Защо името Моника не е много срещано в България

  • 4 292
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте на всички! Имам едно въпросче Simple Smile Харесва ми името Моника, но не е сякаш много срещано в България, поради каква причина мислите и харесва ли Ви името?

Последна редакция: пн, 18 яну 2016, 23:18 от AnMary

# 1
  • Мнения: 2 450
Ами не е българско предполагам затова.
Асоциира се с  гръцкото monos, което значи сама, или латинския глагол moneres, което значело съветвам, казва леля Уикипедия. На мен ми напомня на Моника от Приятели, а тя ми е симпатична, така че съм за.  Laughing

# 2
  • Мнения: 182
На мен ми харесва . А това дали е често срещано незнам и не би ме тревожило при избора за име .

# 3
  • Мнения: 212
Ами не е българско предполагам затова.
Асоциира се с  гръцкото monos, което значи сама, или латинския глагол moneres, което значело съветвам, казва леля Уикипедия. На мен ми напомня на Моника от Приятели, а тя ми е симпатична, така че съм за.  Laughing

Те пък Виктория и Никол защото са много български.  Mr. Green Не мисля че е толкова рядко срещано името, среща се сред малките деца. На мен лично не ми допада много, малко лигаво ми звучи. Не знам защо.

# 4
  • Мнения: 2 450
Абе май не е много рядко:

Цитат
Най-предпочитаното име за момиче през 2012 г. е Виктория –

877, следват Мария – 826, Никол – 662, и Александра – 510.

В първите двадесет най-предпочитани имена са и Симона, Сияна, Дария, Михаела, Ванеса и Моника.

Бтв и тема намерих:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=726824.0

# 5
  • Мнения: 8 920
Какво те притеснява? Че на теб ти харесва, но имаш съмнения дали наистина е хубаво, щом не е масово? Повече търсим точно такива имена - хубави, но не често срещани.
Хубаво е името!

# 6
  • Мнения: 97
Леле, толкова много Моники има. Супер често срещано е около мен през целият ми живот.  Stop
Ако трябва да съм честна и на мен ми е малко лигаво.  Tired Имена от сорта на Моника, Никол, Ивон, Елизабет, Памела просто ми здразнят ухото на територията на България.
Покрай турските сериали вече и Ферхундета има.  Уж се борим да запазим българското, а почти всеки млад родител избира имена нетипични за държавата ни. Не мисля,че Елизабет е по-красиво от Елисавета.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 26 532
Харесва ми името Peace
и не е толкова рядко срещано

# 8
  • Мнения: 3 144
Не е българско, затова не се среща често. Друга причина донякъде може би е и Моника Люински Laughing Иначе и аз го харесвам много.

# 9
  • Мнения: 6 214
Друга причина донякъде може би е и Моника Люински Laughing
+1 Някои имена порсто си стават нарицателно за нещо си.

# 10
  • Мнения: 8 969
Много ми харесва на мен Моника!
Възприемам го като алтернатива на Симона. По мои впечатления Симона се среща много последните години. Моника не чак толкова.

# 11
  • Мнения: 8 920
Моника Белучи.

# 12
  • София
  • Мнения: 44 248
Не бих казала, че е кой знае колко рядко име, на мен лично не ми харесва, на теб ако ти харесва - ползвай си го без притеснения.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 26 532
Моника и Симона дори имат имен ден на една и съща дата-1.09.-Симеоновден

# 14
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 312
Името Моника не е толкова често срещано както Виктория и Александър,но не е и непознато,не е някаква измислица и се приема нормално.
Аз лично не  харесвам  значението на името.

Общи условия

Активация на акаунт