Защо името Моника не е много срещано в България

  • 4 293
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 569
Не бих казала, че е кой знае колко рядко име, на мен лично не ми харесва, на теб ако ти харесва - ползвай си го без притеснения.
+1

Не е лошо името.

# 16
  • Мнения: 182
Аз лично не  харесвам  значението на името.

А какво означава името ?

# 17
  • Мнения: 5 259
Не мисля,че Елизабет е по-красиво от Елисавета.
Елисавета и Елизабет са съответно руския и английския вариант на еврейското име אֱלִישֶׁבַע (Elisheva). Испанският вариант на името е Изабел. Хубостта не зависи от произхода. Всеки може да си има каквито иска предпочитания.

# 18
  • Мнения: 8 969
Проверих в Гугъл - няма лоши значения името Моника.  Peace

Не следвало да се тълкува като "сама", а като "единствена", което е доста по-различно!!!

Според някои теории произлиза от френското Моник.  Flutter

https://www.google.bg/#q=%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0+%D … D0%BD%D0%B8%D0%B5

# 19
  • Мнения: 97
Не мисля,че Елизабет е по-красиво от Елисавета.
Елисавета и Елизабет са съответно руския и английския вариант на еврейското име אֱלִישֶׁבַע (Elisheva). Испанският вариант на името е Изабел. Хубостта не зависи от произхода. Всеки може да си има каквито иска предпочитания.

Ами то 90 от имената днес като погледнеш в Гугъл произхода им е еврейски, гръцки или латински и едно име може да има няколко варианта в различни страни. То е ясно,че всеки може да има каквито иска предпочитания, но някои имена просто не стоят добре с български фамилии и в България. Рикардо Иванов как ти звучи? Дадох примера с Елизабет, защото Елисавети сме си имали от край време и не звучи необичайно за българка, докато в последните години хората го изкривиха на западния вариант Елизабет и малко здразни, защото днешно време масово българчета са с чужденстранни имена, та някой дори крайно незвучни за България. Искам да кажа,че в стремежа си да бъдем модерни кръщаваме децата си с ' възхваляваните' западни имена и постепенно неусетно сами затриваме българското. Някои млади хора мислят,че да кръстиш детето си Григор или Тодор е тъпо, щото звучели като имена на дядо.

# 20
  • Мнения: 5 259
Ами прави са  Laughing
Не виждам защо трябва да харесвам повече руската версия на някое име, отколкото еврейската, гръцката или английската.
Лично аз мразя името Иван (и Джон), но харсвам Йоан. Тодор и Костадин много ми простеят пред оригиналните Теодор и Константин. Какво като били български? То даже е смешно, малко като чул - недочул. Направо си мисля, че Тодор и Костадин са възникнали на принципа на Версачи и Верхонде - Чули го, харесало им, ама не могли да го повторят правилно. 

# 21
  • Мнения: 97
Ами прави са  Laughing
Не виждам защо трябва да харесвам повече руската версия на някое име, отколкото еврейската, гръцката или английската.
Лично аз мразя името Иван (и Джон), но харсвам Йоан. Тодор и Костадин много ми простеят пред оригиналните Теодор и Константин. Какво като били български? То даже е смешно, малко като чул - недочул. Направо си мисля, че Тодор и Костадин са възникнали на принципа на Версачи и Верхонде - Чули го, харесало им, ама не могли да го повторят правилно. 

Незнам и Теодор и Константин и Йоан ми звучат доста нормално за България, датират от доста време назад и имаме такива имена в историята. Но Елизабет, Фиона, Синтия и т.н.  - не съвсем. Иначе Тодор и Костадин и аз не ги харесвам, но не беше там въпроса...

# 22
  • Мнения: 126
Това , че не е толкова масово може само да е плюс. Много ми харесва името.

# 23
  • Мнения: 16
Какво те притеснява? Че на теб ти харесва, но имаш съмнения дали наистина е хубаво, щом не е масово? Повече търсим точно такива имена - хубави, но не често срещани.
Хубаво е името!

ХАХА да много се чудех какво мислят хората за това име, да на мен ми харесва Simple Smile

# 24
  • Мнения: 725
Аз познавам дете с името Мона

# 25
  • София
  • Мнения: 44 248
Мона ми харесва повече и е по-неипично и по-рядко от Моника у нас.

# 26
  • Мнения: 7 001
Харесвам много Мона. Моника не толкова, обаче харесвах Моника от Приятели, та затова не ми е много лошо мнението  Laughing

# 27
  • Мнения: 378


На мен ми харесва Моника и ми напомня повече на Моника Белучи, а от там веднага се сещам и за Малена.

# 28
  • Мнения: 7
Българското е Монка.

# 29
  • София
  • Мнения: 44 248

Ко...неее Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт