ДУБАЙ 11-та тема

  • 79 976
  • 729
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 16
Здравейте. И ние се завърнахме от Дубай. Бяхме с децата и обикаляхме забележителности, които на тях им харесваха, но основните ги минахме. Купихме си книгата, имам много ваучери, който има интерес да ми пише на лични. Бях резервирала круиз от xclusive и сафари на ANТ, но не ми поискаха ваучерите. За ферарито използвахме ваучера. За любителите на аквапаркове, силно препоръчвам Yas в Абу Даби, но не ходете в четвъртък, има Lady's night и парка затваря в 17ч. Имам един ваучер за него. Едни от нещата, които най ми харесаха в Дубай са едни и от най- евтините, даже и безплатни. На първо място са фонтаните, дубайския музей (3 дирхама) и разходка с абра(1 дирхам).
Ходихме на плаж на Ал Мамзар. Страхотен! Спокоен и чист. Входът с кола е 30 дирхама, с чадър с два шезлонга - 60 дирхама. На другия ден се пробвахме да отидем на плаж на Дубай Марина, но не можахме да намерим сносен паркинг ( малко прекалено ми се стори 50 дирхама на час), затова отидохме на Kite Beach, там паркинга за 4-5 часа беше 30 дирхама, взехме и чадър за 50 дирхама. Не ми хареса.
Ако мога да бъда полезна с нещо, питайте!

# 676
  • Мнения: 1 071
andreana 12, по т. 3 - беседата в джамията мисля е от 10 до 11. Мисля, че ще е екстремно за плаж баш по обяд. Тия дни гонеше 40 градуса температурата.
По т. 5 - мисля, че градината я затварят някъде към края на април заради жегите.

Между другото, миналата седмица приключи сезона и Global Village, ако някой се е запътил на там.

Петък и събота не са най-добрите дни за Дубай мол - лудницата е невероятна. Но пък май месец вече няма толкова туристи.

# 677
  • Мнения: 276
andreana 12, по т. 3 - беседата в джамията мисля е от 10 до 11. Мисля, че ще е екстремно за плаж баш по обяд. Тия дни гонеше 40 градуса температурата.
По т. 5 - мисля, че градината я затварят някъде към края на април заради жегите.

Между другото, миналата седмица приключи сезона и Global Village, ако някой се е запътил на там.

Петък и събота не са най-добрите дни за Дубай мол - лудницата е невероятна. Но пък май месец вече няма толкова туристи.

Global Viligge e zatvoren?

# 678
  • Мнения: 1 071

Да, затварят го през април и после пак го отварят някъде към есента, не помня кога точно - октомври или ноември.

# 679
  • Мнения: 65
Момичета, направихме една програма.... ако някой има време и желание да погледне дали някъде не бъркаме фатално.... Купили сме книгата.
1. Пътуваме на 10 май (вторник) с Уизеър. След кацането взимаме кола под наем, резервирана от тук, имаме международни шофьорски книжки от СБА и се отправяме към хотел Ситимакс.
2. 11 май (сряда) 9.00 - 13.00ч. Запазваме сити тур, за да ни е по-лесно после в ориентирането, а и той минава през пазарите, към които по принцип нямаме интерес, но така ще ги видим. Оставят ни на фонтаните, обядваме в набелязано от форума ресторантче до тях. Следва аквариумът. После Бурж Халифа, на 148 етаж, мисля да купя за 17.30 билети.... може би в 17.00 трябва да сме там. Вечеряме пак около фонтаните и гледаме. Сигурно ще отидем до Кавали, вторник имало промоции за дамите.
3. 12 май (четвъртък) Jumeira Moisque и после плаж до към 17ч. на Ал Мамзар 3. Някое място за хапване да ми препоръчате там? Следва разходка из марината и вечерен круиз от http://xclusivecruise.com/.
4. 13 май (петък) Дубай мол с обяд в Al Hallab, Емирейтс Мол, искам да видя ски пистата и най-вече пингвините. За тях искам да питам някой ако знае, дават ли дрехи и въобще каква е процедурата? Мисля да вечеряме в ресторант Обсерватори в Мариот Харбър хотел.
5. 14 май (събота) Мирикъл Гардън, Yellow boats, връщаме се в хотела и отиваме на сафари от 15.00ч с Арабиан найт турс.
6. 15 май (неделя) Бурж ал Араб, няма да влизаме, снимки по плажа само. Мадинат Джумейра с абра. След 13ч. мисля да сме на Атлантис, обаче не знам какво ще правим, с делфини съм плувала няколко пъти, на аквапарк също нямам желание да ходя. Има ли някой хубав ресторант, който мога да ползвам с книгата там? Къде може да се паркира? Останалата част от деня ще повторим нещо, което особено ни е харесало.

16 и 17 май са ни за Абу Даби, но там още мислим кое как. Искаме да посетим Емирейтс палас с резервация за Ле Кафе и прословутото капучино, освен това и да разгледаме хотела. Джамията, скоростното влакче и зоопарка са в плановете.

Дано да се справим  Thinking




Adreana 12, между другото забравих да ти спомена, че в Абу Даби има страхотни обществени плажове.  Особено този на комплексчето с пазара за сувенири  Gifi...   От плажа там се отваря невероятна гледка към т.н. скай лайн на Абу Даби. Ако сте самостоятелно може да го посетите.  Sunglasses


# 680
  • Мнения: 9 903
Кой е комплексът за сувенири Gifi? Ако имаш предвид heritage village, става за снимки, но не се прави плаж,  плажът е отсреща.

Андреана, сигурни ли сте за зоопарка?

# 681
  • Мнения: 65
Честно казано, въобще не се сещам за името. newsm78 Влиза се през едни дървени порти. вдясно има няколко сергийки, след тях нещо като "оборче" с камили, от лявате страна пейки, а насреща се излиза на един много красив плаж, с дървени лодки , и се виждт в една линия всички небостъргачи. Много е красиво !

# 682
  • Мнения: 100
Много ви благодаря, момичета. най-вероятно ще разменя третия и петия ден и така моловете ще останат за неделя. Пак да попитам дали някой знае нещо за пингвините? Simple Smile

тити, не си ли заслужава зоопарка, не знам нищо за него.... просто обичам животните и съм посетила почти всички зоопаркове из Европа по време на екскурзиите.

Да попитам и за Емирейтс палас, как да резервирам разходка вътре? Тук чета веднъж, че било свободно влизането, друг път, че трябвало резервация.... колко време отнема разглеждането? И мъжът ми може ли да е с дънки и тениска или трябва панталон и риза с дълъг ръкав.

 bouquet

# 683
  • Мнения: 9 903

тити, не си ли заслужава зоопарка, не знам нищо за него.... просто обичам животните и съм посетила почти всички зоопаркове из Европа по време на екскурзиите.


ако си посетила много големи зоопаркове, този ще ти се стори съвсем обикновен, нищо особено. Те го разширяват постоянно, има шоу със слонове и шоу с тюлен, които се плащат отделно и са в определени часове. Принципно могат да се хранят жирафите, но тази зима задълго нямаха гледач и прекъснаха храненето. Вътре има и хотел, точно до жирафите. Иначе не е и скъп, но не може да се сравнява с най-големите. Можеш да погледнеш сайта им пак преди да тръгнете, дали имат нещо интересно към момента. Имай предвид също, че е извън Абу даби, по пътя за Дубай.

за Емирейтс палас е малко на късмет, дори аз се опарих зимата Simple Smile оттогава не са затваряли за туристи, освен в случай на ивент. За мъжа ти е по-добре панталон и риза. Резервация се прави на имейла за резервации(на сайта) или по съответния телефон няколко дни по-рано.
ако влезете свобдно, не ви трябва резервация за самото кафе, а може да пробвате и на самия портал да кажете, че отивате на Льо кафе.
можете да разгледате предния вход със стълбите, фонтаните, лобито и няколко коридора(което пак не е малко); до апартаментите, залите и градината няма да стигнете, освен ако не букнете тур(и пак е на късмет).

# 684
  • Мнения: 276
Здравейте, чудя се между дневен биг бус хоп он хоп офф  и дневен + нощен.  Някой знае ли от колко часа започва нощния тур?

# 685
  • София
  • Мнения: 1 714
В 22 от дубай мол, ако не се лъжа беше.

# 686
  • Мнения: 276
В 22 от дубай мол, ако не се лъжа беше.
Благодаря много

# 687
  • Мнения: 5 215
Здравейте, чудя се между дневен биг бус хоп он хоп офф  и дневен + нощен.  Някой знае ли от колко часа започва нощния тур?
Зависи откъде.

•  7.15pm at Deira City Centre (main entrance, next to taxi drop-off area)
•  7.25pm at Wafi Mall (main entrance)
•  7.30pm at Dubai Mall (tourist bus drop-off area, lower ground)
•  7.45pm at Mall of the Emirates (Gate 1, Food Court entrance, lower ground)
•  8.00pm at Souk Madinat Jumeirah (main entrance, left side)

# 688
  • Мнения: 276
Здравейте, чудя се между дневен биг бус хоп он хоп офф  и дневен + нощен.  Някой знае ли от колко часа започва нощния тур?
Зависи откъде.

•  7.15pm at Deira City Centre (main entrance, next to taxi drop-off area)
•  7.25pm at Wafi Mall (main entrance)
•  7.30pm at Dubai Mall (tourist bus drop-off area, lower ground)
•  7.45pm at Mall of the Emirates (Gate 1, Food Court entrance, lower ground)
•  8.00pm at Souk Madinat Jumeirah (main entrance, left side)
Цяла вечер ли е?

# 689
  • Мнения: 98
Момичета искам да попитам, извинявам се ако го има назад в темата, опитах се да намеря, но не можах.
Интересува ме екскурзия, която минава през седемте емирства, като се тръгва от Дубай? Видях, че някои от вас са ходили, но не разбрах как може да се резервира и през коя агенция!
Много ще съм благодарна ако някой ми каже Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт