Хамбургерите игнорираме и храната по дюкански си планираме - 281

  • 31 680
  • 730
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 5 459
Добре де, ама тази сукралоза, нали е изкуствен подсладител, защо не е разрешена.

http://bgkef.com/VIJTE-kakvo-moje-da-si-napravite-s-kayma-bekon- … -neveroqten-VIDEO
Тук, в това великолепно "суши", имате ли идея с какво можем да заменим бекона, кашкавала е ясно-извара. Обаче предупреждавам на, който му е "слаб ангела", да не гледа. Тези дни съм се заела любими мои рецепти да ги "подюканчвам".

# 361
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Добре де, ама тази сукралоза, нали е изкуствен подсладител, защо не е разрешена.


Завършващите на -оза са захари.  Peace

# 362
  • Мнения: 158
.......оф, кажете нещо освен чипса от рачешки ролца, дето може да ми замести семките да дъвча пред ТВ....

аз си правих крекери  Joy е, трябва малко повече въображение, за да ги оприличиш на крекери, но ако имаш празен пакет от чипс да се омиришат, може и да е по-лесно внушението. Рецептата е: соева кайма се накисва с гореща вода за двайсетина мин.по пропорции от пакета, добавих сол, червен пипер и сминдух (предполагам, че може и по-сполучлива комбинация от подправки да се измисли), след това един разбит белтък и с лъжица върху хартия за печене ги нашляпах и запекох.  chef
Същата рецепта ползвам и за "ореховки", но добавям подсладител и някое от тези какао/канела/ванилия.

# 363
  • Мнения: 10 593
Alina, Liquid for Fitподсладител (сукралоза, стевиозиди)

сукралозата не се усвоява от организма.. изхърля се на 100%  Peace
даже ни бъзикаха като започвахме да продаваме този продукт, че ако се увеличи много световната консумация, може моретата от солени да станат сладки  Whistling

захарозата и фруктозата са друга бира.. но сукралозата със сигурност грам не се задържа  Wink засега тенденцията е сукралозата да заменя коктейла ацесулфам - цикламат - захарин ... но понеже е по-скъпа (засега) все още не е навлязла масово.

# 364
  • Мнения: 158
дано да е все така скъпа, че и да поскъпне още дано! Остана и морето да ми стане нережимно!  Joy

# 365
  • Испания
  • Мнения: 37 503

сукралозата не се усвоява от организма.. изхърля се на 100%  Peace


Някои организми не я усвояват, други - да. Пространно инфо:

http://articles.shkola-zdorovia.ru/sukraloza-opasnyj-komponent/

От тази статия:

- Имеются множество проблем, которые возникают после потребления сукралозы:
- Желудочно-кишечные проблемы;
- Судороги, головокружение и мигрень;
- Затуманенное зрение;
- Аллергические реакции;
- Увеличение уровня сахара в крови;
- Увеличение веса;
и многие другие проблемы.


Да уточня: не искам да споря с никого /виждам, че имаме много специалисти в много области в темата/, само поствам неща, които знам, а не искам да пиша, без да се подкрепя с цитат.  Peace

# 366
  • Мнения: 10 593
Гугъл със сигурност може на всеки въпрос да намери отговор и с ДА, и с НЕ, просто вече източниците са толкова много.. тълкуванията още повече Simple Smile

Затуй всеки си преценя за себе си  Peace
Аз подсладители не ползвам - нито стевия, нито сукралоза, нито ацесулфам, захарин или каквото и да е..
Препочитам когато ми стане позволено някъде там по фазите да си хапна малко шоколад, черен, истински, отколкото да се залъгвам с дъвки без захар  Crossing Arms

# 367
  • Мнения: 557
Alina, Liquid for Fitподсладител (сукралоза, стевиозиди)

сукралозата не се усвоява от организма.. изхърля се на 100%  Peace
даже ни бъзикаха като започвахме да продаваме този продукт, че ако се увеличи много световната консумация, може моретата от солени да станат сладки  Whistling

захарозата и фруктозата са друга бира.. но сукралозата със сигурност грам не се задържа  Wink засега тенденцията е сукралозата да заменя коктейла ацесулфам - цикламат - захарин ... но понеже е по-скъпа (засега) все още не е навлязла масово.
Благодаря, Кама3ка, явно още трябва да чета за подсладителите!

