Бихте ли се върнали в България?

  • 196 369
  • 2 696
  •   1
Отговори
# 2 640
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Няма нищо трудно при работата в къщи, дори и при малко дете. По тежко е ако са в различни часови пояси.

Това от опит ли го знаеш, като работеща от апартамент или само да ме опонираш?  Интересно ми стана.

Спомням си как беше, когато аз дойдох в нова култура, нямах познати, не работех и половинката само работеше. Весело не беше.

# 2 641
  • Русе
  • Мнения: 11 926
Много професии се работят от апартамента. Аз си изнесох офиса в къщи, когато се появи детето. Понякога ми липсва работата от офиса, но пък удобствата да си разпределящ времето и да имаш възможност да си с детето си когато решиш, е огромно. Не че няма проблеми, но при добра организация стават нещата. Тъй вече над 15 години.

# 2 642
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 903
Няма нищо трудно при работата в къщи, дори и при малко дете. По тежко е ако са в различни часови пояси.
Това от опит ли го знаеш, като работеща от апартамент или само да ме опонираш?  Интересно ми стана.
От години работя по време на ваканциите си. Позицията, на която съм изисква определено време да си работим от вкъщи. Надявам се отговорът ми да те удовлетви любопитството ти Калинка. За разлика от теб, написаните от мен неща се базират на собствен опит.

# 2 643
  • Мнения: 321
    Напълно разбирам причините ти да се върнеш в България, Ni_k. ]Първата - децата ти и втората - родителите. Най-естественото нещо на този свят, е да искаш да си до детето си. После - твоите родители. Да ти кажа честно, в това отношение донякъде ти завиждам. Завиждам ти, че можеш да си до тях. И моите са възрастни. Всеки път, когато си отидем баща ми ми казва - идвайте си, защото не знам дали ще има следващ път. И аз после скришно от тях си поплаквам. В България  си ходя основно заради тях. И може би, когато дойде момента, в който тях няма да ги има,няма да има и причина поради която да си ходим.
    За мен, това че съм далеч от родителите си, в последните дни от живота им е основното, което ме мъчи тук. Така, че в това отношение, в моите очи, си късметлия

    Последна редакция: пт, 05 юли 2019, 22:06 от Inna74

    # 2 644
    • Мнения: X
    Щом си на ти с форумите можеше да проучиш предварително, че в България не е голямо предимство да вземеш необзаведен апартамент в ценовия клас от 1000 евро месечен наем. Особено като го правиш за проба. Обзаведените апартаменти са с подобни цени спрямо необзаведените, а спестяваш пари за мебели и разправии за интернет, телевизия и т.н. С две думи спестяваш много нерви и негативни емоции, и се наслаждаваш на живота. Надявам се сега когато всичко мина да се насладиш на престоя си в България. Успех.

    Да, отчитам го като грешка. Просто нямах идея, че онлайн пазаруването е такова главоболие в БГ. Явно съм бил разглезен от дългия престой в чужбина. В ЮК нехранителните стоки почти изцяло ги пазарувам онлайн. Закъсненията (и то с цяла седмица) са изключителна рядкост - я се случва при 5% от доставките, я не. А тук от 3 поръчки и трите закъсняват.

    Но истината е, че търсих апартамент с определни характеристики (преди 10-тина дена писах какви) и до 1000 евро в предпочитаните от мен райони в София имаше само два-три. Аз взех първия просто щото си бях наумил да приключа всичко за седмица (толкова ми беше отпуската). Ама в БГ такива точни сметки с времето не трябва да си правиш.
    Аз когато преди няколко години направих опит да живея за постоянно в Испания не съм си и помислил, че с българската лична карта, ще ме приемат веднага с отворени обятия и ще ми изкарат интернет или каквото и да било. Набелязах си няколко апартамента в желан от мен район и си уговорих огледи. Отидохме с жена ми за една седмица, през която докато си почиваме и разгледахме имотите. Избрахме обзаведен апартамент за да не се разправям с обзавеждане и сглобяване на мебели точно в първите дни, вместо да си изкарваме добре. Разбира се се уговорихме да пуснат интернет, който да плащаме заедно с наема. Преместването беше много лесно и безболезнено. Просто бях взел мерки да се чувствам добре в това отношение в страната, където най-популярната дума е “mañana“ и успях. Малко акъл на време прави чудеса и променя тотално възприятието при преместването. Радвам се, че вече си оправи неразбориите и се надявам от тук нататък всичко да ти е наред в страната ни.

    Последна редакция: пт, 05 юли 2019, 22:11 от Анонимен

    # 2 645
    • Там,където се събуждам щастлива.
    • Мнения: 8 969
    Супер жена, Титина. Ти от къде знаеш дали имам и нямам опит? Кристално кълбо?

