ДУБАЙ 11-та тема

  • 79 986
  • 729
  •   2
Отговори
# 690
  • Мнения: 282
Привет на всички в темата! Нашето пътуване скоро предстои- на 03.май летим. Апартамента е нает, сега обмисляме наем на кола, защото сме трима, пък и четох тук, че повечето препоръчват варианта. Би ми било от полза (знам, че е въпрос на лична преценка, но все пак...) да споделите правите ли допълнителната застраховка? Тя излиза около 50% от стойността за наем на автомобила за 1 седмица и се замислих дали си струва?!

# 691
  • Мнения: 16
Ние си направихме, но нямахме никакви проблеми. Ако си наемате кола от общия сайт rentalcars, където има оферти на много фирми, направете си застраховката когато вземате колата от съответната фирма. Защото ние два пъти я платихме. Когато отидохме на гишето на dollar, те не видяха, че сме платили и понеже интернета беше ужасен не можахме да отворим мейла. Така че след известни пререкания платихме още веднъж.

# 692
  • sofia
  • Мнения: 4 296
ние пък никога не ги плащаме тези застраховки, слава Богу не сме имали проблеми, а тази година Юръпкар имаха промоция и ни подариха пълното покритие

# 693
  • Мнения: 282
Значи за сега от отговорите резутата е 50/50  Rolling Eyes Между другото някой да продава ваучери за Atlantis waterpark, Palm Jumeirah Monorail, Ferrari world, круиз и сафари? То за аквапарка не съм сигурна има ли изобщо ваучери?

# 694
  • Мнения: 260
Още едно за пълно покритие. Дано не Ви се налага, но аз съм на принципа, че човек не знае какво ще му се случи и не бих рискувала да спестя точно от това. При нас миналата година излизаше по-малко от 10 лв. на ден, нямахме проблеми, но така бях по-спокойна Wink

# 695
  • София
  • Мнения: 1 318
 И аз съм на мнението на Дъсти.

# 696
  • Мнения: 68
Значи за сега от отговорите резутата е 50/50  Rolling Eyes Между другото някой да продава ваучери за Atlantis waterpark, Palm Jumeirah Monorail, Ferrari world, круиз и сафари? То за аквапарка не съм сигурна има ли изобщо ваучери?

А относно ваучерите, ние ги бяхме взели от един търговец от ибей, който живее в Дубай и ваучерите ни бяха доставени директно в хотела в деня на пристигането ни. Сега виждам, че същия търговец не предлага ваучери, но пък на тези, които живеят в Дубай пише, че са от там. Та това беше най-лесния вариант за нас, тъй като се сетихме в последния момент.

# 697
  • Мнения: 9
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! НЕ СЕ КАЧВАЙТЕ НА ТАКСИТА, КОИТО НЕ СА ОТ СТАНДАРТНИТЕ. -Стандартните са БЕЖАВИ С ЦВЕТЕН ПОКРИВ отгоре с табела и вътре с голям брояч !!!! Ние хем знаехме това, но успяха да ни излъжан един път. Тъй като навсякъде много любезно те подканват за такси, слизайки от монорелсовото влакче чак не разбрахме как се озовахме  в едно такова - черен Лексус. Без табела, без брояч и ни одруса тройно за разстоянието !!! Разбрахме го, но беше късно, и за това ДЪРЖА ДА ВИ ПРЕДОПРЕДЯ ! Всъщност, ако цената не ви бърка няма проблем. Но е доста по-скъпо.
Нашето обикновено такси до Дубай мол- 50 дирх., на връщане с бял Лексус- 100 дирх.

# 698
  • Мнения: 9
4. 13 май (петък) Дубай мол с обяд в Al Hallab, Емирейтс Мол, искам да видя ски пистата и най-вече пингвините. За тях искам да питам някой ако знае, дават ли дрехи и въобще каква е процедурата? Мисля да вечеряме в ресторант Обсерватори в Мариот Харбър хотел.


 andreana12, по т. 4, добре е да сте на входа за пингвините поне половин час по- рано, след като ви отбележат влизате за да си получите екипите, обувки и термо- чорапки и ръкавици/ които остават за вас/. Не позволяват да се снима с лична техника. Ако желаете спомен- снимката е 100 дирх. След като приключи срещата с пингвините, може да се разходите из ски- пистата, да се пуснете с бобслей, да разгледате ледените фигури.

Последна редакция: сб, 23 апр 2016, 14:35 от dinozavyr

# 699
  • Мнения: 100
4. 13 май (петък) Дубай мол с обяд в Al Hallab, Емирейтс Мол, искам да видя ски пистата и най-вече пингвините. За тях искам да питам някой ако знае, дават ли дрехи и въобще каква е процедурата? Мисля да вечеряме в ресторант Обсерватори в Мариот Харбър хотел.


 andreana12, по т. 4, добре е да сте на входа за пингвините поне половин час по- рано, след като ви отбележат влизате за да си получите екипите, обувки и термо- чорапки и ръкавици/ които остават за вас/. Не позволяват да се снима с лична техника. Ако желаете спомен- снимката е 100 дирх. След като приключи срещата с пингвините, може да се разходите из ски- пистата, да се пуснете с бобслей, да разгледате ледените фигури.

Страхотно, много ти благодаря  bouquet

# 700
  • Варна
  • Мнения: 39
Здравейте!
След благополучното ни прибиране от Дубай, бих искала да Ви споделя впечатленията си.
Който още не е ходил и се колебае-нека да не го мисли повече и да отиде!
Впечатлена съм от дъното на душата си!
Ние бяхме с организирана екскурзия с тур оператор и тук е момента да кажа, че по-перфектна организация и добро отношение не съм виждала.
Надявам се да не излезе като реклама, но мисля, че е важно да се знае,  че все още има коректни хора. Фирмата, с която пътувахме се казва Дари Тур, с екскурзоводка Дарина, която е уникална и допълва още повече очарованието от Дубай.

# 701
  • Мнения: 100
Хора, днес на ММ му взеха талона и е с акт. Ще върнат талона след месец. Добре, че преди няколко дни извадихме международната шофьорска книжка от СБА. Притеснявам се обаче дали в Дубай няма да искат и талона. Някой има ли представа? ooooh!

# 702
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Давате само международната книжка, спокойно!

# 703
  • Мнения: 100
Давате само международната книжка, спокойно!

Благодаря много  bouquet

# 704
  • Мнения: 68
Дами, най-накрая, половин година след като се върнахме от Дубай, реших да опиша в разказ всичките ни преживявания. То май стана малко като роман, но пък се надявам да помогне на тези, които имат въпроси Simple Smile Като помня аз как бях в началото като събирах информация..... надявам се с вас да стане по бързо!

http://bibs-tips.com/dubai-chast-1

Надявам се да ви хареса и дано ви помогне!

Общи условия

Активация на акаунт