Хубави местенца около София

  • 132 548
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 202
Ние ходим често до манастира "СВ.Мина".Много е хубаво,но през почивните дни е по-приятно,защото не е претъпкано.Има полянка с масички и пейки,люлки за децата. family 1swing

Къде точно се намира този манастир?
Майка ми се казва Мина и много иска да отиде, но така и не можем нещо да се ориентираме.

# 16
  • Мнения: 7 640
колко далеч е Клисурския манастир до Банкя от София? Някакъв ориентир как да стигнем до там?

# 17
  • София
  • Мнения: 9 857
Ние ходим често до манастира "СВ.Мина".Много е хубаво,но през почивните дни е по-приятно,защото не е претъпкано.Има полянка с масички и пейки,люлки за децата. family 1swing

Къде точно се намира този манастир?
Майка ми се казва Мина и много иска да отиде, но така и не можем нещо да се ориентираме.
Манастира се намира след квартал Бенковски,т.е.минава се през Орландовци,Бенковски и след това се ориентираш по табелите-има доста.

# 18
  • Мнения: 1 547
И аз да се намърдам в темата с въпрос, за да не пускам нова тема.

Дайте идеи за място близо до София с хубава природа, полянки, цветенца, но да има и хубава и вкусна кръчмичка или ханче, ако може.

Искаме да отидем с едни приятели за Цветница само за деня. Чакам идеи   bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 7 242
Смърфиета и аз съм го измислила така, но не се сещам за подходящо ханче. Може би това на Ярема /Плана планина/ newsm78. Ще чакам и аз идей Grinning

# 20
  • Мнения: 7 640
И аз да се намърдам в темата с въпрос, за да не пускам нова тема.

Дайте идеи за място близо до София с хубава природа, полянки, цветенца, но да има и хубава и вкусна кръчмичка или ханче, ако може.

Искаме да отидем с едни приятели за Цветница само за деня. Чакам идеи   bouquet
до Златната рибка на Панчарево ходили ли сте?

# 21
  • Мнения: 4 970
Смърфиета и аз съм го измислила така, но не се сещам за подходящо ханче. Може би това на Ярема /Плана планина/ newsm78. Ще чакам и аз идей Grinning
Дай пове4е инфо?Къде се намира,как се стига.......

# 22
  • София
  • Мнения: 7 242
Сори, ама съм ходила отдавна и съм се возила като багаж Embarassed. По пътя за Плана е, веднага след последното отклонение.

# 23
  • Мнения: 510
Добавям и :
Чуйпетлово-стига се по все още неремонтирания път към Благоевград и след табелата за Ярема се завива,после се пита  Wink Има едно кръчме с невероятно кисело мляко-от Чуйпетлово,отвън има табела на Кока-Кола,единственото е  Wink

Рударци-по пътя за Перник е,от края на май действа плажът.

В Железница има не една и две хубави кръчмички,а пътеката над тепавицита за към хижата на НСА ни е любима,през лятото-към Алеко,а пролетта от Алеко към Железница с добра екипировка Sunglasses

От Пасарел към Лозен има невероятен маршрут,но е дългичък.

Бели Искър е чудно селце, близо до Самоков,
но все пак от всичките изброени места, най-любим ми е Мальовишкия район  Hug

# 24
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
И аз да се намърдам в темата с въпрос, за да не пускам нова тема.

Дайте идеи за място близо до София с хубава природа, полянки, цветенца, но да има и хубава и вкусна кръчмичка или ханче, ако може.

Искаме да отидем с едни приятели за Цветница само за деня. Чакам идеи   bouquet

Миналата неделя ходихме в едно ресторантче над Железница  почти веднага вдясно до пътя, до една брезова горичка, а по-надолу има и борова.  Казва се "Брезите". Много е приятно има голям дървен хамак, езерце с мостче, барбекю. Децата се забавляваха чудесно.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 242
А дали някой знае за хубаво ханче или ресторантче в Герман или околностите? За сега съм се спряла на варианта на Цветница да отидем до Германския манастир и поляните над него. Ако времето е хубаво, можем да спретнем и някои бярбекю, но т.к. най-вероятно ще е влажно, иска ми се да имам и "спасителен" вариант.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 686
колко далеч е Клисурския манастир до Банкя от София? Някакъв ориентир как да стигнем до там?

На няколко километра от Банкя е. Ще опитам да обясня как се стига. Значи тръгвате за Банкя от София - от бул. "Европа", отбивката в ляво за Банкя. Карате си към Банкя, но като минете прелеза и започнат първите къщи на Банкя следите в дясно за гробището. Веднага след гробището хващате отбивката в дясно. Тя е една такава стръмна улица. Карате само по нея бая дълго. След като свършат и последните къщи пак си продължавате по главния път. Стига се до едно разклонение, на което вече има табелка "Към манастира". Хващате си отбивката и се изкачвате около десетина минути. Манастира се намира от дясно на пътя, не можете да го пропуснете.

Надявам се да съм била полезна.

# 27
  • Мнения: 510
А дали някой знае за хубаво ханче или ресторантче в Герман или околностите? За сега съм се спряла на варианта на Цветница да отидем до Германския манастир и поляните над него. Ако времето е хубаво, можем да спретнем и някои бярбекю, но т.к. най-вероятно ще е влажно, иска ми се да имам и "спасителен" вариант.

Лекси,времето ще е повече от чудесно,прегледах прогнозите-събота ще е по-добрият ден,до четвъртък ще е отврат,после можете да си спретнете и пикник край Герман,носете си репеленти,че кърлежите ще нападат.Сещам се за една кръчма край Стената на Панчерево,като идваш от Герман,но мисля,че музиката,която се слуша е чалга Confused,така че гответе си скаричките и одеалцата  Wink  Sunglasses

# 28
  • Мнения: 1 547
Леле, колко много идеи Simple Smile Благодаря  ви!  Hug
Наистина, времето ще е хубаво, но ме мързи да си правим пикник  Embarassed
Искам нещо наготово...Да. Железница или Ярема ще да е. Мисля още  newsm78

# 29
  • Мнения: 7 837
А дали някой знае за хубаво ханче или ресторантче в Герман или околностите?

Точно на околовръстното, като влизате към Герман, има една къща-ресторант, но не си спомням името. Преди 2 г. след като се венчахме в Германския манастир, се отбихме там. Не беше никак лошо, готвят вкусно, градината е хубава  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт