Моята тема

  • 9 244
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
Здравей и от мен мила Април!!! Ако знаеш колко много се радвам за теб и стискам палци. Дано това е твоето дете, твоята любов, твоето щастие.  Grinning
От тук нататък само щастие и нищо друго.   Naughty
Пиши моля те как е минала срещата, ще чакам с нетърпение.

# 16
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Чак сега виждам темата мила.Искам да ви пожелавая успех и искренно се надявам, че това ще бъде вашето детенце.
Ще чакаме да пишеш как е минало всичко.
Още веднъж успех.  bouquet

# 17
  • Мнения: 625
  Надявам се днес наистна да е твоят ден Hug

# 18
  • Мнения: 441
Ето ме Simple Smile

Излишно е да казвам, колко ми е мило като знам, че се вълнувате с мен.

Отидохме в Дома с две момичета от дирекцията, дадоха ни да подписваме едни молби, декларации, дадоха медицински и заключения от психолог, всичко ми е като на сън... Запомних датата на раждане.

Предупредиха ни, че сигурно ще се притесни от нас, особено от мъжа ми. Седнахме на едни канапета, извадихме играчката и в този момент го доведоха. Държеше го една сестра и той на секундата започна да плаче. Една от лекарките му донесе нещо сладичко да яде и той спря да плаче, но ни наблюдаваше и даже блъсна играчката. Така малко по малко го приближиха до нас, седнаха и докато ние си говорехме със сестрата, той си хапваше и въздишаше, гушкаше се в нея.

Аз си бях изтръпнала отвсякъде, но усетих, че мъжът ми много хареса детето, някак се държеше по-адекватно,въпреки, че така и не го доближихме.  Аз пък имах чувството, че не се случва с мен.

И така, уговорихме план за  срещите и много, ама много искам да видя другия път усмивка Simple Smile

Още не съм си събрала мислите и може да звуча объркано. Само да ви кажа, че на тръгване вече гушкаше силно играчката.

Ще допълвам после нещо, ако се сетя, надявам се да ми простите, почти не съм спала тази нощ от емоция. Питайте и вие нещо, ако ви интересува, за мен е удоволствие да съм тук.

Също така, ще е хубаво, тези, които са минали по по този път, да дадат някой и друг съвет, за да е темата полезна и на други. За този едномесечен период на взаимно опознаване става въпрос. За момента на вземане на решение.

За всички  Hug от мен.

# 19
  • Мнения: 1 652
Много се радвам!Радвам се много за теб! Мно-о-о-о-го се радвам, ама извънредно много и не знам какво друго да ти кажа освен, че рева  newsm45от радост  newsm44!
Много  е мила реакцията на детето. Кога ще ходите пак?Прегръщам ви!
Важно е, че мъжът ти го е харасал.
Помни всеки миг оттук нататък и започни за си водиш дневник. Един ден то ще го прочете и ще разбере много от нещата по-лесно, като знае какво си изпитвала и как си го възприемала и как не си спала....... 

# 20
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Април нормално е детето да е притеснено, на тази възраст децата се плашат от непознати, чувстват се несигурни и търсят сигурност при човек който познават. Още повече се страхуват децата без родители. Колкото по често се виждате толкова детето ще се успокои и ще се чувства сигурно в присъствието ви. Така, че тази реакция да не те плаши, напълно естествена е дори и за деца отраснали при биологичните си родители. На тази възраст са най сладки, моя син е на 1г. и 2м. и е много весело в къщи покрай него, правят много бели, дигат ти нервите, не слушат много, въпреки, че всичко разбират от това което им говориш, абе пълна лудница.
Много се радвам за вас. Не се притеснявай и се радвай на детето.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 324
Също така, ще е хубаво, тези, които са минали по по този път, да дадат някой и друг съвет, за да е темата полезна и на други. За този едномесечен период на взаимно опознаване става въпрос. За момента на вземане на решение.
През този период /при нас беше два месеца/ в главата и сърцето ми бошуваха какви ли не чувства и мисли - предимно страхове. Бях много объркана, задавах си въпроси от сорта: какво правя, подготвена ли съм, не е ли твърде голяма отговорността и т.н. След това всичко ми е като сън. За чувствата си след като си взехме бебето в къщи, направо не ми се говори. Първите седмици само паника и притеснения - дали няма да се задави, дали няма да се задуши, докато спи, дали няма ... Абе само глупости. За чувствата ми сега /три години по-късно/ - пристрастена съм. Не излизам без нея, искам да сме заедно всяка възможна секунда, счупвам си краката да бързам да се прибера от работа. Никакви кръчми, гости, купони и др. Нямам желание да ходя абсолютно никъде, освен по градинки, въртележки, катерушки, джипове и детски магазини.
Ами това от мен. Слушай само сърцето си.

# 22
Поздравления и от мен   bouquet
Цял ден бях притеснена за вас. Но всичко ще е наред, мила, то се усеща и по несъбраните ти още мисли и вълнения - изживявай щастливо всеки миг, ще се справите отлично! Прегръщам теб и плачещото слънчице - и то се вълнува от първата среща с вас!
Много щастие!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 533
Април, не мога да ти опиша колко много се радвам за теб и съпруга ти... newsm51 newsm51

Реакцията на детенцето е повече от нормална и е напълно очаквана (тези неща ти ги обясних на лични, не знам дали си имала време да четеш). Както ти е писала Тинка, страхът от непознати е много силен в тази възраст - друг е въпросът, че този страх е маркер за изградена привързаност, което е много положително. В тази връзка по-нататък, като мине едномесечния срок и дойде време да си вземеш детенцето, ще ти дам разни полезни съвети с цел детенцето да изживее по-безболезнено раздялата с дома.

Колко време беше срещата с дтетето? Разкажи повече за поведението му - гледаше ли към вас от време на време, кого гледаше, говореше ли с някого? Кажи също каква беше играчката - в смисъл, какво животин4е?

Идеята на Дарена да си водиш дневник е много добра - така хем ти самата ще можеш да се успокоиш и да си подредиш емоциите, хем след време детенцето ще види какво щастие е внесло в дома и сърцата ви Simple Smile
 

# 24
  • Мнения: 772
Всичко е чудесно само не разбрах какъв е този едномесечен период на опознаване и взимане на решение. Това дете не ти ли грабне сърцето в първия момент просто ...

# 25
  • София
  • Мнения: 708
За Април мога да кажа, че е една супер готина мацка. Приемам я като приятелка и стискам палци детенце скоро да си е вкъщи, с мама и тати.. Hug

А колкото до:
Това дете не ти ли грабне сърцето в първия момент просто ...

на мен от първия миг нито дъщеря ми, нито синът ми ми направиха някакво впечатление..да не кажа, че синът ми беше като маймун страшен..всичко за майчинските инстикти как се появяват още при вида на детето са пълни глупости според мен. една връзка между две души (имам предвид, че може и да не са хора) се създава с време, колкото повече време се минава, толкова връзката е по-силна..

но да не разваляме готината тема...просто Април, знай че всички сме с теб..и ти се радваме с теб и за теб..целувки на малчо..

# 26
  • София
  • Мнения: 1 324
..всичко за майчинските инстикти как се появяват още при вида на детето са пълни глупости според мен.
За майчин инстинкт - да, права си. Ама да не ти трепне сърцето и да не ти се разбъркат червата - не знам. Не може всеки да хареса всеки, както за възрастни, така и за деца. Април, ти знаеш отговора, успокой се, много силно те прегръщам.

# 27
  • Мнения: 441
Всичко е чудесно само не разбрах какъв е този едномесечен период на опознаване и взимане на решение. Това дете не ти ли грабне сърцето в първия момент просто ...

Около месец...подготовка на документи, насрочване на дело, посещения в Дома за да се опознаваме взаимно, нали трябва да знаем какъв му е режима на детето,да свикнем един с друг. Има форумки, които даже в момента са на този етап и може би ще споделят нещо за това.

А иначе по закон, в рамките на един месец кандидат-осиновителите имат право да вземат решение.
При всеки е различно.

Чакайте да отговоря и на Теа - тя как  знае какво да пита , да сме полезни с нещо. Срещата не трая много дълго, може би около пет минути, гледаше ни и кой знае какви сме му се сторилиSimple SmileПовече си говорихме със социалните и психолога. Да, и днес пък точно ден на здравния работник.
Идеята за дневник е супер, отивам сега да пиша.


Последна редакция: сб, 08 апр 2006, 00:02 от Април

# 28
  • Мнения: 73
Aприл ,не мога да си подбера точно думите с които да ти кажа колко се радвам за вас smile3501 Като погледнах темата днес даже си поплаках.това което си описала за вашата среща толкова много прилича на моите скорошни преживявания.Наистина много се радвам,но и ти завиждам мъничко/Прости ми/ понеже при мен нещата не завършиха така щастливо smile3518 Най-после си МАЙКА!!!Какво по голямо щастие от това.Наслади се на всеки миг! newsm51Прегръщам те HugБъдете много щастливи Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts

# 29
  • Мнения: 441
Наистина много се радвам,но и ти завиждам мъничко/Прости ми/ понеже при мен нещата не завършиха така щастливо smile3518

И аз съм чела твоите постнги на един дъх, повярвай ми Simple Smile
Емоциите са силни, всички минаваме през това, но хайде да не  идеализираме нещата. Не се притеснявай от чувствата си, мисля, че е нормално да ги изпитваш.
Какво пък, човешки същества сме и все си мисля: един Бог знае какво е в душата на това дете, какво е изпитало като ни е видяло. Това, което изпитах аз също запазвам за себе си.
Мисля, че Darena беше писала по въпроса, колко уникално еднакви сме във този форум и колко различни. Вчера цял ден усещах силата на положителните ви мисли, усещах тази енергия. Това е безценно, знам, че всички тук разбират за какво говоря.

Общи условия

Активация на акаунт