Лошите страни на яслата

  • 6 968
  • 193
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 866
stelt,имам чувството,че това не се приема като "сериозен" довод тук.
Думите ти са едно към едно с моите, когато обяснявам на мои приятелки защо аджаба не го дам това дете на ясли. Накрая взех да се чувствам ужасна егоистка,която не мисли за социалното развитие на детето си и си покрих главата с пепел....

Ами явно винаги има и обратна страна на монетата. Аз пък се чувствам виновна и егоистка като кажа че съм си дала детето на ясла, защото искам да работя. Винаги се намира някой доброжелател, който започва да ми дава акъли как да си подредя живота и колко лошо било да си дам детето на ясла. Така че може би решението за даване на ясла е много индивидуално и не мисля, че с даване или недаване на ясла децата ни ще бъдат развити или недоразвити. Всички ще пораснат.

# 181
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Нееее,Ню,недей така. Въобще не говорим за хората,които трябва да работят.
Пази боже,да тръгна да обвинявам някого. Че даже и да си стои вкъщи,а детето му на ясла.
Такъв човек хептен не съм Naughty
За детската градина съм върл защитник, защото едно голямо вече дете, на 3-4 години, не можеш да го държиш в къщи и да няма свои приятелства и т.н.

това е и моето мнение.

айде,гледайте сега по Нова коя е добрата майка  Laughing

# 182
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Аз пък се чудя на хората, които се отдават изцяло на майчинството и домашните задължения  Thinking
За мен истината е в съчетаването им с работа извън къщи. Даже съм забелязала, че обръщам повече внимание на децата, когато ходя на работа, а не когато 24 часа съм с тях.
Всичко това е до характер  Peace Никой никого не съди за направения избор. Само коментираме недостатъците на яслите у нас  Twisted Evil

# 183
  • Мнения: 46 520
Аз пък се чудя на хората, които се отдават изцяло на майчинството и домашните задължения  Thinking ...

Има време за всичко, щом ситуацията го позволява, предпочитам да отделя 2-3 години от живота си и да бъда до детето, работата няма да избяга  Wink Пък и имах нужда от една такава дълга отпуска  Hug

# 184
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз пък се чудя на хората, които се отдават изцяло на майчинството и домашните задължения  Thinking ...

Има време за всичко, щом ситуацията го позволява, предпочитам да отделя 2-3 години от живота си и да бъда до детето, работата няма да избяга...

естествено, че Никол е права!  Peace
По-интересното е, че аз от върл противник на яслата (с 1-вото си дете), станах върл защитник (с 2-рото си дете) на това детско заведение  Thinking

А сега де  Flutter

# 185
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Аз пък се чудя на хората, които се отдават изцяло на майчинството и домашните задължения  Thinking ...

Има време за всичко, щом ситуацията го позволява, предпочитам да отделя 2-3 години от живота си и да бъда до детето, работата няма да избяга  Wink Пък и имах нужда от една такава дълга отпуска  Hug
Абсолютно! Аз затова написах и:
Всичко това е до характер  Peace Никой никого не съди за направения избор. Само коментираме недостатъците на яслите у нас  Twisted Evil
Peace
И това че яслата има минуси не означава, че трябва да се отрече категорично Wink
Да допълня, че имах възможността да работя на половин работен ден 4 дни в седмицата, това за мен беше перфектният вариант  Mr. Green Затова напирам пак да тръгна на работа  Wink

# 186
  • Мнения: 5 622

Въпреки, че съм подала документи и най-вероятно ще го запиша( за да си вържа гащите), мисля да не давам детето си на ясла. Не веднъж съм казвала, че сина ми е доста деликатно дете. Ще има време да се научи да общува с други деца, като тези в яслите(визирам децата, които носят лошите думички, а не децата като цяло в яслите)и тогава се надявам, че ще може вече да ги разграничи.Надявам се в един по-късен етап да може да прецени как да се държи със съответното дете. Сега това не го умее. Когато съм го събирала с други деца, които са по-агресивни и го бутат, хапят, блъскат, взимат играчките му от ръцете и като цяло доминират, не виждам да става друго с него, освен това да му вреди  Confused

На всичкото отгоре цяла зима боледува нон-стоп  Tired

Въобще не мисля, че яслата е за него..ама да видим какво ще направя и аз накрая, че сега ми е много хикс този въпрос  Thinking

# 187
  • Мнения: 5 468
По-интересното е, че аз от върл противник на яслата (с 1-вото си дете), станах върл защитник (с 2-рото си дете) на това детско заведение  Thinking

А сега де  Flutter
На това, Шани, му се вика СИТУАЦИЯ! Всичко тече, всичко се променя...

# 188
  • Мнения: 2 142
Единственото лошо за мен от яслата е боледуването, но ао не е там ще е в градината или в училище. Щом детето има контакт с много други деца, няма начин да не поболедува. Когато в началото се разболяваше често и аз бях на крачка да я спра, но сега, като я виждам с какво желание ходи, колко е контактна, колко говори и пее, смятам, че това е едно от добрите ми решения за нея.

# 189
  • Мнения: 5 468
Уф, кога ще спре и нашето боледуване!? ooooh! ooooh! ooooh!
От ноември ходи на ясла и още боледува през 1-2 седмици Cry.
Иначе влиза вътре без да плаче, играе си със задоволство, не иска да си тръгва и дори не ми се радваше последните дни като ме видя, че отивам да я взема...

# 190
  • Мнения: 2 732
Уф, кога ще спре и нашето боледуване!? ooooh! ooooh! ooooh!
От ноември ходи на ясла и още боледува през 1-2 седмици Cry.
Иначе влиза вътре без да плаче, играе си със задоволство, не иска да си тръгва и дори не ми се радваше последните дни като ме видя, че отивам да я взема...
Дано да спре да боледува -това за всяко дете е индивидуално -при моето не се получи Tired-резултата беше че я спрях от яслата и сега ме е страх да пробвам пак  ooooh!.Последният път когато ходи рекорда и беше 2 дена и пак болна Crazy Confused

# 191
  • Мнения: 85
ние вече сме втора седмица до обяд ,само сутрин плаче.Госпожата сутринта ме очаква с широка  Grinning вече е време да даваме 10 лв.за материали,телевизор...........,но дали ще свикни Thinking

# 192
  • Мнения: 5 877
веднага казвам:
имах избор между две баби и отлична бавачка - избрах твърдо яслата и не съжалавам!
(габа там си намери "приятел, който даже ми е брат")
права ли си?
Яни, в твоята ситуация и с твоето дете и аз бих избрала яслата Hug.
По повод брата да кажа - питам Ради: "Бе вярно ли, че си обещал на Габи да се ожениш за нея?"
Той: "Ми да, обещах й - ще се оженим, ще живеем у нас, ти ще ни гледаш и тя ще ми е сестра" Grinning
Цъ, изпуснахме го това хубавото момче.

# 193
  • София
  • Мнения: 2 249
Цъ, изпуснахме го това хубавото момче.
Laughing Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт