Бихте ли се върнали в България?

  • 196 201
  • 2 696
  •   1
Отговори
# 2 655
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Хаха, моля, пак заповядай! Laughing

# 2 656
  • SF
  • Мнения: 21 323
"Абе, Ник, ти как я смяташ тая, да работиш от вас, дете да ти реве, жена да ти мрънка, да ти трака с тенджерите, да ти замирише на супа топчета..." И Ник на свой ред: "Пич, а кажи ми сега, как се става в 6:15 всеки ден, да се бръснеш, да се къпеш, да тичаш за рейса, да го сменяш с метрото, да се чекираш с картата на всяко ходене да пушиш и да клюкарстваш долу, да се чудиш от къде да си купиш баничка за обяд, да тичаш обратно да се чекираш и след 9 часа да се разлогнеш от системата и в обратен ред метро, автобус, пък ги изпуснеш, пък пушиш на спирката, а, пардон, в метрото не можеш... И на следващата сутрин в 6:15 пак ти идва да си строшиш телефона..."

# 2 657
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 848
В Швеция имаха на прозорците страхотни щори, тук не съм виждала такива, нещо като мушама плътно прилепваща на стъклото, доста тежки, но така спираха светлината, че до сутринта си беше тъмно в стаята, а навън беше съмнало към 3 през нощта! Това лятото де....
И в България ги има. Преди две години сложихме в един от апартаментите ни. Ако те интересува мога да издиря координатите им.

# 2 658
  • Мнения: 313
"Абе, Ник, ти как я смяташ тая, да работиш от вас, дете да ти реве, жена да ти мрънка, да ти трака с тенджерите, да ти замирише на супа топчета..." И Ник на свой ред: "Пич, а кажи ми сега, как се става в 6:15 всеки ден, да се бръснеш, да се къпеш, да тичаш за рейса, да го сменяш с метрото, да се чекираш с картата на всяко ходене да пушиш и да клюкарстваш долу, да се чудиш от къде да си купиш баничка за обяд, да тичаш обратно да се чекираш и след 9 часа да се разлогнеш от системата и в обратен ред метро, автобус, пък ги изпуснеш, пък пушиш на спирката, а, пардон, в метрото не можеш... И на следващата сутрин в 6:15 пак ти идва да си строшиш телефона..."

В 10-ката! Все едно си ми чела мислите Simple Smile

Истината е, че Лондон яко ме умори. Май го писах това преди 2 седмици. Този град е супер ако си на 20-25. Ама не и ако добавиш още 20 и имаш деца. Така или иначе мислех да се махам (повечето ми колеги живеят в провинцията), та реших като ще е гарга да е рошава. Плюс куп фактори от лично естество за които писах. И, апропо, баничката също има значение, макар, че за 2 седмици в София май съм ял само една.

След първоначалния стрес почнах и да откривам и някои други приятни неща. Южният парк е приятен. Не знам защо съм изненадан. И друго - не го заключват при мръкване както правят с парковете в Лондон. Много е гот да посрещнеш нощта разхождайки се в парка - който е приятно оживен. Второ София е доста по-космополитна отколкото очаквах (това май го писах преди 10-тина дена). В радиус от 1км има 3 ресторанта с азиатска кухня (това заради приятелката ми - аз не си падам по такава храна) и съдейки от отзивите май не са зле. Ще ги пробваме като дойде тя.

Има разбира се и не до там приятни преживявания като таксита дето отказват да те качат ако растоянието е под 4-5 км. Ама те не са изненада. А и трябва да мислим позитивно. Тъкмо ме кара да чакам с нетърпение да ми пристигне велисипеда от Лондон. Там почти не го карах защото още първата година на два пъти се разминах с тежка злопоука. А, колкото и да е странно, София ми изглежда по-достъпна за велосипед. Та, от лимони ще правим лимонада Simple Smile

# 2 659
  • Мнения: 313
В Швеция имаха на прозорците страхотни щори, тук не съм виждала такива, нещо като мушама плътно прилепваща на стъклото, доста тежки, но така спираха светлината, че до сутринта си беше тъмно в стаята, а навън беше съмнало към 3 през нощта! Това лятото де....
И в България ги има. Преди две години сложихме в един от апартаментите ни. Ако те интересува мога да издиря координатите им.

Аз се интересувам. Имам проблеми със съня и за мен никога не е достатъчно тъмно.

# 2 660
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Nik, Южният парк е много приятно място.
Ако ходиш да ядеш навън, ти препоръчвам малко по-надолу по Витошка (където върви трамвая) ресторант Отечество. Много вкусни работи правят. И във Фантастико топлата им кухня е доста добра.

Ти може да си съсед на сестра ми. Simple Smile Хубав квартал е.

# 2 661
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Важното е да си позитивен!
Ако се работи от в къщи, най-добре става ако имаш стая обособена като офис. Влезеш ли там, знае се, че работиш и само в краен случай да те притесняват. Да не стане като с този журналист, работещ от в къщи Wink
https://www.bbc.co.uk/news/science-environment-39230706?fbclid=I … ukqdi46k1FxEvKz9s
Точно търся маршрути за мотаене с колело лежерно из София и извън нея за лятната ми почивка. Ще се допитвам до теб значи Simple Smile

# 2 662
  • Мнения: 313
Nik, Южният парк е много приятно място.
Ако ходиш да ядеш навън, ти препоръчвам малко по-надолу по Витошка (където върви трамвая) ресторант Отечество. Много вкусни работи правят. И във Фантастико топлата им кухня е доста добра.

Ти може да си съсед на сестра ми. Simple Smile Хубав квартал е.
Видях го тоя ресторант и, че има добри отзиви. На дневен ред е Simple Smile

Фантастико - да, топлия им щанд не е лош. Правят ги явно на място нещата. Пробвах им печената риба - беше ОК.

Ако трябва да съм честен това, което в този район ми липсва е заведение, което продава готвена храна за вкъщи. Това за мен и идеалният вариант - хем фаст фуд (щото ме мързи да чакам), хем готвено. Преди като съм идвал в София съм отсядал в близост до Докторската Градина. Там на Сан Стефано има едно много малко заведение (май само с масички за правостоящи навън), но готвят невероятно добре. Кой знае защо си бях наумил, че такива заведения има във всички квартали. То може и да има, ама досега в Иван Вазов не съм видял такова.

Също имам леко съжаление, че не посетих един от апартаментите в шорт-листа. Беше в "Стрелбище" - на 15 мин. пеша от сегашното жилище. Аз кой знае защо реших, че това трябва да е тъп квартал (то пък и какво име има!). А миналата седмица като минах от там много ми допадна - донякъде прилича на квартала в провинцията, където съм израснал. Особено заради многото дървета по улиците, които пазят сянка през лятото както и заради многото малки магазинчета за какво ли не на всеки ъгъл. Ако се стигне до това да купуваме жилище определено ще го имам предвид.

Последна редакция: сб, 06 юли 2019, 03:27 от N_ik

# 2 663
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 848
Аз се интересувам. Имам проблеми със съня и за мен никога не е достатъчно тъмно.
.   Ролпласт

# 2 664
  • Мнения: 28 762
Аз се интересувам. Имам проблеми със съня и за мен никога не е достатъчно тъмно.
.   Ролпласт
А, всички щори у нас те ги сложиха, но аз не се интересувам от плътни....работя от 9 до 17,30, лягам в 23, когато отдавна е тъмно, дори оставям щорите не плътно затворени - приятно ми е да "чувствам" луната и дървото под нас! Не обичам да спя в пълна тъмнина...!

# 2 665
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 848
Тази е плътна, блак от щора. Самия плат наподобява нещо като импрегнирана мушама ( на пипане е такова, някакво ПВС покритие). Изглежда като нормална щора. Не го миите с вода, остават петна.
Ето намерих и линк. По спомени имаше различни цветове, нашата е Бяла.
https://m.facebook.com/permalink.php?id=206155480286050&stor … d=318466475721616

Последна редакция: сб, 06 юли 2019, 08:41 от Titina

# 2 666
# 2 667
  • SF
  • Мнения: 21 323
Отечество е мястото, където няколко пъти седмично обядваме с колегите и за мен това е "столова", която става. Може да се взима храна за офиса и за дома от Отечество - опаковат я добре. Персоналът е мил.
Аз живея и работя в този район и ще питам колегите за "тейк-ауей" ресторанти. Има една Марайя на Балша - не се подлъгвай. Готвят като за ученици от отсрещното училище.
Южният парк е интересен, докато не свикнеш с него и после става едно и също.  Аз знам всяко камъче в него. Там съм израстнала, там си играех, разхждах си кучето, а сега там работя и това е "пътят ми до работа". И все пак - колко хора имат удоволствието пътят им до работа, да минава през парк!!! И не говорим за малките градчета с естествените паркове, а за голям и шумен град, точно както си е по стандартите на 21 век.Simple Smile
Добре дошъл на софийска територия! Туристите харесват София на пръв поглед, както и ти си я харесал.  С времето ще усетиш и затрудненията, ще съпоставяш с Лондон, няма как, и ще те вбесяват недомислици и грозно нацвъкани неща. Но ти си взел решението, знаейки и очаквайки всичко това. Ако може да се връщат повече хора и да променят града и държавата ни към по-добро... Да работят от дома или от офиса, да осигуряват работа на други и да си харчат парите в България... Отплесвам се... Спирам.

# 2 668
  • MI
  • Мнения: 11 867
А, ето че можело. Това е правилната настройка, пожелавам ви успех. Само с храната за вкъщи внимателно ако сте с чувствителни стомаси, че аз съм имала доста проблеми точно в София. Но аз в това отношение съм зле, та не съм критерий.

# 2 669
  • Мнения: 313
Отечество е мястото, където няколко пъти седмично обядваме с колегите и за мен това е "столова", която става. Може да се взима храна за офиса и за дома от Отечество - опаковат я добре.
Мерси за подсказката. Сега им погледнах ФБ страницата. Определено ще им тествам обедното меню.
Южният парк е интересен, докато не свикнеш с него и после става едно и също.  Аз знам всяко камъче в него. Там съм израстнала, там си играех, разхждах си кучето, а сега там работя и това е "пътят ми до работа". И все пак - колко хора имат удоволствието пътят им до работа, да минава през парк!!!
Близостта до парк беше един от критериите за избор на район. Първо, с малко дете това няма как да не го оцениш. Второ, нашето жилище в Лондон гледа срещу парк и за мен беше психологически важно жилището ни в София да не е по-лошо в нито едно отношение. Щото си давам сметка колко рисков е експериментът имайки предвид, че приятелката ми не е живяла в БГ. Не искам промяната да се асоциира със загуба.

Гледката в момента не е чак на същото ниво (в полезрението попадат чудесата на българската соц архитектура), но поне сме на 2 минути от парка.


X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт