Как_реагирате_като_видите_родител_да_пребива_дете?

  • 4 372
  • 108
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 144
И все пак момичета има светлина в тунела. Вчера в някоя от новинарските емисии казаха, че са на път да се приемат промени в закона за защита на децата и едно от вменените задължения на гражданите, според тези промени, е да уведомяват полицията и Агенцията за закрила на детето при случаи на насилие над деца, при случаи на деца живеещи в риск. Това означава, че и съответните държавни институции са задължени да обърнат сериозно внимание на такива сигнали. Друг е въпроса тези институции колко ще си вършат работата, но все пак има официално регламентирана възможност за всеки гражданин да реагира адекватно в такива ситуации. Привсе сериозния скептицизъм на голяма част от нас по отношение на закони и държавни институции, мисля че в подобни ситуации трябва да се възползваме от дадените ни възможности.


абе то има и закон, според който не трябва да се паркира на по-малко от 80 см от стена на сграда, ама да си видяла колко хора го спазват и дали КАТ прави нещо по въпроса??
колкото и закони да има докато не се промени съзнанието на българина нищо няма да се оправи в тая държава!!!!!!!

точно за това говоря - за промяна и в нашето съзнание. Промяната на съзнанието на българина е свързано и с промяната на нашето собствено съзнание.  Ако чакаме първо съседа да промени съзнанието си, за да го последваме... никога нищо няма да стане. Нали разбираш - всичко започва от теб самия и капка по капка вир става. В последня си пост казах само, че с промените в закона и на нас гражданите се приписва активна позициа относно опазването на децата, но едвали нещо ще подейства, ако ние стоим настрани и не се замесваме. (Държа да отбележа, че говоря обобщено, а не визирам никого и ничии действия конкретно. Всеки сам има право да определи позицията и поведението си.)

# 91
  • Мнения: 474
Ами_аз_ще_ви_кажа_какво_направих_в_последствие,ама_то_се
оказа_...
Онзи_ден_на_Великден_майката,детето_и_бащата_седяха_в_
градинката.Аз_взех_2_яйца_и_накарах_мъжа_ми_да_дойде_с_мен.
Отиваме_при_тях,подавам_аз_яйцата_на_детето_и_казвам_на
майката,че_съм_видяла_как_го_бие_и_ми_е_станало_много_
мъчно.И_какво_мислите_ми_отговаря_тя:"ох,понякога_е_много
трудно_да_се_владееш.Карам_тежка_критическа_и_съм_под_
такова_напрежение..."и_започва_да_ми_се_оплаква.Накрая_казва
"сега_ще_тръгва_на_детска_градина,та_да_си_починем_един_от
друг".А_бащата_се_хили_"мъжката"_към_мъжа_ми_и_му_вика:
"нас_едно_време_с_каиша_ни_биеха_и_станахме_мъже,а_сега-
лигльовци,и_казарма_не_ходят".
Но_явно_жената_нещо_надуши_и_започна_да_обяснява,че_тя
след_такива_кризи_също_много_се_разстройвала,че_е_била_
детето_и_за_извинение_го_водела_в_София_Ленд,
купувала_му_каквото_иска,записала_го_в_частна_детска_градина..
Разменихме_още_няколко_общи_приказки,тя_тича_да_ми_донесе
домашен_козунак_и_яйце,нали_съм_бременна...абе_направо
очарователна_жена!Ако_не_я_бях_видяла_в_"криза"_как_риташе
детето_направо_никога_нямаше_да_повярвам...
Като_си_тръгвахме_аз_не_пропуснах_да_й_кажа,че_се_надявам
да_не_виждам_никога_вече_детенцето_й_да_пищи,защото_
много_се_разстройвам_и_съм_била_на_крачка_да_се_обадя_в
полицията.Тя_само_ме_загледа_и_каза:"благодаря_за_
предупреждението,но_дано_вие_осигурите_на_вашето_дете
поне_толкова,колкото_аз_на_моето".
Ами_да_ви_кажа,сигурна_съм,че_ако_тя_говори_със_социалните_
и_се_представя_така_добре,кой_ще_й_направи_нещо?
Аз_също_започнах_да_мисля,че_в_сравнение_с_някой_дом_пълен_
с_деца_без_бъдеще,тя-добра_или_лоша,все_пак_ще_даде_
повече_на_детето.
А_че_няма_да_спре_да_го_бие-това_е_ясно.
Но_може_би_ще_се_старае_да_не_става_на_открито...

# 92
  • Мнения: 877
Браво mutti!!! Мисля, че си постъпила деликатно и успоредно с това смело! Много ми е мъчно, че има такива хора като тази жена, явно че почти нищо не може да с направи.

