Шеста тема на чакащите

  • 506 279
  • 5 031
  •   3
Отговори
# 1 770
  • Мнения: 12 003
Мая, ако към този момент не работиш няма как да ползваш една година 90% обезщетение или така нареченото високоплатено майчинство. За това са ти казали, че имаш право на един месец само, като ще получаваш помощ в размер на 110лв, а не майчинство. След като детето навърши една годинка ще имаш право на една година 380лв на месец. Имаш право на детски (доходът на семейството за една година назад) и на еднократна помощ в размер на 250лв.

# 1 771
  • Мнения: 402
Здравейте искам да попитам имам едно дете осиновено вече е на 8г.но с баща и се разделихме преди 5години сега от 3г живея с друг мъж и желаем да имаме още едно дете,но не ми се разправя с инвитро обмисляме вариант осиновяване дали имаме право да подадем документи за дете, Благодаря

# 1 772
  • Мнения: 12 003
Здравейте. Ако нямате сключен брак само единият от вас може да подаде документи и да осинови. Ако имате брак кандидатствате като семейство и осиновявате двамата.

# 1 773
  • Мнения: 402
Нямаме сключена брак но живеем заедно с детето ми в неговото жилище,имах предвид че аз имам едно осиновено дете дали можем още едно да осиновим

# 1 774
  • Мнения: 12 003
Разбира се, че може, но само единия от вас. Иначе няма проблем и Вие да осиновителите второ. Доста жени познавам с две осиновени деца или чакащи за второ. Самата аз осинових две. Няма законова пречка да кандидатствате втори път, в закона няма ограничение и осиновяват и хора с вече осиновено дете, и хора с биологично свое дете/ деца.

# 1 775
  • Мнения: 402
Разбрах,но преди време моя позната осиновяваше дете нямаха брак и май бяха ги вписали като на семейни начила,ако речем че само единия от нас подаде документи после как в акта за раждане ще пише двамата като само единият подава

# 1 776
  • Мнения: 12 003
Ако не сте в брак няма как да осиновите и двамата. По закон едно лице не може да бъде осиновено едновременно от двама души, освен ако не са съпрузи. Т.е осиновява единият (най-често жената) и тя е вписана като майка, графа баща остава празна. Ако искате и двамата да осиновите детето трябва да сключите брак преди или след осиновяването. Ако станете семейство (сключите брак) преди да осиновите осиновявате и двамата. Ако след това сключите брак съпругът осиновява детето на съпругата си.

# 1 777
  • Мнения: 402
Благодаря горе-долу разбрах,но ако примерно той подава документи аз ще правя ли целия набор с документи и когато дойде време да осиновим дадено дете в акта за раждане на двамата ли пише името,и в съда на двамата ли ще осъди детето или само на единия

# 1 778
  • Мнения: 20
Здравейте!Ние чакаме да ни впишат сега до 15 ноември в регистъра!След колко време може да се надяваме да ни се обадят за първа среща с детенце?Нашите изисквания са да е момиченчеце от 0-2 години и да е здраво.Дано да е по скоро.

# 1 779
  • Мнения: 12 003
Андонова, ако не сте сключили брак само единия ще осинови и само неговото име ще пише в удостоверението за раждане. Не може двама души, които не са в брак да осиновят едно и също дете!!! Съответно няма как да бъде вписан като родител в удостоверението този, който не е осиновил. Ако искате и двамата да сте родители и на документи се жените преди  да осиновите.

Бени, от няколко месеца до година, година и половина. Малко по-бавно ще стане, отколкото ако нямате изискване за пол.

# 1 780
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 667
Относно осиновяването без брак - и ние сме така. Искат документи и обследват и двамата партньори, но само единият осиновява. Другият може след делото за осиновявоне да припознае някак, пак по съдебен път. Не съм 100% наясно, но социалната ни служитилка твърди, че може. Само че е чрез още 1 дело и е след осиновярането от единият родител.
Моля, поправете ме ако греша.

# 1 781
  • София
  • Мнения: 621
Точно така е.Когато двамата партньори тямат брак,осиновява само единия.А графата на другия родител в акта за раждане остава празна.Впоследствие,ако двамата сключат брак,може да осинови детето чрез съдебно дело.

# 1 782
  • Мнения: 402
А ако например пуснем сега документи за осиновяване и преди делото за осиновяване подпишем брак в акта за раждане пише и на двамата родители имената,и друго да попитам сега като ги пускаме документи и на двамата ли правим всичкия набор с документи или само единия който ги пуска на другия искат ли нещо,другия фигурира ли някъде тъй като нямаме брак все още

# 1 783
  • Мнения: X
Ако си изберете детенце и набързо се ожените заради фамилното име, ще си създадете проблеми, т.к. поради промяна във Вашите обстоятелства може да се наложи или да се забави делото докато не се впише и новият ви съпруг като кандидат-осиновител заедно с вас, или може и да не ви се даде да осиновите детето, което сте си харесали, ако трябва да подадете всички документи наново и да се дерегистрирате като сама осиновителка и да се регистрирате като семейна осиновителка. Обадете се на социалните ви да питате към коя опция ще пристъпят при такова действие от Ваша страна.

# 1 784
  • Мнения: 402
Голяма хамалогия е това,доколкото разбрах може и без брак след това се води още едно дело за да се впише втория родител нали така

Общи условия

Активация на акаунт