Бихте ли се върнали в България?

  • 196 121
  • 2 696
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 28 583
Мен също ме завиват, по скоро ми слагат оловната яка,....защото имам възел на щитовидната жлеза, но това не предпазва 100 %, ясно е че дозата е толкова ниска че няма да умреш, опасно е за възли и т.н., но не е необходимо, спокойно лечение може да се направи и без ренген снимка....ако има добре, ако ли не не еболка за умиране, къде къде по важни проблеми и липдса на финансиране има в нашето здравеопазване!

# 376
  • Down south
  • Мнения: 7 705
Ха ха Ренегенът отдавна не е екстра....има го от сто години.....аз пък не държа за щяло и не щяло да ме облъчват с радиация, до сега двадесет години са ме лекували без да ми правят снимка на всеки пломбиран зъб и ето зъбите са ми добре.....всяка година ходя на профилактичен, на последния жената каза, всички зъби са здрави, няма амалгама пломба в устата си..... Simple Smile Изчисти зъбен камък и ме пусна.....Ако лекарят е добър не му трябва ренген, по симтоми и почукване на зъба познава какво е положението....ходила съм и на снимка, съмняваше се за гранулом, оказа се че няма....
Лечение по усет и с почукване? Може би този твой стоматолог, има рентгеново зрение  newsm78
Щом предпочиташ подобно "лечение", то си е за твоя сметка. Игнорирането на проблемите и липсата на dental iq, не прави проблемите по-малко проблемни.

Започнахме да водим дъщеря ми на профилактични прегледи, когато стана на 3. Става дума за САЩ. Първата визита, преброяване на зъбчетата, возене на стола, четка, паста и подарък. Следващият път беше лесно и приятно. На 6 годинки и направиха първата панорамна снимка и  силанти на първите постоянни кътници. Не е имала кариеси.
На повечето места снимките са дигитални и се появяват след секунди на мониторите им.

Според мен, системната и качествена профилактика е ключ към здравите зъби  8)o
 

# 377
  • Мнения: 663
...
При зъболекарката, която аз посещавам, няма такава опция. Там обаче мога на място да си направя устните например Simple Smile И други дерматологични услуги.
А какво означава "правене на устни"?

# 378
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
По въпроса за зъболекарите, дискусия от днес на живеещи в Англия:
"Преди около 3седмици ходих само да ми залепят старата коронка ,че се беше разклатила и ми взеха 180£, като зъболекарката ме уверяваше,че няма да изтрае дълго и трябва да направи нова. Цената за новата с отстъпката беше 850£,като може и на дайрект дебит да се направи
LikeReply · More · 1 hour ago

Тея са луди, с тези пари ще си направиш половината зъби метал керамика в бг
LikeReply · More · 10 minutes ago

Хахах и аз си го помислих,но запазих самообладание
Unlike1Reply · More · 3 minutes ago

Боже,ще ходя до бг, и с билета пак по-евтино ще ми е!
LikeReply · More · 2 minutes ago

И аз така. Само закрепих положението предпразнично"

Аз съм чувала, че на частно може и над 1000 паунда да излезе. Моят зъболекар също поддържа цени около 800 паунда лечение и коронка. Нямам представа за цените през здравната каса, NHS, и какви материали използват.

# 379
  • Мнения: 7 171
...
При зъболекарката, която аз посещавам, няма такава опция. Там обаче мога на място да си направя устните например Simple Smile И други дерматологични услуги.
А какво означава "правене на устни"?


Е, какво, "пълнене" на устни. Козметични процедури....

# 380
  • Мнения: 1 959
Merry,

Лепила съм многократно гореспоменатите трагични, не коронки, а мостове,
винаги са ми вземали най-ниския банд по NHS - 18-тина паунда.
Мацката или преувеличава силно за цената или ходи в рокфелерска практика, или са я преметнали здраво.

# 381
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
И на мен много ми се видя дори и на частно, но нямам личен опит с тази услуга. За коронка и лечение на зъб обаче цената е реална за частен кабинет, дори бих казала, че е в диапазона на достъпното частно.

# 382
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
...
При зъболекарката, която аз посещавам, няма такава опция. Там обаче мога на място да си направя устните например Simple Smile И други дерматологични услуги.
А какво означава "правене на устни"?


Е, какво, "пълнене" на устни. Козметични процедури....
И аз не знаех какво е това  Laughing

# 383
  • SF
  • Мнения: 21 243
Филър в усните. Не сте ли виждали обемни "направени" устни? Всяка трета жена е с такива.
Добре де, може да не е всяка трета, но е често.

# 384
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Филър знам какво е, излезе на мода след като бяхме напуснали България и затова не зацепих терминологията на български  Laughing Може и да е популярно, но в моите среди нито една жена не прибягва до тази услуга, нито съм виждала или чувала за момичета от обкръжението на сина, иначе може и да е популярно  Crazy В зъболекарски кабинети също няма подобни услуги.

# 385
  • SF
  • Мнения: 21 243
Уточних - половината от кабинета е зъболекарски, другата - дерматологичен. Не правят устните на зъболекарския стол, освен ако много настойчиво не ги помолиш. Или да използваш действието на зъболекарската упойка Simple Smile Хванахте се за глупости. Simple Smile Обяснявах, че там, където ходя на зъболекар няма рентгенов апарат, но пък има дерматологичен кабинет.

# 386
  • Мнения: 4 303
Темата май беше: Бихте ли се върнали в България?

# 387
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 794
Хората, които се връщат или мислят да го правят гледат и здравеопазване и образование и мн др неща.

Последна редакция: пн, 04 яну 2016, 13:51 от Titina

# 388
  • Мнения: 663
Съжалявам за завоя извън темата, който предизвиках и благодаря за обяснението. Не, не бях чувала за филтри на устните, но сега се информирах. Wink
А, то е филър, а не филтър, хаха

# 389
  • София
  • Мнения: 537
26 страници хвалби.
Аз ще кажа, понеже сме още пресни, да бих. И да смейте се, липсва ми всичко: храната, хората от моето обкръжение, и ред други неща.
А защо не бих, не бих заради детето си.

Общи условия

Активация на акаунт