Момичетаааааааааааааа, много съм горда с втория вариант за паста! Като истинска е! Супер протеинова даже за атака: белтъци (5%), суроватъчен протеин (концентрат; само такъв имам) 70%, глутен 25% - мога да го патентовам, макар че идеята е вдъхновена от тези протеинови спагети.
Скрит текст:
сурови преди сушене:

готови


В момента варя корите за лазаня (тук са сурови):

# 368
  • Испания
  • Мнения: 37 503


Момичетаааааааааааааа, много съм горда с втория вариант за паста! Като истинска е! Супер протеинова даже за атака: белтъци (5%), суроватъчен протеин (концентрат; само такъв имам) 70%, глутен 25% - мога да го патентовам, макар че идеята е вдъхновена от тези протеинови спагети.
Скрит текст:
сурови преди сушене:

готови


В момента варя корите за лазаня (тук са сурови):

Уаууууууууууууу!  smile3501 smile3501 smile3501

# 369
  • Мнения: 557
Мерси, Смайлиз! Много им се кефя! Много се радвам, защото така наистина може да се спазва режима без проблеми. Имат вкус на италианска паста от твърда пшеница, и по-твърдо денте от нормалното ал денте. Нарочно съм ги снимала без украшения във вид на сос и пр. После ще допълня горния постинг с подробни указания, да са на едно място; нищо сложно по принцип, чак не ми се вярва!

# 370
  • Мнения: 10 593
хохо режимни спагети Simple Smile

Направо ви завиждам на експериментаторските влечения и време Simple Smile И аз джурках едно време (на първия режим), ама сега нито ми се яде, нито ме влече.. и го карам мързеливата  Blush

Обаче сутринта имах един голяяяям минус -700 гр., чак не повярвах.. та почва борбата за новото кило  Twisted Evil

довечера ще е рибна, дано помогне  Praynig

# 371
  • Мнения: 557
Честито за свалянето! Честно казано, не знам кога ще ги ям; на мен ми е тръпка точно експеримента.  Laughing

# 372
  • Мнения: 868
   Карина,  не съм спортувала във втора фаза, защото физически не ми се получаваше.Ако имаш замервания с метър
по тях трябва да се ориентираш.При спортуване се натрупва мускулна маса и тя си тежи.Така, че мери се и с метър.Аз съм за спортуването!
   За Алина е ясно, трябва да спре семките.По скоро те "пукат балона". Очевидно хранителната добавка не и помага за сваляне на килата.При другите действа, при нея не.На мен семките ми залъгват глада.По време на активния период на режима ги замествах с  ядене на любимият ми крем карамел и кисело мляко със степчета т.е.нещо любимо замествах с друго любимо нещо.Не стой гладна, затова посягаш към залъгалките.
Дано съм права?Просто предполагам.

# 373
  • Мнения: 214
Смайлс, при тази рецепта:

ШОКОЛАДОВ БРАУН /американски шоколадов сладкиш/

1 с. л. обезмаслено какао /по-добре заменете с нес кафе/
1 с. л. Маисена
1 с. л. извара
10 капки лешникова есенция
подсладител
2 яйца
щипка сода бикарбонат

Затоплете фурната на 220 градуса. Смесете всички продукти. Постелете с хартия за печене правоъгълна форма за печене. Може да използвате и силиконова и тогава няма нужда от хартия. Печете 20-30 минути. Оставете да изстине.


може ли заменя маисената с царевично нишесте? И същата пропорция ли е е - 1с.л.?

# 374
  • Испания
  • Мнения: 37 503

може ли заменя маисената с царевично нишесте? И същата пропорция ли е е - 1с.л.?

Маисена е натурално царевично нишесте. По принцип MAIZENA, което идва от maiz /означава царевица/, е името на фирмата. Те произвеждат и други продукти. Но тъй като традиционно произвеждат продукти от царевица, в Испания е прието, като имаш предвид царевично нишесте, да кажеш Маисена. Точно така е и в испанските рецепти.


Не ми остава време да прегледам всички рецепти и да заменя думите. Количеството е 1 с. л., да.

Общи условия

Активация на акаунт