Бихте ли се върнали в България?

  • 196 075
  • 2 696
  •   1
Отговори
# 630
  • SF
  • Мнения: 21 226
аз пак ще питам колко нормално е за 2 месеца да не можеш да отделиш 2 часа за кафе.

Тити, отделят се 2 часа, даже се отделят 2 пъти по 2, и по 3, и по 4 часа... Крайно недостатъчни...
Не е до количеството часове. С годините става все по-трудно да се поддържа приятелство. Разминаваме се и в свободното време, и в намеренията, и в емоциите, и в тъжните моменти, и в големите купони не сме заедно. Отваря се все по-широко ножицата с различията. Едните се "поамериканчват" и дразнят с новите си навици и проблеми, фръци-пръци измишльотини: "ние живеем в такава къща! шефът ми е страхотен, съседите ни са от Брад Пит и Мадона, дрехите са ни Версаче, децата ни учат в Харвард, в градината ми цъфтят орхидеи и си имаме градинар..." Другите остават "задръстени българи", спрели във времето, вторачени в куфарите на приятелите си, жадни за помощи и подаяния завистливи използвачи...
Но да зарежем обидите и дискриминиращото отношение. Понякога просто се разделяме - изведнъж или постепенно, независимо от обещанията и намеренията.

# 631
  • Мнения: 86

...Към момента изобщо не си представям връщане в БГ. Искам децата ми да израснат тук. Повечето хора в БГ не са така широкоскроени и са склонни да се подиграват на всеки различен, а не желая Фръцлите да изграждат мирогледа си под влиянието на подобна среда.
Фея, от опит говоря/пиша. Децата биват основно сформирани от родителите си. Има начини тясно скроените душици да бъдат игнорирани, и да нямат никакво влияние върху подрастващите.
Не съм съвсем съгласна с теб. Знам че е клише, но е вярно-човека е социално същество и обикновено се нагажда спрямо средата в която живее, защото никой не иска да бъде аутсайдер. В този смисъл не е невъзможно родителя да възпита детето си в ценности рязко различаващи се от масовото мнение, но е много трудно особено когато децата станат на по 10-12 г и имаш по-малък контрол над тях.

# 632
  • Мнения: 9 052
Другите остават "задръстени българи", спрели във времето, вторачени в куфарите на приятелите си, жадни за помощи и подаяния завистливи използвачи...
 

Това къде и как се втренчени си е техен избор. Повечето изобщо нямат нужда от подаяния и пак са завистливо сторачени.
Случвало се е на летището не можеше багажа да се събере в една кола и единия от куфарите взеха с друга кола. Този в който имаше неща за тях. Ами на други яден куфара беше преровен до шушка да си търсят "техните" неща и всичко , което им беше харесало беше "разпределено" и подредено вече. Имаше и неща за други приятели...
Не става въпрос за хора имащи нужда от подаяния, а хора, които си мислят, че друг има нещо повече и по-интересно от тях и го гледат в ръцете да вземат.
Сбъдваща реакция има, да , но и неприятното чувство и спомена си остава .

# 633
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Скрит текст:

...Към момента изобщо не си представям връщане в БГ. Искам децата ми да израснат тук. Повечето хора в БГ не са така широкоскроени и са склонни да се подиграват на всеки различен, а не желая Фръцлите да изграждат мирогледа си под влиянието на подобна среда.
Фея, от опит говоря/пиша. Децата биват основно сформирани от родителите си. Има начини тясно скроените душици да бъдат игнорирани, и да нямат никакво влияние върху подрастващите.
Не съм съвсем съгласна с теб. Знам че е клише, но е вярно-човека е социално същество и обикновено се нагажда спрямо средата в която живее, защото никой не иска да бъде аутсайдер. В този смисъл не е невъзможно родителя да възпита детето си в ценности рязко различаващи се от масовото мнение, но е много трудно особено когато децата станат на по 10-12 г и имаш по-малък контрол над тях.
Е все пак имаме съгласима точка.  Peace  Пълно е с родители които отглеждат децата си така, че да ги научат да се абстрахират от много неща. Родителите могат да дялат мирогледа на децата си. Да. ако е крайно различен от масовия, няма да им е лесно, но не е невъзможно.

# 634
  • Мнения: 5 462
Другите остават "задръстени българи", спрели във времето, вторачени в куфарите на приятелите си, жадни за помощи и подаяния завистливи използвачи...
 

Това къде и как се втренчени си е техен избор. Повечето изобщо нямат нужда от подаяния и пак са завистливо сторачени.
Случвало се е на летището не можеше багажа да се събере в една кола и единия от куфарите взеха с друга кола. Този в който имаше неща за тях. Ами на други яден куфара беше преровен до шушка да си търсят "техните" неща и всичко , което им беше харесало беше "разпределено" и подредено вече. Имаше и неща за други приятели...
Не става въпрос за хора имащи нужда от подаяния, а хора, които си мислят, че друг има нещо повече и по-интересно от тях и го гледат в ръцете да вземат.
Сбъдваща реакция има, да , но и неприятното чувство и спомена си остава .
Ти направо си изкара приятелите пълни диваци живеещи В джунгла ?И според мен в действителност точно ти се вторачваш в тях , гледаш кой как те гледа , чакали  БИЛИ да им  покажеш /незнайно какво ,което те  не са виждали / .. и още и още пълни глупости .
Ровели ти по куфарите , нещо си вменяваш сама на себе си , кой колко те гледал в чантите и чака ти да кацнеш от самолета , че и те да видят нещо невиждано /дет го няма никъде / .. абе изобщо много си украсяваш , самонавиваш .
Пълни глупости си набиваш в главата .Ако те четат много ми е интересно , те какво ще разкажат за теб.
Малкото българи останали в Б-я не са диваци , нито паднали от Марс.. айде няма нужда.


# 635
  • Мнения: 4 402
Какви куфари, какво вторачване, бе хора!  ooooh!

Вуйчо ми живее от 40 години в чужбина и единствено в края на 80-те и началото на 90-те, когато с брат ми сме били хлапета по на 6-7 години сме чакали с нетърпение какво ще ни донесе. Сега само искаме той да си идва.
Нито пък аз докато съм била навън някой ме е чакал за подаръци. Правила съм на семейството си и на най-близките, разбира се, най-вече защото съм пропускала лични поводи докато ме е нямало, но това никога не е било изисквано от мен или чакано.
Описахте някакви диваци, които никога нищо не се виждали и общуват с вас само заради подаръците и облагите. Ако е така - искрено ви съжалявам, защото просто сте обградени от грешни хора.

# 636
  • Мнения: 4 300
Грешни или не, никой не си избира роднините. Не ме разбирай погрешно, човек тая попара може да я сърба и без да е помирисвал чужбина. Сигурна съм че всеки има ако не преживявания от първа ръка, то поне впечатления от подобни саги. И никога не казвай никога, щото с годините хората се променят до неузнаваеми образи.

Разбирам я Брайдсхед и другите с подобни преживявания, по една или друга причина битуват схващания, че в чужбина парите падат охолно. За което със сигурност принос имат и българите в чужбина, няма значение на индивидуално ниво кой какво казва, накрая всички сме в един кюп Laughing

# 637
  • Мнения: 9 052
Не бяха диваци. Просто си имаше един от край време завистлив... винаги, но напоследък набра сили и промени много ...

...  че в чужбина парите падат охолно.  ...

... и че всичко от чужбина лъска.
Но мисля Рокси, че добре разбра . Не е заради чужбината. Това е по-скоро повод Sad
И не всички. Достатъчно е понякога един човек да е кофти и да получи терен да се развихри.

Правила съм на семейството си и на най-близките, разбира се, най-вече защото съм пропускала лични поводи докато ме е нямало, но това никога не е било изисквано от мен или чакано.
 

Може би ние сами редизвикахме проблема, защото доста по-щедро подхождахме . С почивки, ваканции , подаръци, ... Докато се сметна за даденост.

