БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 54 219
  • 765
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 330
Та коя е тортата  newsm78
И аз искам рецепта за тирамису без яйца, ако е нещо такова  Peace
Да нещо такова е само че без маскарпоне  smile3521

# 556
  • Мнения: X
Та коя е тортата  newsm78
И аз искам рецепта за тирамису без яйца, ако е нещо такова  Peace
http://vkusenden.blogspot.bg/2012/10/blog-post_762.html   Нещо такова ли ?

# 557
  • Мнения: 330
Та коя е тортата  newsm78
И аз искам рецепта за тирамису без яйца, ако е нещо такова  Peace
http://vkusenden.blogspot.bg/2012/10/blog-post_762.html   Нещо такова ли ?

Аз правя крема като смеся 200 гр заквасена сметана и 400 гр течна сладкарска с 3 с.л. пудра захар

# 558
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Значи сметаната независимо каква е трябва да е студена ?
А втория ми въпрос е : Дали мога да потапям бишкотите в 3в 1 до половината торта а другата половина от нея с обикновено кафе, сметана и захар ?
Ахааа... вместо готово пак. "3в1" да си забъркаш ти - разбира се. Simple Smile
Точно така, сметаната да е студена, та да може маслеността в нея да държи нещата в свои ръце.   Simple Smile

# 559
  • Мнения: 330
Значи сметаната независимо каква е трябва да е студена ?
А втория ми въпрос е : Дали мога да потапям бишкотите в 3в 1 до половината торта а другата половина от нея с обикновено кафе, сметана и захар ?
Ахааа... вместо готово пак. "3в1" да си забъркаш ти - разбира се. Simple Smile
Точно така, сметаната да е студена, та да може маслеността в нея да държи нещата в свои ръце.   Simple Smile

иначе ако е на стайна температура  newsm78

# 560
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Понякога не успява да се разбие, ако е на стайна.

# 561
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Ами както казах... маслеността... маслото на топло нали омеква/топи се.  Пробвай да разбиеш меко масло и студено такова и да видиш разликата.

# 562
  • Мнения: 330
е аз преди 1 час ги извадих да стоят на стайна и сега пак ги върнах и за да съм сигурна че вс е ок колко време трябва да стоят в хладилника  Thinking

# 563
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Ще проверяваш... докато се изстудят.

# 564
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Не ти знам хладилника, ама да кажем 2 часа. А това със стайната е за яйцата, но аз и това никога не правя, освен за козунаци, че те са по-претенциозни.

Хаха, докато се изстудят също е добро решение.  Peace

# 565
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Тъй де и аз не ѝ знам хладилника.  Crazy
И аз само яйца изваждам предварително, пък ако ми хрумне нещо и няма време, на топла вода ги стоплям набързо.  Simple Smile

# 566
  • Мнения: X
Така и не сподели по коя рецепта работи . Мишето дай линк на рецептата да имаме представа какво точно правиш - дали е нужно сметаната ти да е разбита например и да я изстудяваш ?

# 567
  • Мнения: 330
200 гр заквасена на 400 гр сладкарска разбивам с пудра захар ред от този крем ред бишкоти...супер просто е  Hug

# 568
  • Мнения: X
Толкова просто ,че не знаеш дали ти трябва изстудена или на стайна температура сметана ? Simple Smile
 

# 569
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Е, значи се разбива течната (предполагам отделно от заквасената, макар, че от поста излиза, че ги смесваш, или поне аз така го разбрах след първото четене  Wink), т.е. трябва да се е изстудила добре.

Общи условия

Активация на акаунт