Как_реагирате_като_видите_родител_да_пребива_дете?

  • 4 352
  • 108
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 053
със сигурност нама да стоя безучастна..........просто нямам думи Twisted Evil

# 61
  • София
  • Мнения: 2 227
Горкото детенце!!!!!!! Нямам думи да опиша колко съм потресена от това отношение. Ако се беше случило пред моите очи със сигурност тая нямаше да има нито един косъм по главата си.  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire

# 62
  • Мнения: 1 422
Бих го скрила вкъщи после. Знам, че е страхливо и малодушно, но се опасявам да не се нахвърли върху мен. Най-вероятно физически е по-слина от мен, а и аз си знам защо за мен е риск, ако ме удари. Но бих го прибрала, пък да видим какво ще направи.

Но във всеки случай бих подала оплакване в полицията. Това подлежи на съд, колкото и да не ви се вярва, дори и в България.

# 63
  • Мнения: 10 758
Милото, стана ми жал Cry
Бих вдигнала скандал на майката, ама кел файда.Тя щом като го бие системно, едва ли моя скандал ще я трогне #Cussing out

# 64
  • Мнения: 1 327
бих прибрала детето вкъщи и щях да викна полиция и социалните.. а после бих я направила на 2 стотинки...

# 65
  • Мнения: 3 423
На_мен_вчера_ми_идваше_да_ида_при_тази_"майка"_и_да_я
питам_какво_трябва_да_е_направило_това_малко_дете,
че_да_го_риташ_с_обувките_си...Абе,исках_да_ида_и_да_й_се
разкрещя,нищо_че_се_познаваме_само_на_"Добър_ден"
Но_не_направих_нищо!

И ЗАЩО НЕ НАПРАВИ НИЩО????!

# 66
  • Мнения: 4 392
В такива случаи аз реагирам първосигнално и почвам да крещя. Понякога крещя и в съвсем неподходящи сиутации, но особено след раждането, заради окситоцина, съм склонна и аз да хукна да я бия тая майка...

Ако си дам секунда-две да размисля, бих я заснела и бих изпратила снимките в Агенцията и в някоя неправителствена организация за закрила на детето, и в медиите.  Обаждане в полицията - задължително и наистина бих се опитала да прибера детето вкъщи и да го поуспокоя.
Със сигурност ще говоря с бащата, да озапти жена си, макар че то ефектът от това би бил просто да си го бият вкъщи, далече от комшийски очи #Cussing out.


И аз бих направила същото. Peace В никакъв случай не трябва да сме безучастни към подобни издевателства Naughty

В конкретният случай ,който се обсъжда най-много ме ужаси отговорът на социалните #2gunfire
Какво можели да направят?Домовете били в по-лошия вариант. Ами например -отнемане на родителските права,ако това се повтаря постоянно в семейството и даване на детето на други осиновители.Има толкова свестни хора,които не могат да имат дете.
Но пък не ми се мисли за това дете,което трябва да обикаля от дом на дом,докато се намерят подходящите хора,ама това пак е по вина на социалните,защото не са преценили хората навреме.Ако са финансово добре ситуирани,стават за осиновители Shocked Само този критерий да покрият обаче НЕ е достатъчно!!! #Cussing out

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 372
Е това е ужасно  newsm61 като дете някъде до 5-6 баща ми доста ме поступваше но от там нататък не!!!е само ако се наложи но доста сериозно ме биеше за да си спомням така добре....... Sad а аз бях доста кротичка едвали е било за нещо кой знае какво но помня че след като ме поступаше ме наказваше до стоя с изправени ръце до някой шкаф или врата и аз бях много послушна и чиста душица и стоях така докато  не ми кажат да спра дори ръцете ми  да посинеят и станат студени стоях дори през ум не ми минаваше да мръдна.. Sadнэ эащо правеше така може би да ме възпита по-добре но за мен това не е начина!!!!след това пък майка ми започна е не ме биеше много сериозно но беше за най малкото нещо а какви обиди понасях от нея просто ме е срам да кажа постоянно каквото и да направя от дете до доста голяма на 7 ми каза к..ва защото бях и казала че 1 пола и седи добре а тя после реши че прозира за вс мен обвиняваше  и винаги ме унижаваше пред всички все ми викаше да мълча че мнението ми не е важно че няма да се справя с нищо че нищо не мога някакав ужас беше за всичко викаше и какви обиди..а пък никога не се занимаваше с мен но пък ме обичаше де много и аз нея и сега като прочетох това просто се разплаках и си спомних тези неща smile3518 всякакав тормоз над дете е недопостим!!!!обърни се към вс инстанции тв каквото и да е!!!!!просто защо хората създават деца или взимат като ще ги тормозят??БГ няма нужда от още психически нестъбилни и емоционално увредени деца Naughty #Cussing out #2gunfire Twisted Evil

# 68
  • Мнения: 1 422
Елфче, разкажи на твоите родители този случай и ги попитай защо са се държали така в твоето детство и им кажи, че си разочарована от тяхното поведение. Родителите трябва да знаят какво причиняват. Това, че Бог съди за делата ни е вярно и важно, но $отмъщението$ дава сила на човека. Срамът у твоите родители ще е възмездие за теб самата.

# 69
  • Мнения: 7 430
 smile3505 newsm11

...никога не бих била безучастна Crossing Arms

# 70
  • Мнения: 104
не мога да гледам такива неща, не искам да виждам, става ми ужасно тъжно.

# 71
  • София
  • Мнения: 6 743
Непременно се обади в Агенцията за закрила на детето.Ще си чиста пред съвестта си и ще помогнеш на едно невинно дете.Е, разправии и мизерии ще има - много ясно, но това беззащитно същество си заслужава усилията - не мислиш ли?Пиши на лични на Додо-додо, тя работи в организация "Детство без сълзи", ще ти помогне да се ориентираш.
Непременно направи нещо
И аз мисля така!
Много ми стана мъчно като прочетох  Cry - горкото детенце  Sad

# 72
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Тъжно ми стана за детенцето от историята ти. Не одобрявам да се бие дете. (Моите сигурно затова са ми се качили на главата Laughing)
Обаче съм работила в интернат за социално слаби и полусираци и да ти кажа, социалните са били абсолютно прави. Там не само големите бият малките. Изнасилват се деца (вкл. момченца) в първи, втори клас. Дишат лепило, боцкат се... Абе не ми се говори.
Опитайте се по съседски да поговорите с майката или ако не става да помагате по малко на детето.
Жалко е че има деца с такова нещастно детство, но за съжаление не можем да направим много колкото и да искаме.  Ще се моля това дете да усети поне малко от любовта и нежността които заслужава.

# 73
  • Мнения: 22 978
Горкото детенце!!!!!!! Нямам думи да опиша колко съм потресена от това отношение. Ако се беше случило пред моите очи със сигурност тая нямаше да има нито един косъм по главата си.  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire
Асолютно.... #Cussing out

# 74
  • София
  • Мнения: 2 271
Цитат
Как_реагирате_като_видите_родител_да_пребива_дете?
Не го виждам всеки ден и нямам дежурна реакция, така че не мога да отговоря хипотетично. Обаче много сте ми интересни всички, които скачате на бой и се разправяте с майката. Да, в случая майката не е права и това е зверство. Но със сигурност не е ваша работа да се бъркате в семейни отношения. Може да се обадите в полицията и те да сезират съответните органи, които са упълномощени за това, за което вие не сте!
Представете си, че вие се скарате по-остро на детето си и някой реши, че това му вреди и дойде и ви набие........ Едва ли тогава ще мислите така......

Общи условия

Активация на акаунт