# 93
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
мутти, страхотна си! Направила си каквото си могла  Hug

# 94
  • Мнения: 7 474
мутти ,  Браво!

# 95
  • София
  • Мнения: 2 356
И аз мисля, че си постъпила по най-добрия начин   bouquet

# 96
  • Мнения: 144
Мутти браво и от мен, постъпила си много смело, отговорно и ангажирано, и си мисля че такъв човек като теб ще осигури на децата си много по-вече от ходене в Софияленд за извинение.
Поздравления   bouquet

# 97
  • Мнения: 2 116
Гледката сигурно е ужасна! Чак тръпки ме побиват но неможеш да направиш нищо Sad !

# 98
  • Мнения: 1 581
Искам да ви попитам Embarassed,вие никога ли не удряте децата си,говоря за някое  леко шамар4е по бузката или дупето когато не слуша ?"
ЗаЩото ако го направите на улицата тогава някоя сьседка ,Ще каже ,4е пребивате детео си Rolling Eyes
Ми аз го удрям понякога  Embarassed  По лицето не, защото ми е унизително, само веднъж когато той ми биеше шамари и след 10-ия път "не", му цапнах едно шамарче, след което не се пробва пак - така да се каже демонстрация...
Иначе по дупето го шляпвам, както и по ръката. Никога не е със злоба и яд, ако много много се ядосам (щото и аз карам някаква трудна критическа покрай Викторовия пубертет  Laughing), броя до 10, леко да ми мине, и тогава го плясвам премислено. Когато ми направи сцена на улицата или в някой магазин - тръшкане, пищене, въргаляне по земята, понякога ми кипва кръвта, но никога не го удрям - страх ме е, но пък го грабвам под мишница, той пищи, бута, удря, прилича на отвличане, а аз с най-спокоен той му обяснявам, че тая работа така не става...
Насилието е проява на безслилие - когато нищо друго вече не ми остава да направя, за да го науча или отуча от нещо. Знам, че е така и се старая да го избягвам, но и знаенето на това що е то насилие няма да му е излишно.

# 99
  • Мнения: 2 085
Изроди.... #2gunfireТази "майка" явно е усетила, че може да има неприятности #Cussing out

# 100
  • София
  • Мнения: 1 057
Извинявам се, ако отговорът ми не е точно по темата, но... Една моя близка роднина роди 3 деца през три години. От както децата тръгнаха на детска градина, ядяха бой за щяло и нещяло. Двете по-малки момчета ги биеше с чехли, или обувки по гърба, главата, където свари. Понякога ги налагаше и с точилката... Мъжът и понякога присъстваше на побоя и децата се отърваваха само с "по един ритник", но когато го нямаше... Когато момчетата тръгнаха на училище (мисля че бяха около 7, 8 клас), майка им ги караше да мият коли и да изкарват пари, вместо да учат..., ако ли не - бой.
Тогава по "онова" време нямаше на кого да се оплачеш... пък и аз съм била малка...
Сега момчетата са на 23 и 20години и много я обичат. Винаги и помагат, когато и трябват пари, защото тя не работи от петнайсетина години...
Благодарение на нея знам, че няма да бия детето си, дори и да прекали. Е, може да "изтупаме дупето" в най лошия случай  Embarassed Мисля, че има доста по-цивилизовани методи за превъзпитание.
Иначе, ако видя побой над толкова малко дете, няма да се замисля да го взема в къщи и да се обадя където трябва.

# 101
  • Мнения: 111
Има за съжаление такива родители,  които се отнасят дори към собствените си деца така. Ето защо трябва да се приеме някакъв закон да се отнемат родителските права от такива хора, които немогат да се грижат адекватно  за децата си. Не е достатъчно само да имаш пари и да  купуваш хубави дрехи, за да ибиваш комплексите си. Детето се нуждае от обич, много обич....иначе след време ще стане същия побойник като майка си/или баща си/

# 102
  • Мнения: 1 107
Не съм виждала подобно нещо, но бих се обадила в полицията.

# 103
  • София
  • Мнения: 401
Аз преди една-две години викнах полиция при такъв подобен случай на зверски побой от майка върху детето й!Направо ми идеше и аз да я ритам, както тя риташе детето си #2gunfire

# 104
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 442
 ShockedТова, което си описала е ужасно. Но не знам как бих реагирала. Трудно е човек да се меси в чуждо семейство. А не знам дали има и право. Но е ужасно жалко за детето. Наистина не мога да разбера защо са го осиновили, като не иската да се грижат /не става въпрос за финансовото измерение / за него.
Жалко е и че институции, които би трябвало да са отговорни само повдигат рамене  #Cussing out
 newsm78 Но като се замисля стигам до извода, че ние сме такива, че по-скоро ще говорим за държанието на майката, ще я обсъждаме, отколкото да предприемем нещо. Сигурно и аз така щеше да направя.  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт