Лошите страни на яслата

  • 6 994
  • 193
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 6 206
Не знам, аз съм пускала теми, чудила съм се много
Накрая реших, че нещо отвътре ми казва да го дам на ясла
Реших да се пробвам, тука края на април, средата на май, ще го дам
Лошото е че най-вероятно ще си изгубя бавачката
Но нищо, ако се объркат нещата, все ще измисля нещо, пък може и да не я загубя

Мислих, мислих, и реших, че не го искам в саксия. Пускам го да се оправя със света. Grinning
Колкото и да е малък, щом аз съм ходила, брат ми, сестра ми, мъжа ми, и принца го чака същата съдба. Ще го спра ако ми се разболява много, или ако съвсем не се социализира /което хич не ми се вярва/. Но спирането ще е супер крайна мярка.

# 106
  • Мнения: 4 406
Сега, като пишеш такова нещо във форум за майки, на които децата ходят на ясли, би трябвало да напишеш и откъде имаш тази информация или това са само предположения?
е, чак пък издевателство не бих го нарекла. признавам си- слухтях зад вратата, не ме чуха че чукам, защото лелките си говореха, кво пък толкова, като съм подслушвала. докато не се зародиха съмнения в мен, че не гледат децата добре, не ми идваше наум да вися с ухо на вратата...
аз питам за всичко, което ме съмнява по отношение на режима в яслата, и това, че им дават минимум течности , сестрата го потвърди, имат чай, мляко сок с храненето, но никакви течности между храненията

# 107
  • София
  • Мнения: 2 249
веднага казвам:
имах избор между две баби и отлична бавачка - избрах твърдо яслата и не съжалавам!
(габа там си намери "приятел, който даже ми е брат")
права ли си?
Яни, в твоята ситуация и с твоето дете и аз бих избрала яслата Hug.
По повод брата да кажа - питам Ради: "Бе вярно ли, че си обещал на Габи да се ожениш за нея?"
Той: "Ми да, обещах й - ще се оженим, ще живеем у нас, ти ще ни гледаш и тя ще ми е сестра" Grinning

# 108
  • Мнения: 928
веднага казвам:
имах избор между две баби и отлична бавачка - избрах твърдо яслата и не съжалавам!
(габа там си намери "приятел, който даже ми е брат")
права ли си?
Яни, в твоята ситуация и с твоето дете и аз бих избрала яслата Hug.
По повод брата да кажа - питам Ради: "Бе вярно ли, че си обещал на Габи да се ожениш за нея?"
Той: "Ми да, обещах й - ще се оженим, ще живеем у нас, ти ще ни гледаш и тя ще ми е сестра" Grinning

Мамини сладки   Joy  Joy  Joy

# 109
  • Мнения: 1 866
Thinking Забелязвала съм, че децата ходещи на ясла и градина по-трудно се разделят с родителите си на места като детски клубове, школи и т.н. Явно някаква асоциация правят, и то неприятна .....
  

С това никак не съм съгласна. Дъщеря ми преди да тръгне на ясла (това преди 2 месеца) като отидехме на детски рожден ден или някъде където има други деца, не смееше да ги приближи и стоеше вързана за полата ми. Точно 3 седмици след като тръгна на ясла, а това все пак е трудният период на адаптация, я заведохме в едно заведение, където имаше помещение за игри и едно момиче, което занимаваше децата. Ами дъщеря ми веднага се залепи там, не ни погледна даже и после си тръгнахме с писъци.  Grinning С мъжът ми останахме изумени. Тя въобще не ни отразяваше повече.

Значи все пак яслата помага за социализацията на децата.  newsm78

# 110
  • Мнения: 2 978
Thinking Забелязвала съм, че децата ходещи на ясла и градина по-трудно се разделят с родителите си на места като детски клубове, школи и т.н. Явно някаква асоциация правят, и то неприятна .....
  

