Защо,Кога и Как?

  • 12 783
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравеите,
много бих искал да ви разкажа моята история!
Тежко ми е и бих се радвал да чуя мнението на хора които са в страни от проблема ми!
С жена ми се запознах преди повече от 15 години ,преди 8 се оженихме и ни се роди дъщеричка.
Годините докато доиде детето бяха добри даже много добри.Разбирахме се бяхме на всякъде заедно.Беше ни трудно нямахме пари но гледахме в една посока.Работехме ,аз на две места и трудно се оправяхме но си помагахме.Роди се принцесата и всичко тръгна назад.Аз работех много за да мога да осигуря семеиството си!Започнахме да се караме !По това време работех в голяма фирма и докарвах вече добри пари,жена ми беше в къщи с детето .Живеехме в къщата на маика ми с нея.Жена ми започна да се затваря  в спалнята ,да си купува храна само за нея и да си я крие в гардероба. Държеше се с мен като с чужд човек.В колкото и часа да се прибирах ,тя беше в спалнята и гледаше Турски сериял.В началото опитвах да говоря с нея,молел съм се,карал съм се.Но без резултатно,После реших ,че ще стоя при нея в спалнята.Идвам от работа и директно в кревата при нея. Започна да не говори с блиските ми.Естествено съм говорил и съм опитвал да оправям нещата-напразно.Вече нямахме общи интереси,нямахме общи приятели.Моите бяха наи долните,никои не идваше в нас.Общувах само с нея и с неини две приятелки.Да ама тя се скара с тях .Ако свършвах работа в 5 , пътя до нас ми беше 15 мин и мен ме няма в 5 и 20 това означаваше че аз съм по ''курви''.
Много съм говорил и съм обяснявал,търсел съм и неините близки за помощ.Естествено без резултатно или моментно.Така времето летеше,доиде кризата  в БГ. Първата фирма която фалира беше фирмата в която аз работех.Госпожата продължаваше да си пазарува само за себе си.С мои колега решихме че сме събрали достатъчно контакти и можем да работим за себе си!И в голяма степен беше така.Не осъзнавахме кризата колко ще се задълбочи.Парите намаляха,Тя работеше в една фирма и получава6е 400 лв. само за 3 дни в месеца.През останалото време беше в къщи.Карах я с колата и я чаках да я прибера,защото и ставаше лошо в транспорта.С моята Фирма нищо не се получи-търсех работа.Временно започнах Нощна охрана на една къща а денем работех в друга фирма за малки заплати.Уж докато намеря нещо.През това време скандалите не спираха.Разделихме се.Аз излязох от нас за да не тормозим детето,а Тя остана в къщата с маика ми и с детето.До тогава моите близки ме подкрепяха.След това жена ми започна да говори с маика и да се извинява ,осъзнавала че не е постъпвала добре и т.н..Аз всяка сутрин ходех за детето и го водех на градина и го прибирах след това с колата,ходехме на различни места и т.н..Опитах да говоря пак с нея и да се опитам да оправя семеиството.Обяснявах как съм съгласен на всичко-Тя не пожела,искаше да продължи всичко като преди.  Срещнах друга- вероятно не беше времето-но така стана.Заминах за Англия не след дълго се разделихме.Никога през това време аз не забравих за малката-търсех я постоянно.Пращах пари .Това е моето дете и аз го обичам безгранично.От Англия се прехвърлих в Германия,Жена ми започна да не ми дава да чувам детето.Щях да полудея от мъка и в един ден ми каза че била готова на всичко за да се съберем.Обещаваше всичко.И повярвах.Беше натрупала големи дългове за които трябваше да се по-одложи идването им при мен.Живеех с две момчета спях на земята една година.Всичко което изкарвах пращах.И доидоха при мен,назначих я в моята фирма за да имат всички застраховки.Аз работех а тя беше в къщи уж за да помага на детето което вече беше 1ви клас.На себе си не плащах никакви застраховки дори и здравна. поду ми се венеца.Нямах как да отида на лекар тук и няколко месеца по късно отидох на лекар в БГ.Беше лятото съчетах го с първата отпуска В Бг.Оказа се гангрена-оперираха ме.И ми казаха да отида след 6 месеца пак.Вече нещата се нареждаха всичко изглеждаше супер.Нова Година-изведнъж всичко от преди години се върна с всички сили.Пак станах ""курвар"" свалях приятелките на мои приятели(Не съм си го и помислил)Започнаха скандалите пак за всичко.Парите ни бяха в сметката за да може да си плащаме всички задължения-общо взето имахме да живеем нормално след като платим всичко.Но за спестяване не можеше и да се говори.Всеки ден Жена ми ходеше на пазар всеки ден оставях пари за покупки.Започна да няма нищо за ядене но и парите да са похарчени.Говорехме,смятахме но нищо не се промени.отвори се една вратичка да започна друга работа.Решихме да изчакаме до април да си платя разни данъци и задължения и да си сменя работата на чисто.Април затворих фирмата и си доидох до Бг за преглед на венеца за 5 дни.Върнах се тичах с документи по институции.Една вечер гледахме филм и получих СМС. Казаха ми че Жена ми има връзка с мои колега от година.Беше ми приятел и то добър.Тогава ми просветна и ми се изясниха много неща.Не съм се карал приех го спокоино.Тя отричаше но после призна.Аз не съм ревнив казах и че за мен няма проблем ако иска разделя се с него и оставаме заедно-Съгласи се.това става в четвъртак в събота бяхме заедно с познати на разходка в друг град .всичко беше ок,бяхме като гаджета!Тя прекрати с него всичко-изтри го от всякъде.В понеделник се прибрах към обяд и я заварих да си пише с него.Пак попитах какво става и и казах че ако иска да е с него може да е с него но не с мен и че трябва да реши.Тогава ми каза ,че е било грешка,стана и си тръгна.Останахме с малката сами.Вечерта след 10 доиде с 3ма полицаи-казала че съм я набил и изгонил.Доиде за детето.Събудиха малката ,тя се разрева и каза ,че иска да остане с ТАТЕ и че не иска да тръгва с нея.Полицаите ми взеха документите на детето и си тръгнаха заедно с нея!След това започнаха истинските ми мъки започна се с ''закрила на детето''.От където решиха ,че остава с мен.определиха и график кога и как да го вижда.Тя скри паспорта на малката уж го загуби  и т.н..Мина лятото моето дете беше заложник на маика си в друга държава без документи и без право на ваканция ж БГ.Сега идва ваканция пак,но тя пак ще е с Тате тук.Манипулира я,говори против мен,задължава я да обещава ,че ще живее с нея, че ще ходи по разни места и че ще казва колко иска при нея и т.н...
Започна да и купува дрехи,които не и дава да носи а и казва ,че са за БГ.Изплаших се че ще я открадне заведох дело да я огранича.Но съдята го прекрати не било спешно а аз съм го пуснал спешно.Звънях в консулството в Мюнхен, в посолството в Берлин никои не иска да помогне на едно Българче в чужбина.Сега жена ми заведе дело за детето-иска го! Чакаме дата .За тия седем месеца една стотинка не е дала за това дете,едни чорапки не му даде обуе.Аз съм му и мама и тате.Моля се на бог да помогне на детето ми,тя не заслужава това.А аз и моя загубен живот- Не знам.

Извинете ме,че ви занимавам!Знам ,че всеки от вас има много проблеми!
Ако не е за този форум и не му е тук мястото,моля простете и го изтриите!Лека вечер!

# 1
  • Мнения: 919
Ами аз мисля, че няма какво да се каже. Просто поредната история, в която мъж се жени за жена, избирайки я по размера на задника и после се чуди защо, по дяволите, е получил задник вместо жена до себе си...

# 2
  • София, България
  • Мнения: 28
Много тежка история. Надявам се нещата да се подредят най-добре за детенцето. Борете се за дъщеря си, тя е най-важната, заради нея трябва да бъдете силен! Не знам друго какво да кажа, защото не съм запозната с начините за действие в такива случаи.

# 3
  • Мнения: 11 338
Явно така ще си я карате - ще се съдите и ако не воювате в съда, ще воювате в душата не детето си. Жалко за детето.

# 4
  • Мнения: 512
БОРИ СЕ! С зъби и нокти,защото ако всичко е така(все пак има и още една гледна точка) детето ще се "съсипе" морално и емоционално.Имаш един плюс,достатъчно голяма е за БГ законите да каже при кой иска да остане.Лошото на тези дела е че започва едно вадене на"кирливи" ризи ,които в по-голямата си част са измислица.Намери си много кадърен адвокат,не хващай първия срещнат-разпитай.Свържи се с дружество ли беше или фондация ,за бащи лишени от права.Мисля от там ще  те посъветват експертно.И УСПЕХ,похвално че държиш на детето,защото много родители ги заминават някъде там!

# 5
  • Мнения: 2 681
Дано нещата се подредят по най-добрия за детето начин.
А сега докато си на работа кой го гледа?
Да не те изкарат и безотговорен баща - ако е само в къщи.

# 6
  • Мнения: 7
Ами за сега се справям! Гледам си я ! Тръгнах на курс за преквалификация,за да мога да съм до нея!След това ще търся работа която да не ми пречи на детето

# 7
  • Мнения: 512
Ами за сега се справям! Гледам си я ! Тръгнах на курс за преквалификация,за да мога да съм до нея!След това ще търся работа която да не ми пречи на детето
Хубаво,но в съда а ще трбва да доказваш доходи и родителя със сигурна работа и доход са основните опорни точки,както и притежание на жилище.Който от двама Ви се представи по добре в това отношение е по добрия избор за предоставяне на родителски права.

# 8
  • Мнения: 18
И аз съм в същото положение като теб само дето съм жена и съм в БГ. По думите ти ти се грижиш за детето и я обичаш, което е най-важното за нея. Ти си добър родител и се справяш добре. Бъди по-твърд и се отърви от тая гад жена ти, не трябва да контактуваш с нея и да позволяваш на малката да я вижда. Но оправи и модела в себе си, защо се оставяш да те използват и манипулират? Коя част от твоя мозък и душа са болни? Коя е здравата половина от психиката ти и ти коя ще оставиш да доминира и победи? Направи нещо в тази посока заради дъщеря си.

# 9
  • Мнения: 7 325
Това което мога да ти кажа е - вадиш си главата от кофата със самосъжаления, преставаш да мрънкаш, заставаш срещу бившата ти като мъж, т.е. показваш и ясно че игричките и бяха до тук, наемаш свестен адвокат и я започваш.
Това да купува парцали и да не дава на детето да ги носи, да му пълни главата с простотиите си и да се опитва да го купува са действия присъщи само на болни мозъци. Не разбрах точно къде се намираш, но ако трябва плати консултация с адвокат в България да ти каже какво можеш и какво не можеш да направиш.
Има една моного хубава приказака - като не знае да целува ръка ще целува г.з, ама прилагането и е само и единствено в твои ръце.

# 10
  • Мнения: 7
Здравеите,
за щастие намерих добра адвокатка.Живея в Германия и всичко това се случва тук.С тази жена ме свързва само детето-нито искам да я виждам нито да я чувам. Разказах ви една малка част от историята за да добиете представа.
Според законите на тази държава,вината не е от значение.И понеже аз мога да докажа всичко което казах ,на жена ми не и остава нищо друго освен да манипулира детето.А то е много чувствително и раннимо.Жилището в което живея не е мое,но почти никои няма собствено тук.Обзавел съм си го и е в пъти над неиното.за доходите няма смисъл да говорим.Тя е човек които е работила фиктивно в моята фирма и в Бг. по 3-4 дни в месеца.Ами боря се и ще се боря до последно-няма друг начин.

Наистина голяма част от проблема си е в мен.Явно и аз се предадох пред лъжите и манипулациите и.
Беше ми много тежко,много страдах за малката докато не бях с нея. Докато бях в Англия не ми даваше да я чуя.Близките ,които ме подкрепяха се обърнаха против мен(уж заради детето).И когато ми се обади и ми разказа колко много съжалявала и как осъзнала че тя ме е прогонила.И как вече няма да се случи-явно това ми е трябвало.Глупак съм.

  Благодаря ви

# 11
  • Мнения: 7 325
Близките ,които ме подкрепяха се обърнаха против мен(уж заради детето).
Това не мога да го разбера, но не е и важно да го разбирам.
Ако смяташ, че псих. равновесие на детето ти е застрашено от действията на родителката му, обърни се към съответните органи. Моето дете беше подложено на подобен тормоз от страна на създателя му когато се разделихме и сега не мога да си простя, че позволих това да се случи. Децата са единствените жертви във войните на родителите си.

# 12
  • Мнения: 7
Близките ,които ме подкрепяха се обърнаха против мен(уж заради детето).
Това не мога да го разбера, но не е и важно да го разбирам.
Ако смяташ, че псих. равновесие на детето ти е застрашено от действията на родителката му, обърни се към съответните органи. Моето дете беше подложено на подобен тормоз от страна на създателя му когато се разделихме и сега не мога да си простя, че позволих това да се случи. Децата са единствените жертви във войните на родителите си.


Така е,но за сега тя е родител колкото и аз.И не мога да я огранича а не знам дали е и редно защото и е маика.И  утре като порасне как ще мисли.Мисля че всяко дете трябва да има и маика и баща.И че го заслужава.
А за моите близки да кажем ,че бяха излъгани и те.

# 13
  • Мнения: 7
От известно време съм на мнение,че на всеки трябва да се прави тест за родителска годност.Ако има такъв а ако не, да се измисли.И този който не го издържи да бъде кастриран.Без значение мъж или жена.
  Не мога да разбера как е възможно да си тормозиш детето сам!
На скоро дъщеря ми имаше рожден ден,въпреки ,че не беше ден в които майка и трябва да я взима.Аз разреших да отиде !Малката се прибра с рев,цяла вечер не можахме да я успокоим.Майка и с нейна приятелка казали ,че ще има ново семейство и ще има нови деца.И ако дъщеря ми не отиде при нея ще я забрави.По принцип е нормално да си уреди живота но смятам ,че детето няма вина и не е редно да бъде манипулирано по този грозен начин.Всеки път когато е с нея има нещо ново .Ту на мен ми е голяма главата и ще ми я къса.Или другия е много добър подарявал незнам си какво и помагал с немски език.Падала косата на бившата от мъка по детето и щяла да оплешивее.Сърцето ще и се спука  и ще умре ако детето не отиде там да живее.Моята майка е тук тя била инвалид.Майка работи на 3 места В България.Била какво ли не животно.Сега не можела да кляка и Д-То и миришело.Глупости  ,глупости безброи!Аз съм бил лъжец и детето да не ме слушало .Списъка стана толкова голям ,че едва ли някои ще повярва че е истина.Казва на дъщеря ми да ходи в училище при социалната работничка и да каже ,че не ме иска а иска да е с майка си.Малката е на друго мнение и за сега не го прави.Но всеки път и се казва и и се кара за това.Детето вече не иска да ходи при нея,всеки път все по трудно склонява.Но като се върне е сърдита и плаче.Научил съм я да си споделя с мен и за сега го прави.Предстои дело на което трябва да се реши при кой ще живее.И понеже всичко е на моя страна няма друг вариант за нея.Детенцето изживява всичко много тежко ,вечер разказвам приказки докато заспи.Молих се за помощ в закрила на детето няколко пъти но засега без резултат.Единственото нещо което направиха е да ни принудят да отидем на психолог.Но какво следва от тук нататък Не знам.Не знам как да предпазя дъщеря си.Давам си сметка ,че отивайки там не я чака нищо хубаво.На жена ми квартирката е една стая с едно единично легло и един диван.За двете и за гостенина.Пушат и двамата.За сега не я среща с него-отрича,до като мине делото.Но и говори колко е добър,говори по телефона с него или с нейни познати за него ,докато детето е там.А малката е много умно дете и сама си прави изводите-но и е мъчно защото и е майка.Адвокатката ми писа до съда ,пусках жалби в полицията но-нищо.
Четох и темите тук!Аз ли полудявам или нещо тотално хората изперкаха?Разглеждах и сайтовете за запознанства ,мъжете търсят компанйонки а жените спонсори.Къде ни е ценностната система?Кое е скъпото в живота?А децата къде са и какво са?Такава депресия ме е налегнала,че не виждам изход!

# 14
  • Мнения: 7
 Днес  спечелих делото за дъщеря си! Тя остава с мен!

Общи условия

Активация на акаунт