Проблем с диск

  • 590
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте ,надявам се някой който разбира да може да помогне.Случая е, че днес бях на преглед с 4D, който записаха на диск прибирам се ,за да видя и ми изписва ,че папката е празна и като я отворя пак так,върнах се в Майчин дом ,за да видя защо така и там ми показаха на компютъра им ,че имам  3 клипчета .Рестартирах моя ком. какво ли не правих незнам защо не ми излиза нищо на мен.Диска е обикновен CD-R

# 1
  • Мнения: 2 450
Хм, а други дискове работят ли ти с него компютър?  Принципно ако диска е ок, другата вероятност е нещо четящото устройство на компютъра да не е в ред, примерно драйверите нещо да са се разбъзикали, или физически да се е скапала лещата, по-скоро първото.

# 2
  • Мнения: 26
Не съм пускала дискове много отдавна и не знам вече  пробвах какво ли не утре ще видя на някой друг компютър

# 3
  • Мнения: 2 450
Ами пробвай с друг какъвто и да е, ако не го разчете-драйвери най-вероятно. Другия вариант е файловете да са някакви екзотични и да не ти ги разпознава операционната система, но би трябвало поне като иконки да се появят, не да изглежда празно.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 548
Опитай да почистиш внимателно диодчето на четящото у-во, ако го виждаш на твоя комп къде е. Моят старичък лаптоп, ако не му го почистя, не ще да прочете нищо. Но диода е на шейната за диска и имам достъп.
Вкъщи пробвахме наскоро да видим едни снимки от ЯМР, излизаха икони, но пък нямаше програма, която да ги отвори.

# 5
  • Мнения: 84
В практиката си съм срещал всякакви проблеми с дискове и оптични у-ва. Като пример мога да посоча една DVD записвачка, която отказваше да чете оригинални дискове и можех да отворя само пиратски с нея. Като варианти мога да ти предложа да опиташ да го пуснеш на друг компютър (дори и там, където си взела диска) и да изкопираш съдържанието му на празна флашка. След като диска е CD-R на 2 GB флашка би трябвало спокойно да можеш да прехвърлиш всичката информация.

# 6
  • Мнения: 57
Пробвай с друг диск първо

Общи условия

Активация на акаунт