С това никак не съм съгласна. Дъщеря ми преди да тръгне на ясла (това преди 2 месеца) като отидехме на детски рожден ден или някъде където има други деца, не смееше да ги приближи и стоеше вързана за полата ми. Точно 3 седмици след като тръгна на ясла, а това все пак е трудният период на адаптация, я заведохме в едно заведение, където имаше помещение за игри и едно момиче, което занимаваше децата. Ами дъщеря ми веднага се залепи там, не ни погледна даже и после си тръгнахме с писъци.  Grinning С мъжът ми останахме изумени. Тя въобще не ни отразяваше повече.

Значи все пак яслата помага за социализацията на децата.  newsm78

Ооо да..И нашата лепка Симона, вече не е чааак такава...

От това съм най-доволна Mr. Green

# 111
  • София
  • Мнения: 4 868
Ива, какво ми е на ситуацията и на детето? Нали не искаш да кажеш, че съм я дала на ясла, за да не съсипя здравето на двете баби и бавачката заедно? Или точно това искаш да кажеш? newsm78

А пък в нашата ясла дават вода, даже на двора не излизаха без шише минерална вода и пластмасови чашки.

# 112
  • Мнения: 4 406

в нашата ясла пък не даватда се носи шише или чаша. докато беше нов, му носех и шишето със сок, сестрата го криеше, защото им били забранили от ХЕИ-то...

# 113
  • София
  • Мнения: 2 249
Ива, какво ми е на ситуацията и на детето? Нали не искаш да кажеш, че съм я дала на ясла, за да не съсипя здравето на двете баби и бавачката заедно? Или точно това искаш да кажеш? newsm78

Хаха, ще ме съсипеш Laughing. Детето ти е прекрасно, а тази седмица определено ни липсва Heart Eyes. Имам предвид, че пред бавачка и баби бих избрала тази ясла + фактора дете, което леко се адаптира Simple Smile.

Последна редакция: пт, 07 апр 2006, 15:30 от Iva_D

# 114
Моето дете ходи от една 1,6 месеца на ясла.Смятам, че яслата има както положителните толкова и отрицателните страни.Наистина детето ми стана по самостоятелно, отпусна се да говори научи се да контактува по свободно, но до тук. Многото приказки, че в яслата ще бъде сменяван памперса редовно, че ще бъде отучено от него останаха в деня който тръгна на ясла.
Да не говорим, че почти всяка вечер в шкафа намирах потничетата и дрехите мръсни и наакани. На въпроса какво става госпожата ми отговори, че имали само една леличка на 3 групи по 4часа.Та дали си доволен от яслата е може би как гледаш на нещата от положителната или от отрицателната страна !

# 115
  • Мнения: 928
Предлагам следното - всеки, който е дал (давал) детето си на ясла, да посочи в коя и дали е доволен или недоволен  Simple Smile

# 116
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Предлагам следното - всеки, който е дал (давал) детето си на ясла, да посочи в коя и дали е доволен или недоволен  Simple Smile

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23798.0

# 117
  • Мнения: 272
Боледуването ако не е в яслата, ще е в градината, ако не е в градината ще е в училище. Аз лично не бих го нарекла минус на яслата, а адаптация на детския организъм към околната среда и изграждане на имунитет. ...  Grinning

Съвършенно вярно!! ( както казва една доц.) моето Шаш много обича да ходи при дечицата. Пуснах го  след ваксината на 1година и ?месец и е мн доволен, а и аз така... мн неща учи от там и става контактно детето.
Негативното е, че се научи да се бие и да се тръшка, храната все не му стига и е гладно като си го взема, а от сополки няма отърване - ще видим лятото как ще е ..
 

# 118
  • Мнения: 649
оледуването, всичко друго е о.к. и съм много доволна от новите неща, които научи там

# 119
  • Мнения: 928
Предлагам следното - всеки, който е дал (давал) детето си на ясла, да посочи в коя и дали е доволен или недоволен  Simple Smile

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23798.0

Благодаря Реза, чела съм ги тези линкове още преди да подам молба за ясла, но така и не намерих достатъчно инфо за тази, която ме интересува. По-точно намерих две негативни мнения, които всички мами цитират, което ме подсеща да пусна една темичка  Peace

Общи условия

Активация на акаунт