С какво ви дразнят свекървите- 54

  • 45 921
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 572
Намиране на квартира и местене на багаж /дори с електрическите уреди/ става за седмица. Включвам ходене по огледи и цялата процедура. Ако си много придирчив го сложи месец.
Щом сте решили го направете. Приветствам ви за решението  Peace Нямате място в друго домакинство. Майка ти сигурно не го прави от лошо чувство. Някои хора просто държат на своя дом и навици .... и аз съм така. Хич не обичам външна намеса. В случая жената не е преценила характера си и ви е поканила прибързано. Няма лошо, нещата са поправими.
Скрит текст:
За моите намирания и местене на багаж по квартири мога да изпиша много. Предпоследния път стана в рамките на 2 дена, по пътя /буквално пътувайки с багажа от град в град/, спряхме и купихме телевизор, а на следващия ден бях на нова работа. Малко екшън за адреналин  Party Вечер обикаляхме с ММ и пазарувахме всякакви липсващи вещи. Не е речено, че като се преместиш трябва всичко да ти е налично от първия час.

# 46
  • Мнения: 3 058
Честита Коледа! Да сте живи и здрави, много щастливи и много семеен уют.
Ние решихме, че ще се местим един вторник. В сряда започнахме да си търсим квартира, в петък предплатихме два наема,в неделя вече си купувахме печка, хладилник и бойлер.
Нищо по-хубаво няма от това да си сам. Peace Без баби, майки, свекърви, балдъзи и всекви роднини.
И аз избягах, само че основно от баща ми. Родих се направо дето има една приказка.

# 47
  • Winterfell
  • Мнения: 590
И аз,като бивш постоянен жител на темата, абсолютно потвърждавам,че отделно си е най- добре. Парите за квартира категорично не са пари на вятъра.
Ние две квартири сме сменили.Местенето ни се случи за 2 дни,като втория само се  върнах до старата квартира да я зачистя и да огледам дали няма нещо забравено. А нашето семейство си върви с всички мебели и ел. уреди.
Квартирата си я харесахме ровейки по всички сайтове.Не е чаак толкова трудно.
Е , все пак местенето ни не заличи свркърва ми, пак има моменти в които ме дразни. Но и отношенията ни се промениха,пинякога помага ( по нейно настояване, ти да видиш).

# 48
  • Мнения: 6 972
Доста обнадеждаващо ми подействаха последните коментари, благодаря!  bouquet Аз все си представях местенето като нещо, изискващо време, но щом става и за един уикенд, значи има надежда да стане скоро.  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 87
След 7 годишна връзка чак сега ми се наложи да прекарам повечко време със свекървата. Живеем в различни градове, тя имаше лоши отношения с ММ и рядко се чуваха, но се разболя нещо и тръгна по лекари в нашия град, та се наложи да постои 2 седмици при мен - ММ работи, а аз съм бременна и си стоя вкъщи, така че си прекарвах времето с нея от сутрин до вечер. Няма такова мрънкащо същество, цитирам "децата докато са малки е животът, пораснат ли всичко свършва"; "на мен никой никога за нищо не ми е помагал и аз сега не мога да помагам на децата"; "да бях здрава щях да ида по чужбина да работа да им помагам ама да ме карат по болници там- по-добре тук да си стоя"; "животът е гаден"; "оххх, уффф" и това по цяяяял ден. В началото и съчувствах, но към края направо ме изнерви. Майка ми цял живот работи по две места, помага на всички (моето семейство и това на сестра ми), също остарява и се уморява ама веднъж не се е оплакала. А свекито не стига че живота и бил скапан а и от работата си тук не е доволна. Все нея я тормозили, шефовете какви били, пък тя колко им работила и колко малко получавала. Поставиха и диагноза, не е съгласна с лекарите и си е решила от какво е болна и си повтаря по цял ден и си се оплаква от всичко. Оплаква се от всичко и като си мълчиш и не казваш нищо(защото вече си се изчерпал) тя започва едно дълго и звучно "ох... живот гаден" Едно сърдито, мрънкащо, черногледо същество. Опитвах се да си говорим за нещо забавно, да играем някакви игри, да гледаме филми - тя все мрънкаше и ох-каше. Единственото което я забавлява е да чете жълти вестници и веднъж я питах "наистина ли вярваш на тези неща",  а тя ми отговори "е как? щом го пише значи е истина" - тогава съвсем ме изгуби. Просто не сме от една порода и много се радвам, че не живеем близо. Малко стана дълго, дано не съм ви досадила толкова, колкото свекърва ми за тези две седмици, но насъбрах доста... Май ще ми държи влага до раждането, когато пак я очаквам на линия (естествено се самопокани, но ако и на изписването се размрънка за нещо, ще и е последното неканено присъствие около мен). 

# 50
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Google76, с мъжа се преместихме в съседен град за една седмица. Трябва добра организация, но ако сте поне наполовина като нас, значи сте като войници и ще се справите Peace

# 51
  • Мнения: X
Измислете някакво основателно оправдание и да не се застоява около раждането. Laughing
Даже да не идва.

# 52
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Оправдание за какво?!
Ние директно заявихме "Не искаме външни хора вкъщи по това време!". Няма ама, няма обаче. За нашият дом говорим, следователно ще се случи както ние преценим. Естествено, че имаше сръдни и спорове, но това си е техен проблем, не наш.

# 53
  • Мнения: X
Е, да, така е най-добре.
Не му трябва на бебето външни хора. Родилката си избира, кой да е около нея след раждането.

# 54
  • Мнения: 1 572
Сведенията от жълтата преса и при нас са хит. Мислех, че моята С е последната останала да ги чете и вярва. Явно съм бъркала  Crazy
Относно идването за бебето ...пусни го под одъра.....Поемате риск да се почувства твърде желана.

# 55
  • Мнения: 4 303
Google76, според мен най добре да оставиш един вестник с подчертани обяви за квартири в хола.
Дали няма да подейства по добре? Очаквай неочакваното, дето се казва.

# 56
  • Мнения: 12 674
Google76, според мен най добре да оставиш един вестник с подчертани обяви за квартири в хола.
Дали няма да подейства по добре? Очаквай неочакваното, дето се казва.


Аха, майка й ще се промени веднага. Най-много пак да почне хленченето.

# 57
  • Мнения: 4 303
Google76, според мен най добре да оставиш един вестник с подчертани обяви за квартири в хола.
Дали няма да подейства по добре? Очаквай неочакваното, дето се казва.
Аха, майка й ще се промени веднага. Най-много пак да почне хленченето.
Знам ли, при мои познати подейства от раз, затова и предложих.
Нещата се обърнаха в полза на младите. /тя само си каза, кое къде да се занесе от нещата й и всичко даже се обзаведе съвременно. Нищо не пречи да опита. Ако пък продължи с хленченето, само ще ускори изнасянето.

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Измислете някакво основателно оправдание и да не се застоява около раждането. Laughing
Даже да не идва.
Свекървата ли? Че вие /или поне ти/ не прекратихте ли отдавна контактите с нея?

Гугъл, при подобно отношение от страна на майка ми, въобще нямаше да изпитвам вътрешни терзания. Направили сте огромен жест към нея, който тя не е оценила. Просто й казваш, че едно младо семейство трябва да си е отделно и се изнасяте. Ние изнесохме цялата къща, местейки се от една квартира в друга, точно за един уикенд и то заедно с едра кухненска техника. А и вас не ви пресира времето, така че спокойно може да се изнесете. Успех в търсенето на дом!

# 59
  • Мнения: 6 972
Google76, според мен най добре да оставиш един вестник с подчертани обяви за квартири в хола.
Дали няма да подейства по добре? Очаквай неочакваното, дето се казва.


Аха, майка й ще се промени веднага. Най-много пак да почне хленченето.

Или ще го премести, защото не му е там мястото.  Laughing

Не, проблемът в крайна сметка се свежда до това, че ние явно й пречим с присъствието си (нашето и на вещите ни), а на нас тя ни пречи с предразсъдъците си на тема пространство. Няма смисъл да се изнудваме и манипулираме, щом не се получава, най-добре е отделно. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт