Едномесечно бебе със запек

  • 19 349
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 110
Аз си мисля ,че е от инфакола,който му давах за коликите,но сега след като ги спряхме се надявам всичко да бъде на ред.

# 16
  • Мнения: 512
Аз си мисля ,че е от инфакола,който му давах за коликите,но сега след като ги спряхме се надявам всичко да бъде на ред.

Единия ми син е на 15,а другия на 13.Тогава тези капки за колики не бяха така популярни и евтини ,затова се даваше преварена вода с анасон или със семена от копър.Бабешки метод ,но вършеше работа ,а и беше доста по-евтин.Така ,че ако имаш нужда от нещо против колики,обърни се към природата.Все повече хора се връщат към народната медицина.

# 17
  • Мнения: 110
Аз си мисля ,че е от инфакола,който му давах за коликите,но сега след като ги спряхме се надявам всичко да бъде на ред.

Единия ми син е на 15,а другия на 13.Тогава тези капки за колики не бяха така популярни и евтини ,затова се даваше преварена вода с анасон или със семена от копър.Бабешки метод ,но вършеше работа ,а и беше доста по-евтин.Така ,че ако имаш нужда от нещо против колики,обърни се към природата.Все повече хора се връщат към народната медицина.
Да и преварена водичка с анасон даваме.И с копър опитахме ,но малчо не иска да я пие..

# 18
  • Мнения: 512
Аз си мисля ,че е от инфакола,който му давах за коликите,но сега след като ги спряхме се надявам всичко да бъде на ред.

Единия ми син е на 15,а другия на 13.Тогава тези капки за колики не бяха така популярни и евтини ,затова се даваше преварена вода с анасон или със семена от копър.Бабешки метод ,но вършеше работа ,а и беше доста по-евтин.Така ,че ако имаш нужда от нещо против колики,обърни се към природата.Все повече хора се връщат към народната медицина.
Да и преварена водичка с анасон даваме.И с копър опитахме ,но малчо не иска да я пие..

Опитвай от време на време,аз съм по-доволна от копъра,ставаше едно пръцкане и следователно щастливо бебе.

# 19
  • Мнения: 2 988
И аз мисля, че трябва да смениш адаптираното мляко.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 469
Бебето на моята приятелка имаше същия проблем.Тя ми сподели,че проблемът се решил  с даване на Био Гая.Горещо ми го препоръча и  каза,че запекът много бързо изчезнал.

# 21
  • Мнения: 110
И Био гая даваме също,но докато не спряхме капките срещу колики- Инфакол запека не изчезна дори и от намесата на био гая.

# 22
  • Мнения: 2
Здравейте,
имам бебе на навършени 5 месеца. От месец някъде се изхожда нередовно, един път на два три дена. Педиатърката ни изписа Лактулоза. За един месец съм му давала три пъти. Бебето от самото раждане е на АМ Хип Комбиотик. Последния месец започнахме захранване с плодови пюрета, гледам да му давам такива с разхлабващ ефект, но пак се случва да има запек. Например оня ден не е акал, вчера ака твърдо, днес не е. Моля за съвет. Добре ли е да се дава лактулоза, да се смени ли млякото? Благодаря ви

# 23
  • Мнения: 2 532
Вероятно запекът е от захранването, а не от АМ, щом до сега си е било на това мляко и не е имало проблем. В началото е нормално от захранването да има такива реакции. Синът ми се разхлабваше от уж запичащи храни, а го запичаха разхлабващи. Постепенно се нормализират нещата. Не мога да кажа добре ли е или не да се дава Лактулоза, но и аз съм давала 1 път

# 24
  • Мнения: 111
Здравей! Нашият малчо имаше същия проблем. То не беше с термометър, свещички, ходихме по доктори... Беше на смесено хранене, сменихме АМ и имаше малко подобрение. Но не трябва да се прекалява със свещичките и клизмите, защото има опасност да свикне с тчх. Ние щом минахме на пюрета всичко се оправи. Дано мине бързо този период.

# 25
  • Мнения: 6 214
Овесът съдържа глутен, рано му е на бебе на 1 месец за него.

# 26
  • Мнения: 110
Здравейте,
имам бебе на навършени 5 месеца. От месец някъде се изхожда нередовно, един път на два три дена. Педиатърката ни изписа Лактулоза. За един месец съм му давала три пъти. Бебето от самото раждане е на АМ Хип Комбиотик. Последния месец започнахме захранване с плодови пюрета, гледам да му давам такива с разхлабващ ефект, но пак се случва да има запек. Например оня ден не е акал, вчера ака твърдо, днес не е. Моля за съвет. Добре ли е да се дава лактулоза, да се смени ли млякото? Благодаря ви
Предполагам, че при вас проблема е от захранването щом до сега не е имало проблем с адаптираното мляко.
Пробвай с пюре от слива или тиква.
 Peace

# 27
  • Мнения: 2 266
Моят съвет е:отиди при специалист.Моят син беше така като бебе.Какво ли не давах и не правих-не помага и не помага.Накрая отидохме на лекар специалист(но вече съм забравила какъв специалист беше)и се оказа,че синът ми е роден с удължено черво.От тук и запекът.Не лениви черва,а удължено черво.Пояснявам,защото има разлика.

# 28
  • Мнения: 42
Моят син беше на 25 дни когато се запече няколко дена не беше акал обадих се на личната и ми каза да направя чай с глюкоза овесени ядки на един литър глюкоза една супена лъжица овесени ядки когато заври глюкозата слагаш овесените ядки след минута две махаш от котлона прецеждаш го и като се охлади даваш да пие моят син така се оправи и до ден днешен когато се запече повече от два три дни не е акал му правя същото чайче само че вече с вода защото сме вече на година и два месеца и не му трябва гликоза и все още му помага.

# 29
  • Мнения: 2 850
Не се дава вода от овесени ядки на толкова малко бебе! Тези лични лекари си знаят бабини рецепти от време оно.

Общи условия

Активация на акаунт