Аз използвах темата и се оплаках. Не се бях оплаквала до сега, само ми беше криво. Но много добре знам проблема  Peace Моя си работа е да се оправя с него  Peace

# 638
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Разбира се, че ако знам, че някой важен за мен човек ще идва при мен или наблизо, си взимам почивни дни.  Simple Smile

Последно пътувах 300 км, за да се срещна с близка приятелка, която на предния ден се оказа, че ще бъде в относително близък до мен град. Срещата беше за 2ч в едно кафе, защото тя трябваше после да си тръгва.

След 2,5 месеца планирам гостуване (у нас), за което също ще взема почивни дни - 5 дни ще развеждам аз, за 3 съм букнала хотел и транспорт до друг град за гостите за моя сметка, за да ида аз малко на работа, докато те разгледат другия град.

Не си представям важни за мен хора да дойдат, а аз да не се организирам така, че да им обърна внимание...  newsm78

# 639
  • Мнения: 47
Всичко е относително, майка ми никога нищо не чака, ама виж брат ми и доведените ми братя все се надяват на нещо, не че са ми казали, то просто си личи. Но донякъде ги разбирам, в България повечето младежи не могат да си купят примерно едни маратонки от 200 лева. А на всяко дете му се иска нещо такова, виж за възрастен освен бонбони и разни дреболии не бих купила. На мен много някой му купува нещо, та да ставам дядо Коледа по всяко време на годината не върви! Редовно пращам картички Simple Smile

# 640
  • Мнения: 9 052
Sirunik_Jan според мен така и трябва. Тинейджърите и аз ги разбирам.
В моя случай тинейджъра никога не се е държал нахално, а е получавал най-малко почти нищо .
Както и да е явно сами сме си виновни.

# 641
  • Мнения: 28 511
Боже, направо паднах, никога не очаквам "подаръци" от приятели или рода в чужбина ooooh!, че какво чудо невиждано ще ми донесат... ooooh!
Едни веднъж обаче, явно и те се чувствали длъжни, носеха някакви джиджафки...и до дега не знам в кой шкаф се мотаят неизползвани ooooh!...аз какво да не съм нещо на подаяния hahaha

# 642
  • Мнения: 5 462
Момичета , не забравяйте , че не сме 90 те год.
Българските деца в България и те излизат навън дори и за едната екскурзия , купуват им родителите на доста от тях маратонки и  от 150 -200 лв. примерно .Не  е като  да не са виждали и обували .
Не изкарвайте бг децата толкова изпосталели и невидели .
За справка по прочете няколко теми /красива мама , на пазар , детските подфоруми / .
Направо ставате смешни вече. Crazy

# 643
  • Мнения: 7 171
Аз купувам подаръци и изпращам подаръци на приятелите си. Има неща, които в България ги няма, защото са характерни за дадената страна. Например в България няма висококачествен и с различни  характеристики кленов сироп, какъвто в Канада има в изобилие. В България няма кленови бонбонки, няма кленов чай, няма кленово кафе.

Обратно, в Канада няма мурсалски чай, няма книжки за Коледа с български рецепти, няма мартеници, няма български съдинки.

Отдавна минаха времената, когато купувах шарени салфетки и таймери за кухнята. Сега изборът на стоки в България е огромен. Но подаръците не се носят/подаряват, защото няма такива стоки, а защото те са жест и показват, че въпросният човек ти е скъп и си мислил за него, щом си му донесъл нещичко от другия край на света!

# 644
  • Мнения: 28 511
Аз не искам да ми носят нищо  Simple Smile...достатъчно е, че са ме потърсили да се видим....това значи, че през годините, макар и далеч са мислили за мен и не ме забравили...няма нужда от подарък... Simple Smile
Ако едно нещо го няма в България винаги мога да го поръчам от безбройните чужди сайтове...доста уреди са ми от тях, още преди да дойде моделът в България....

Общи условия

Активация на акаунт