    # 2 646
    • Houston, TX
    • Мнения: 15 903
    Не смятам, че пазаруването онлайн от ИКЕА и Jysk, са проблем. От години поръчвам неща, последното диван началото на май. Доставени на място, на време.

    Супер жена, Титина. Ти от къде знаеш дали имам и нямам опит? Кристално кълбо?
    Не ме карай да ти ровя из постовете: братовчедката ми ми каза, приятелка ми каза....много показателно за личният ти опит, нямам думи.

    # 2 647
    • Мнения: X
    На мен ми се вижда геройство в апартамент в София да се работи, малко дете да е наоколо и жената да си е също в къщи. Дано имаш тази дисциплина.
    Нищо сложно няма. И аз работя в къщи. Това е причината да мога да живея където си поискам. При три спални и хол не виждам как може детето да пречи на работата ми. Човека изрично каза, че апартамента му е с три спални и хол.

    Последна редакция: пт, 05 юли 2019, 22:51 от Анонимен

    # 2 648
    • Мнения: 314
    Той работи през нощта....явно нещо с американци, щото те не спят ние докато спим.... Laughing
    Taka e. Затова външните щори бяха задължителни. Щото заради часовата разлика ще проспивам част от сутринта. А без плътни щори няма как да спиш до обяд през лятото.

    # 2 649
    • Мнения: 29 053
    Той работи през нощта....явно нещо с американци, щото те не спят ние докато спим.... Laughing
    Taka e. Затова външните щори бяха задължителни. Щото заради часовата разлика ще проспивам част от сутринта. А без плътни щори няма как да спиш до обяд през лятото.
    Някои веднага седнаха да плачат на "чужди гробищааа", божеее, щом си решил да работиш от вкъщи значи знаеш че става, едва ли сега ще седнеш да експериментираш! ooooh! ooooh! Whistling
    Скоро ми предлагаха такава работа с американци, .... но прецених, че не е за мен, аз след 23 часа рязко оглупявам, не си представям да работя! hahaha hahaha

    # 2 650
    • Houston, TX
    • Мнения: 15 903
    Лошото при работа с американски клиенти, поне според мен е, че когато нормално работещите например в БГ свършват работа и излизат, вкл децата играят или трябва да свършиш нещо, ти трябва да работиш. Например аз работя от около 14 до 23 часа, не ми пречи слънцето, защото се събуждам (или детео ни събужда) към 7.
    Между другото същият ефект освен с външни щори се получава с бляк аут завеси/щори.

    # 2 651
    • Мнения: 29 053
    Лошото при работа с американски клиенти, поне според мен е, че когато нормално работещите например в БГ свършват работа и излизат, вкл децата играят или трябва да свършиш нещо, ти трябва да работиш.
    Работата през нощта има доста негативи, но всеки сам решава, за сумата която даваха няма да седя диван чапраз на Хамериканците!
    В Швеция имаха на прозорците страхотни щори, тук не съм виждала такива, нещо като мушама плътно прилепваща на стъклото, доста тежки, но така спираха светлината, че до сутринта си беше тъмно в стаята, а навън беше съмнало към 3 през нощта! Това лятото де....

    Последна редакция: сб, 06 юли 2019, 08:18 от mimi.7299

    # 2 652
    • SF
    • Мнения: 21 561
    Говорим си за бихте ли се върнали в България. Човекът споделя, че би се върнал, би живял в София в апартамент с бани и тоалетни, би работил от дома си... Вие сега почнахте да се интересувате как ще работи с дете и жена наоколо... Това ли ви е проблемът?

    # 2 653
    • Canada
    • Мнения: 3 358
    Лошото при работа с американски клиенти, поне според мен е, че когато нормално работещите например в БГ свършват работа и излизат, вкл децата играят или трябва да свършиш нещо, ти трябва да работиш.
    Работата през нощта има доста негативи, но всеки сам решава, за сумата която даваха няма да седя диванчи праз на Хамериканците!
    В Швеция имаха на прозорците страхотни щори, тук не съм виждала такива, нещо като мушама плътно прилепваща на стъклото, доста тежки, но така спираха светлината, че до сутринта си беше тъмно в стаята, а навън беше съмнало към 3 през нощта! Това лятото де....

     Диван чапраз!

    # 2 654
    • Мнения: 29 053
    Говорим си за бихте ли се върнали в България. Човекът споделя, че би се върнал, би живял в София в апартамент с бани и тоалетни, би работил от дома си... Вие сега почнахте да се интересувате как ще работи с дете и жена наоколо... Това ли ви е проблемът?
    Е нали знаеш, манталитет български Joy, не си гледаме нас си ама на чужди гробища ревем, някои съграждани  не в чужбина, на Луната да идат няма да се променят!
    Полар, благодаря за редакцията, много се чудех как точно се пише това и от къде го знам като израз Joy....! Hug

    Общи условия

    Активация на акаунт