bg/
Няма ли нещо подобно за Бургас....

# 117
  • Мнения: 845
Здравейте мами, тъй като искам да запиша дъщеря ми в 1-ви клас есента 2017г. - тя тогава ще е на 6г и 4м., трябва тази есен да е в предучилищна., а тя ще е 3-та група., мога ли евентуално ако говоря с директорката да прескочи 3-та и да е 4-та група, питах нейната госпожа каза ми, че не може, трябва да си изкара всичките групи, или трябва да я запиша сега на есен в предучилищна в училище, но мен не ме устройства, тъй като са до обяд и няма кой да я взима, питах една моя приятелка, която е също детска учителка, тя ми каза, че и 3-та и 4-та група се водят подготвителни и според нея като си изкара 3-та група /и аз да я подготвя вкъщи от материалите за 4-та група /ще мога да я запиша в 1-ви клас. Аз ще си задам въпроса и в училище, но ако знае някой как стоят нещата нека сподели

В абсолютно същата дилема съм. Дъщеря ми сега е на 5, 2-ра група и понеже е 3-то дете, вече е на нивото по умения с баткото, който е на 7. Не се изхвърлям като казвам, че й е ужасно скучно в ДГ, да не говорим за непрекъснатите сръдни защо тя нямала домашно като батко си, нямала тетрадки и пр... Та и аз се замислих дали не може да се прескочи 3-та група, и да я запиша направо 4-та в ДГ, но не съм говорила с никого още. Естествено, първите им отговори ще са НЕ (директори, учители...), но смятам да пробвам. Иначе, да я запиша ПГ в у-ще още сега на есен, ми се струва малко брутално, тя е една такава дребничка.

# 118
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Дъщеря ми не е прескачала 3. група, а просто не ходи в 4. След завършване на трета група, издават удостоверение за завършен подготвителен клас и може да тръгне в 1. клас.

# 119
  • Мнения: 13
Здравейте Simple Smile Не знам дали тук му е мястото на въпроса ,ако не е ме извинете. Току що пуснах заявление за предучилищна група 5 годишни.И изведнъж се притесних.Проблема е ,че до септември няма да сме в града и се зачудих ако сега ни приемат кога всъщност започваме-веднага или като учениците септември.Приятелка ми каза септември,но незнам защо не съм сигурна дали наистина е така.Моля ви за отговор,защото наистина се притесних.Всичко с тези детски градини много ме притеснява,нищо не ми е ясно Sad

Общи условия

Активация на акаунт