Не растат нокти на дете

  • 6 502
  • 18
  •   1
Отговори
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Обръщам се тук за помощ тъй като пред няколко лекари поставих въпроса си и всички вдигат рамене и казват, че това е невъзможно и нямат в практиката си такъв случай.
Сина ми е на 9 години, ноктите и на ръцете и на краката му не растат. Това положение е от около 6 месеца. До преди това всяка седмица му ги режех. Отхвърлям изцяло варианта той да си ги хапе, откъсва или реже сам без да ми казва. Наблюдавам го от много време, външна намеса няма. И на ръцете и на краката си стоят като току що изрязани. Някой има ли идея каква е причината?

# 1
  • Мнения: 6 302
И на моята дъщеря си мислех, че не растат нокти /беше около 3 годишна/. Оказа се, че ги гризе. Не знам кога го правеше, защото я наблюдавахме постоянно. Не искам да кажа, че и вашият случай е такъв разбира се.

# 2
  • Мнения: 54 550
Няма вариант да не растат.
Гризе ги, или ги къса тайно. Wink
И аз не режех нокти на дъщеря ми, така майсторски си ги късаше, че стоят като изрязани.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 4 072
за да си сигурна, че не растат наистина, вземи сложи малко лак или боя и виж дали ще израстнат, и моят син така твърди, ама гризе, та дрънка

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Трябва да го наблюдаваш активно 24 в денонощието, 7 дни в седмицата, за да можеш да кажеш със сигурност, че не ги маха сам. Гризането си личи, но късането е много майсторско понякога. Имаме близко дете, на което години наред не са му рязани ноктите, защото ги къса. И на краката също. Не изглеждат по-различно от изрязаните с ножица.

# 5
  • Мнения: 54 550
Трябва да го наблюдаваш активно 24 в денонощието, 7 дни в седмицата, за да можеш да кажеш със сигурност, че не ги маха сам. Гризането си личи, но късането е много майсторско понякога. Имаме близко дете, на което години наред не са му рязани ноктите, защото ги къса. И на краката също. Не изглеждат по-различно от изрязаните с ножица.

Моята дъщеря е така.
Харесва ѝ да го прави, въпреки, че аз не съм виждала как точно успява.

# 6
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 116
И аз смятам, че или ги гризе, или ги къса. Аз ако съм, ще го понаплаша малко с разни истории за гризането на нокти и ще чакам резултат. Peace

# 7
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Той самия ми твърди, че не ги пипа, дори да предположа че ме лъже, как ще успее на краката да ги къса? Все пак е на 9 години, склонна съм да му вярвам защото го наблюдавам  вкъщи, питах и в училище, не са го виждали да ги гризе.

# 8
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 116
Децата са много изобретателни, особено по-големите. Наблюдавай го някоя събота и неделя по-изкъсо, но и скришно - все едно не го правиш. Peace

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 328
И моята щерка си гризе/къса ноктите. И повярвай ми, твърди, че не го прави дори когато я видя със собствените си очи! Мисля, че понякога дори самата тя не осъзнава, че го прави, особено когато е заета с нещо друго - четене например.
Имаше такъв период между 3 и 4 години, когато ги гризеше само. Включително тези на краката! Sick Но именно с истории какво може да стане я отучихме. Сега обаче това не действа. Минахме през историите за: лош маникюр, гъбички, микроби, натрупване в стомаха, как ще й се смеят хората като порасне и запази навика - е не! Продължава си...
Ако наистина искате да сте сигурни, че ноктите не растат, направете една тънка линийка с примерно черен лак за нокти на някое пръстче на крака. Като отбележите в самото дъно на нокъта много скоро ще стане ясно има ли нов нокът отдолу или не. Освен това, ако не направите подобен тест, вероятно и лекарите няма да ви вземат насериозно и ще предположат, че ги къса сам. Rolling Eyes

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Те винаги твърдят, чене го правят. Нашата позната е точно на вашата възраст и съвсем успешно си къса ноктите на краката, никакъв проблем. И аз се чудя как не си прави рани и как не я боли, но тя така се е специализирала, че не се и усеща като го прави.

# 11
  • Мнения: 3 134
Той самия ми твърди, че не ги пипа, дори да предположа че ме лъже, как ще успее на краката да ги къса? Все пак е на 9 години, склонна съм да му вярвам защото го наблюдавам  вкъщи, питах и в училище, не са го виждали да ги гризе.

Моето дете е на 9 години. Все още може да си лапа пръстите на краката Laughing

# 12
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Благодаря за съветите, не съм се сетила да го мазна на някой нокът на крака с лак. Още довечера ще го мазна, даже няма да му обяснявам защо, да не би да приложи някоя тактика за махането му.

# 13
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
горкото дете  Joy

# 14
  • Мнения: 3 157
Моето дете имаше такъв период миналата година-за няколко месеца-със сигурност не си е гризял ноктите нито на ръцете,нито на краката.Незнам на какво се е дължало,вече всичко е наред.

Общи условия

Активация на акаунт