Дюканка стани и килата свали - 280

  • 43 460
  • 730
  •   1
Отговори
# 720
  • Испания
  • Мнения: 37 503

СмайлЗче имам въпрос. Най-накрая опрях до бонбоните йеееее, но тази рецепта е с посладител на прах:

300 г обезмаслено мляко на прах
25 супени лъжици обезмаслено прясно мляко /увеличих с 1 с.л. заради какаото и кафето/
подсладител - 20 пакетчета по 1 г /в какаото ми има подсладител/
1 супена лъжица обезмаслено какао
1 супена лъжица нес кафе
без есенция - достатъчно ароматен е от какаото и кафето

Колко да сложа от течния?


Никога не съм ползвала течен. Сложи мъничко и опитвай на върха на езика. Съжалявам, че не мога точно да ти кажа.  Sad

Fractal, ето от книгата за физическата активност:

Скрит текст:
31. Втора  извънредна  мярка -полезна  физическа  активност

     Повечето от теоретиците на отслабването препоръчват да се яде от всичко в малки количества и да се увеличат енергийните разходи, свързани с физическите упражнения. Тези препоръки изглеждат логични и рационални, но практиката свидетелства за друго. Според американската Асоциация на специалистите по обезитет по този начин само 12% от желаещите да отслабнат свалят килограми и само 2% успяват да задържат постигнатото тегло. А огромният интерес към спорта и физическите упражнения в САЩ е добре известен.

Никога не спортувайте по време на интензивно отслабване

     През ударната фаза, докато трае бързото отслабване, не препоръчвам на особено затлъстелите си пациенти да спортуват и да правят физически упражнения.
По три причини:
- Първата е, че усилието на волята, необходимо, за да се спазва диета за отслабване, е само по себе си едно изпитание. Ако си наложим още едно, бихме могли да провалим цялото начинание.
- Втората причина е, че дебелият, който сваля много килограми, лесно се уморява и има нужда от почивка и от здрав сън. Физическото усилие може да увеличи умората и да намали решимостта му.
- Третата е, че затлъстелият е по дефиниция прекалено тромав и да му се наложи достатъчно за отслабване физическо упражнение би било направо опасно.
     Освен това, да се иска от него да спортува, означава също да се подцени неудобството му да излага на показ тялото си.

Три прости препоръки

     Затова пък през преходния етап - за запазване на теглото - спортът е от изключително значение както за да предотврати напълняването, така и за да заздрави отслабналите мускули и да стегне отпуснатата кожа. Опитът показва, че редовните физически упражнения не са любимото занимание на затлъстелия - отвращението към движението и физическото усилие са част от елементите, допринесли за свръхтеглото му.
     Затова за отслабналия, чиято окончателна стабилизация трудно се постига, Протал предлага три прости препоръки, които могат да се изпълнят и от най-неподатливите.

Откажете се от асансьора. Тази препоръка е колкото проста, толкова и задължителна. Който иска да стабилизира постигнатото тегло, трябва завинаги да се откаже от услугите на асансьора. Качването или слизането по стълби е дейност, която натоварва най-големите мускули и предизвиква изразходването на много калории за малко време. Освен това тя позволява на сърцето на уседналия гражданин редовно да сменя ритъма си, което е отлично средство за избягване на инфаркта.
     Но тази препоръка има и друг, скрит смисъл. Тя позволява на пациента да проверява няколко пъти дневно дали е твърдо решен да стабилизира теглото си.
     Да хванеш перилото на стълбата и да се заизкачваш въодушевено, е просто, полезно и логично действие, нещо като намигване, с което читателят ми казва, че вярва в плана ми.
     Да избереш асансьора под претекст, че закъсняваш или че носиш тежка торба, означава да поставиш началото на отпускане, което може само да се увеличава. Така че стегнете се и изберете стълбището.

Стойте прави колкото можете повече. Винаги когато не е задължително да седите или да лежите, стойте прави. Разпределяйте тежестта си равномерно върху двата крака. Всяка друга поза натоварва не мускулите, а ставните връзки, при което не се изразходва никаква енергия.
     Не подценявайте тази на вид безобидна препоръка - изправеният стоеж предизвиква статично съкращаване на най-големите мускули - седалищните, четириглавите и голямопищялните.
     Да стоите прави и здраво стъпили на краката си, е действие, което, ако стане редовно, консумира достатъчно енергия, за да не бъде пренебрегвано.

Ходете целево. Ходенето заради самото ходене е добро физическо упражнение, при което се изразходва достатъчно енергия, за да бъде включено в един стабилизационен план. Но практиката показва, че то отнема и доста време, поради което заетите хора го отхвърлят.
     Не е така с целевото ходене, което по дефиниция не е самоцелно упражнение. Да се приберете вкъщи пеш, да отидете на пазар или на гости на собствените си крака, е естествена човешка дейност, която ще ви е лесно да приемете.
     През периода на стабилизиране на теглото бившият затлъстял трябва отново да се научи да използва тялото, което с право е смятал за непоносим товар, спъващ свободата му. Трайното отслабване не става с вълшебна пръчица, а с рехабилитация, която се извършва в главата ни и която трябва да желаем. То е работа над себе си, която носи такова удовлетворение, че оправдава всички усилия. Да спазва един ден седмично протеинова диета, да гълта три супени лъжици дневно овесени трици, да пофлиртува със студа, да стои прав, да ходи при всяка възможност и да забрави асансьорите - за бившия затлъстял в период на стабилизация всичко това е нищожна цена, срещу която си възвръща свободата, достойнството и нормалността.
     Накрая, ако трябва да се избере една-единствена от горните препоръки, то би трябвало да е отказът да се ползва асансьор - полезна и лесна за изпълнение мярка, която отнема малко време и много енергия, единствената, която може да се приеме „завинаги".

