Да си разтълкуваме съня - 9

  • 60 827
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Пловдив
  • Мнения: 40 792
Момичета...май Фрея не успява да отговаря тук Thinking

# 706
  • Мнения: 282
Сънувах лицето си раздрано отдясно на челюста и загнояло, виждаше се месото ми до кост. Лимфният ми възел от тази страна сънувах, че е подут и беше плъзнал някакъв дребен червен обрив по дясната ми ръка. Всичко това го показвах на покойната ми майка и й обяснявах на какво дередже съм.

Когато беше жива , тя винаги беше до мен, когато се чувствах зле и ми трепереше.
Sad  newsm45  Weary  Weary  Weary

# 707
  • Мнения: 1 700
chef
Глупости недей да си мислиш за майката ти.Сигурна съм че не е това ,което си мислиш.Да не се притесняваш за майка ти?Според мен сънят значи че до 40дни ще се оправи някакъв твой личен проблем .Според мен родителите в съня са твой пазители ,опитвайки да ти помагат да разрешат проблема ти.

Не, не се притеснявам за нея. Ние сме в лоши отношения и не се обичаме, но определено не и желая смъртта. Просто знам, че когато виждаш в съня, някой да тргъва на някъде с починал, означава, че го взема в със себе си. Луда работа Shocked
И аз се нямам с майка ми.Сънувам ги с брат ми понякога понеже искам понякога да се чуваме или виждаме,но уви.Може би вътрешно изпитваш някаква майчина липса,нали говоря за майчината грижа и обич такава каквато трябва да бъде. Не знам дали тръгването на някъде с починал е знак за близка смърт,но съня определено се отнася за теб.Със сигурност е за хубаво щом котката е умряла Wink

# 708
  • Мнения: 1
Многомеминтереснонтук.

Последна редакция: вт, 21 фев 2017, 19:37 от ale61830

# 709
  • Мнения: 1 156
Много са темите за тълкуване на сънища, нямам време да ги прочета всичките. Затова се извинявам ако в някоя вече е писано по въпроса. Ще бъда много благодарна, ако някой ми каже какво означава малка светла змия да те ухапе насън един път и втори път да се спусне да го прави? Из разните му там съновници пише само лоши неща и се стреснах, само на 2-3 места прочетох, че ако жена сънува ухапване от змия, то значи че е бременна или че скоро ще и се случи това.

# 710
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Какво означава да бягаш от нещо? Всичко е като на забавен каданс, задъхваш се от умора, напрягаш всичките си сили, но усещането е като че бягаш на едно място. Когато сънувам, че бягам или ме гонят, винаги е така.

Умишлено няма да чета дали сте тълкували подобен сън. Прочетох един кошмар и много цветно си го представих. Не искам да си го причинявам повече, та затова.

# 711
  • Мнения: X
Като влязох вчера и видях колко страници има изписани лошо ми стана. Много рядко вече влизам тук, затова
който иска бърз отговор от мен,
Скрит текст:
моля нека ми пише на freyya@abv.bg отговарям в рамките на ден два.  bouquet

_____________________________________________________________________________________

chance4u, съмнение, предразсъдъци, недоверие спрямо теб или по-скоро ти имаш към някого сънищата с котката и прозорците.

monika2017, и двата варианта на съня показват несигурност, напрегнат момент от живота ти, който те кара да не усещаш "здрава почва под краката си". Главният проблем или конфликт е, че ти мислиш преди всичко за някой друг, вместо за собствената си изгода/благополучие/успех.

Лита, премеждие, което лесно ще преминеш.

shinzou(ШинзУ), насилието което упражняваме насън често е знак за стаен потиснат гняв наяве.

mystic woman, розата, виното - романтични настроения.

Freida, сънят показва склонност към крайности от твоя страна, "всичко или нищо".

veronika.777, сънят е предизвестие за назряващ проблем/ангажименти/грижи, които приближават своето изявяване "на практика" или наяве.

Sofinka:-), сънят означава, че мъжът ти е преждевременно готов за дадено действие/цел/план и няма смисъл да отлага повече.

zveti81, усещането че има клюки за теб/недоброжелатели около теб, но опасенията ти се оказват безпочвени.

Dados, розовото одеяло е идентично по значение с другите розови предмети от сънищата ти преди. Сънят с розата - нуждата ти от възнаграждение след положените от теб усилия. Сънят с черното небе - опасения и тревоги. Сънят със състезанието - усещането за сравнение с другите и наяве.

Nade91-nadeto, по принцип сънищата са свързани с желанието за контрол на всяка цена. Тоест майчинския инстинкт, който те кара да се грижиш идеално за детето ти,те кара да преминеш един вид границата и да правиш всичко вместо него само и само да му спестиш дадена болка и разочарование. Границата е много тънка и когато твърде много се притесняваш наяве, или потискаш тези мисли, те се появяват нощем, тревожейки те по същия начин чрез сънищата. Ако даваш някой друг да ти гледа детето е още по-логично да сънуваш подобни сънища, произлизащи от твоето недоверие и съмнение в бавачките.

S.G., съжалявам за това, което преживяваш! Сънят обаче показва, това което е в момента. Нужни са конкретни решения и действия от твоя страна иначе трябва да чакаш някой друг да реши и да направи първата крачка.

Steffani Makarov, никакво предсказание не е, нормално е и почти няма човек, който да не е сънувал подобни неща с роднини. Cvetina Kolic добре ти е обяснила, моето мнение е същото.

mozila, не е знак за това, а че имаш нужда от нещо конкретно, което да ти помогне в настоящия момент от живота ти. Някакви липси, които се компенсират с хармония и радост от сънищата ти.

mamato, чувство за вина. За нещо се чувстваш виновна и това ти тежи, изразява се и в сънищата ти.

Spring is my season, сънят означава, че с някого имате общи интереси, общи идеи и разбирания относно нещо. А може и да е желание от твоя страна да имаш приятел, съмишленик в дадено твое мнение относно някаква тема. Сънят с часовника - времето не ти стига или отказваш да бързаш за нещо.

Vili-2904, "чак пък такива сънища"  Grinning от казаното от теб, точно такива сънища са дори малко, като се има предвид колко много енергия влагаш в притесненията си на съзнателно ниво. Представи си какво се случва подсъзнателно, с толкова време наслагване и още и още, без никаква промяна. Хората, които имат зависимост към други хора (било то родители, приятели или други хора/неща) са тези, на които липсва силна връзка с тях самите! За да можеш не само да промениш сънищата си, но и да живееш пълноценен живот е добре да оформиш и изградиш тази връзка със теб самата, по този начин ще станеш силна и не, няма да спреш да обичаш родителите си, но ще имаш силата да пуснеш контрола, който те изтощава в момента. Тъй като искаш на всяка цена те да са добре, не осъзнаваш че по този начин ти ставаш по-зле, а те не зависят от теб, само ти зависиш от себе си. Темата е много дълга и широка, но това е в общи линии.

Малката Ида, трите плъха са миналото, настоящето и бъдещето. Наследения апартамент е заложени кармични уроци от предишни животи или по родова линия. Може да се каже, че настоящето изтича през пръстите ти и в бъдеще това ще ти се отрази негативно в някакъв план - професионален, личен и др. Но ти ще се справиш радикално не превантивно, а на момента, когато моментът настъпи. Обаче... не е ясно дали точно ти трябва да свършиш тази работа или следващия (следващо поколение) има тази задача. Не става ясно. Сънят с некролога показва твоята готовност и сила, но баща ти ясно казва, че е време да приключиш с действията си по въпроса.

Esmee, отлагаш нещо, което трябва да се свърши и това те прави гузна пред теб самата.

cvetka1314, бягането от час може да се тълкува като скука в настоящето или отричане, може и да е бягане от урок, за който не си готова. Целувката може да говори за нуждата от демонстрация, за която нямаш смелостта да направиш сама.

Indira, късмет или нужда от пари  Simple Smile

Avia-na, желание за възмездие? Но по-скоро сънят е свързан с някакви настоящи проблеми, които имаш с нещо/някого, ти потискаш своите емоции и насън те избиват във вид на отмъщение. Тоест ти искаш да загърбиш нещо, да не му отдаваш такова значение.

Elena Marinova_531956, щом не си имала добър привкус наяве, значи значението на съня не е особено добро. Може да имаш съмнения/подозрения/колебание в личен план. А може и да се чувстваш притисната в даден аспект и всячески да се опитваш да се отървеш по заобиколни начини.

DiAnA3636, зависи с какво ти свързваш каракачанката? Съзнателно може да нямаш отношение, но тя символизира нещо на подсъзнателно ниво. Трудно е да се определи просто така.

Просто не спирай...., предателство от близък човек.

Аглея, да искаш да спреш да сънуваш е все едно да искаш да ослепееш, това което е пред теб няма да изчезне и дори ще стане по-трудно да се справиш с него  Wink Съжалявам за това, което преживяваш.

Kristinnnnn, може буквално да е нужда от пари или като цяло нужда от странична помощ.

Qn-Bibiqn, сънуването в съня е най-често провокирано от различните нива на дълбочина, потъвайки в съня. Обикновено, когато значението му или е по-важно за сънуващия или самото преживяване в него е по-дълбоко от подсъзнанието. В случая, смятам че сънят е доста важен и е предизвестие за нещо не особено приятно в живота ти. Може би ще се наложи да търсиш сили отвън, чрез други хора, чрез неща от миналото ти, за да се справиш с проблема в настоящето. Но като цяло ти е нужно подсилване, обновление.

valeee, може да означава, че ти е трудно да го "пуснеш" да контролира сам живота си. Все още да го виждаш като малко дете, което се нуждае от грижи, закрила, подкрепа.

diabora, аз въобще не мисля, че е мистерия  Simple Smile Подсъзнанието ни съдържа много повече неосъзната информация, която съзнанието ни дори не подозира, че е там. Сънищата се раждат главно от подсъзнанието ни и е нормално да сънуваме феноменални неща, които да ни изумяват.

ceci2, и двата съня имат идентично значение. Може да означават, че ще подходиш с разбиране и търпение към някого (твой близък), който те е обидил или наранил в миналото ти. Друг вариант е ти сама да се избавиш от някаква тайна/потиснати емоции и мисли, които криеш у себе си.

alasrojas, несигурност, провокирана от доверието ти в някого, вместо в теб самата относно нещо.

Сиво облаче, действително тежък сън, изразяващ тежки чувства, които таиш. Жената, която ти е помагала в делото е част от теб, която е твоята силна мъдра страна. Присъдата ти - безсмъртие може да се тълкува като непримиримост, точно това, което трябва да превъзмогнеш за да продължиш напред. Ако приемем, че старата жена е един родител/учител, а ти си по-младата и неопитна ученичка/дете, то посланието на съня може да се свърже с идеята, че не чрез борба ще победиш, а като имаш силата да си тръгнеш. Тоест да оставиш и приемеш нещата такива каквито са. Ти го искаш реално това, но нещо те дразни и не ти дава това право наяве.

tsveta, може да означава, че някой ти е повлиял по негативен/специфичен начин. Друг вариант е да се чувстваш уязвима и всячески да се опитваш да скриеш това, да се защитиш.

I Will Survive, проблем, с който ще се справиш бързо.

mozila, не подхранвай душата си със страх и омраза. Внимавай на кого се доверяваш. Вторият сън с мъжа може да означава, че имаш нужда от голяма помощ/подкрепа/покровител, защото вътрешно усещаш, че не можеш да се справиш сама.

TWD, добре че прочетох пояснението ти в следващия ти коментар. Сънят е провокиран от лошите ви отношения наяве. По-добре ги оправи в най-скоро време или поне се опитай. Сънят показва тревогата на подсъзнанието ти, че един ден няма да имаш тази възможност, а този конфликт трябва да има развитие преди те да умрат.

shusholinkova, имаш значителен проблем/някаква трудност и не знаеш изобщо как да се справиш, това те съсипва, но търси силата в себе си. Тази показност може да се свърже с търсенето на милостиня/разбиране/съжаление наяве. Ролята на жертва.

stefani^, означава, че си прекалено търпелива в дадено отношение.

Райчун, стрес, напрежение, потиснати емоции наяве, притеснения, тревоги, безпокойство като цяло осъзнато или не.

# 712
  • Мнения: 5 435
Фреичка, благодаря!  bouquet

# 713
  • Мнения: 1 156
Здравейте, имам нужда от помощ за разтълкуване на сън или по-скоро поредица от сънища. Във фирмата в която работя, имам няколко подчинени. Една от тях се казва Райна (Името на баба ми, майка на майка ми, която е починала като съм била на 4). Жената е готина, не ми създава никакви проблеми. 2 нощи поред я сънувах. Нищо конкретно, просто на сутринта знам, че съм я сънувала. Тъй като наближаваше Задушница, помислих, че един вид сънувам нея, за да ми напомни да отида на гроба на баба ми, на който по стечение на обстоятелствата, не съм ходила около 3 години. Разбирате ли, тъй като нямам много спомен за баба ми визуално, предположих, че сънувам жената с нейното име. Тъй като на Задушница отново не можах да отида до гроба на баба, помолих майка ми да нарече нещата, които е приготвила и за мен, и да раздаде и от мое име. Няколко дни нямаше никакви проблеми, но ето че преди 2 дни отново сънувах как една друга колежка ми казва "А Райна знаеш ли къде ти е?"(Пак за въпросната колежка Райна) И аз се замислям, че не съм я виждала отдавна и не знам къде е.
Казват, че самото име да сънуваш означава радост, но аз се чудя дали е само това, или наистина е свързано с баба ми по някакъв начин...

# 714
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 346
Аз от няколко дни само мисля за последните неща, които сънувах в два поредни дни. Никога не отдавам значение( добре, поне не често) на сънищата си, но сега не знам защо толкова много ги мисля.
Първо сънувах чичо ми, когото ужасно обичах и си отиде внезапно точно преди 3 месеца. Сънувах го, че ме кара да опитам някакъв сладкиш, направен от него; шегувахме се, както го правехме преди с него; разправяше ми, че е по негова рецепта, че той го е правил, да го опитам; аз се хилех и го бъзиках, че е станал чудесна домакиня.
Като цяло сънят ме остави с хубаво усещане, че съм сънувала чичо  Heart Eyes
Следващата нощ сънувах мой познат, който почина миналата година. Сънувах, че му изказвам съболезнования за загубата на жена му, която също е от моя кръг познати. Прегръщах го и му казвах да не се предава, че има деца, за които да живее.
С нищо не си обяснявам съня, с нищо. 2-3 дни след първия сън направих домашен кекс и го подадох, наречен за чичо ми. Но втория...

# 715
  • Мнения: 194
Здравейте,  момичета! 
Снощи сънувах много хубав за мен сън,  много се радвах беше прекрасно. 
Сънувах, че съм бременна и коремчето ми много бързо растеше. Усещането беше много реално, направо усещах и как ми натежава с растежа. Галех си го, радвах му се,  бях станала огромна Simple Smile 
Чак като се събудих се държах за кръста и бях много разочарована, че е било само сън... 
Сънят беше много истински,  според вас какво означава?  Дали е това, че близка приятелка е в напреднала бременност и аз много й се радвам?  Вярно ли е това, което пише в съновниците по темата,  че ме очакват трудности?  Благодаря ви

# 716
  • Мнения: 194
Имам още един сън за разгадаване,  дано някой успее да изтълкува предния и този сън.  Снощи сънувах как трябваше да ходя при една жена по работа, но тя отмени уговорката. Въпреки че не бях бременна й казах, че не е хубаво да отменя уговорката, защото може да "пометна". Беше странно, а още по-странен беше отговорът на жената. Тя се обърна към мен и ми каза точно: "За да пометнеш първо трябва да си бременна, ти не си бременна, на теб няма кой да ти направи бебе" ...  И така свърши съня ми...

# 717
  • Мнения: 7
__ Freq__  Hug Hug Hug bouquet Благодаря Simple Smile

# 718
  • Мнения: 333
Здравейте, какво според Вас означава да сънуваш, че починал ти казва, че си бременна, а ти в същото време да твърдиш, че не е така  newsm78 ... Така е ама ти не знаеш, а аз смеейки се отговарям добре щом ти казваш...

# 719
  • Мнения: 631
Тази нощ сънувах кошмар, че съм ученичка в някакъв пансион - и ако съдя по облеклото и дрехите - преди поне един век - направо в Дикенсово време; беше мрачно, влажно и имаше една много одрипавяла, сивокоса, мършава, беззъба старица, която ме извади две крачки пред строя  "Е, госпожице, сега ще ти дам/заема една сума от 300, но тя трябва да ти стигне поне за 3 години напред; ако си разумна ще ти стигне за по малко хляб и вода всеки ден да не умреш от глад." Аз бях навела глава до земята и мълчах и изведнъж тя посегна към мен с нокти, уплшаих се, разревах се и побягнах по една вита стълба нагоре. В това време се появи друга малко по-млада старица с боядисана в кафяво коса и един стърчащ напред зъб, сравнително по-добре и по-чисто облечена в кафяво с наметало и усмихната, някак също гротескна, но една идея по-приятна. Сивата хукна след мен по стълбите нагоре да ме докопа за дългата плитка и аха- да ме хване, когато кафявата я настигна и я хвана за рамото - "Остави я!".

и се събудих

Общи условия

Активация на акаунт