# 721
  • Мнения: 557
Смайлиз, той това каза и по време на интервюто за фитнеса, с други думи и накратко; може би аз неправилно го обясних.

Кама3ка, странно, мъжете на Дюкан свалят светкавично. Дори мъж, ама чак да изяде цяло кило месо, не мога някакси да си го представя. Да не би да хапва нещо нережимно извън дома? Нали знаеш, колкото и да е малко, ама става като с балона и иглата.  Thinking

# 722
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Смайлиз, той това каза и по време на интервюто за фитнеса, с други думи и накратко; може би аз неправилно го обясних.


Правилно го обясних, само подкрепих думите ти.  Hug

# 723
  • Мнения: 226
Деси и аз ги правих с течен подсладител,слагаш,бъркаш,пробваш и ако трябва добавяш,аз на частта с какаото добавих още подсладител.
Kama3Ka 2-3 кг няма как да ги изядеш,но определено колкото повече П хапваш,толкова по бързо се сваля Peace Най-бързо свалям,когато хапвам 5-6 пъти дневно,предимно бяло пилешко и яйца.И прибягвам до това като зацикля.За съжаление в момента мога да го правя само събота и неделя Sad Сега прочетох последния ти пост,отдавна не съм препрочитала книгата,но там беше обяснено с камината-колкото повече дърва слагаш толкова по силно гори.
Елеа радвам се,че оставаш Hug ,не ти са много П,може и още.
 

# 724
  • Мнения: 214
Мерси момичета, сега ще пробвам и ще ги направя тези прословути бонбонки хихихи

# 725
  • Мнения: 5 128
"Никога не спортувайте по време на интензивно отслабване".
Далеч съм от мисълта да оспорвам тези на доктори, но пред това конкретно просто не мога да замълча, особено като прочетох на какво се опира тази теза. Навсякъде по света има трайно утвърдена формула за ефективно и здравословно отслабване - повече движение и правилен хранителен режим. Далеч съм от мисълта, че само със стоене или нормално ходене през деня може да се постигне това движение, което е нужно на организма. Може да не е непременно фитнес, макар, че според мен той е най-интензивния и оптимално натоварващ тялото начин. Но основното е това - повече движение! Идеята на всички ни е да отслабваме, да, но ако и помагаме на организма си с повече спорт/движение/интензивна натовареност, ще направим това отслабване здравословно  Peace

А иначе всеки, който е прекарал повече време на режима, е имал своите моменти на колебание, дори желание за отказване. Но правилото е в такива моменти да се въоръжаваме с повече сила, дух, мотивация - а и темата е точно за това, за взаимопомощ  Hug

# 726
  • София
  • Мнения: 11 767
Аз също спортувах, то е силно казано спортувах де, ама правех упражнения всеки ден докато бях на режима, плюс няколко часа тигели с количката. Резулата беше повече от ясен, корема ми се прибра за нула време, краката ми заякнаха и поизчезнаха доста болки в ставите.

# 727
  • Мнения: 5 459
Малииииии, ама вие цяла конференция сте организирали тук.......
Елеа, споко, неа се даваме. И аз от вчера съм режимна и днес съм 2 килца +  Joy
Обаче знам защо-сума време мрънках колко ми се гади от месо и то днес ми отмъщава........
Момичета, обаче имам нЕкви много грозни подозрения. Два пъти си правих експеримент и пих фурантрил и на другия ден съм спаднала 3 кг-демек задържам вода. Ама как, като аз сол не близвам  newsm78-предпочитам да ми е кисело, отколкото солено и си изцеждам лимон, и съвсеееем загадъчно хималайска сол.....та аз от малка не обичам солено  Crossing Arms Джипката, обаче вика нищо ти няма от ПМС-то е, нищо, че цикълът ти е редовен......а сега де?!

# 728
  • Мнения: 145
  Съгласна съм с Ври за спорта. Разбира се един много обездвижен и пълен човек не бива да започва с нищо интензивно, но ходене пеша или изкачване на няколко стълби не виждам как може да навреди. Не в ударната, но във втора е напълно приемливо.
 От друга страна човек, който винаги е тренирал интензивно няма смисъл да спира само защото е влязъл в режим.
  А относно малко или много да се яде, мисля че колкото повече се хапва, толкова повече се слабее. Аз над това взех да се замислям дали ям достатъчно. Защото нямам особен апетит напоследък, иначе задължително имам закуска, обед и вечеря, но май понякога не надвишавам 1500-1600 калории, а си мисля, че ми трябват поне по 2000 след като и тренирам.
 Първият път като спазвах Дюкан най-големите ми минуси бяха точно след дните, в които изяждах света. Едно пиле си го мушвах сама за обяд  Joy

# 729
  • Мнения: 182
Пиши си стриктно менюто ... Днес и вчера какво беше... Ама с подробности.

Днес: сутрин:мляко с нес(около 200 гр)
о:телешки кюфтета във фурна,печени патладжани и чушки,айсберг,репички,айрян
со:кафе,трици с к.мляко+подсладител(1 кофичка)

сега отивам да направя зелева салата с моркови и червени чушки и пак ще хапна кюфтенца и айрян

после:кафе с мляко

Добре ли е?
Трици на закуска, не следобяд. Мисля, че четох че си яла доста шунка - аз от нея качвах. Трябва да мине време, търпение.

# 730

Общи условия

Активация на акаунт