КРУИЗИ /тема 7/

  • 115 227
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Плевен
  • Мнения: 857
Здравейте пак!
Благодаря за отговорите!
Отговориха ми, че трансферът е от другото летище на Милано и времето наистина е много малко и всичко ще е на косъм, няма да рискуваме. Ще останем за нощувка в Генуа, но много скъпи тези хотелчета бе....
Лошото е, че май и на връщане пак ще се наложи нощувка, ние ще сме и с децата...ох доста сложно става....
А иначе за валака от Бергамо до Генуа гледах тук: https://www.lefrecce.it/B2CWeb/search.do?parameter=searchOutputV … cFID=TPSuyNPGhb8V
и ми излиза 52 евро за четиримата което е добре и има на всеки час влак. Не разбирамсамо дали е с прикачване.

Последна редакция: нд, 24 яну 2016, 22:02 от anyto

# 31
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Виж апартамент от Еърбнб. На връщане полета от Болоня е късен. Мисля 20.30

# 32
  • Мнения: 642
anyto Не съжалявай за нощувката в Генуа, градът е малък и хубав и ще може да се разходите вечерта преди круиза. Аз лично мога да препоръчам един страхотен B&B, но не знам каква е цената за четирима, може да провериш за твоите дати:

http://www.booking.com/hotel/it/la-superba-rooms-breakfast.bg.ht … total;ucfs=1&

Иначе както Люба е написала, в airbnb излизат добри оферти за апартаменти, а на връщане ако имате по-късен полет, няма да се наложи нощувка Wink

п.с. Влакът от Бергамо до Генуа най-вероятно ще има прикачване в Милано, пусни си сайта на английски и като избереш датите и часа си пише дали има change.

# 33
  • Плевен
  • Мнения: 857
БЛагодаря ви много, мили момичета! Златни сте!
А дали придвижването  от Болоня до Генуа е също толкова лесно като това от Милано! Защото онзи ден билетите за самолета бяха на супер цена, но днес вече са на тройна такава, пък гледам за Болоня май са по-поносими цените. И има ли шанс след ден-два да има пак ниска цена за нашите дати до Бергамо?

# 34
  • Мнения: 642
anyto Кога ви започва круизът? Имай предвид, че Уиз еър май сменят часовете на полетите март месец, т.е. минават към лятно разписание, вчера точно това питах в темата за Уиз и се потвърди. И аз ще купувам билети за Милано, но ще чакам март (в момента полетът до Бергамо е в 12, а май после става в 6 сутринта). Според мен е еднакво придвижването и от двата града, все си с влак...

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 563
От Болоня е по-сложно, като гледам в сайта на влаковете, с две смени от Форли до Генуа, като сметнеш, че и от летището до гарата трябва да се придвижите, но аз за Форли не мога да кажа нищо за обществения транспорт, тъй като кола под наем само сме ползвали оттам. От Рим даже е по-добре, защото влакът е директен и при по-ранно закупуване на билети цените са съвсем поносими - но пък за круиз от Генуа става далече. Ако круизът ви минава през Чивитавекия, провери цените на Уиз до Рим.

# 36
  • Плевен
  • Мнения: 857
sereiadomar,
видях, че пита в темата, аз и там четох защото се мъчех да разбера закономерността в цената на билетите през различните дни, но не намерих такава...
В момента полетите са сутрин и ако беше така напълно ни устройва, но към края на март вече минават на обяд и пристигането е в 14 ч а кораба тръгва в 18.
На 6 април тръгва, значи трябва да идем предния ден. А първата спирка е о.Корсика, значи и Чивитавекия отпада...Ох ще го мисля... И да, влакът е с прикачване и няма да е удобно. То ако бяхме сами по-лесно, но с децата не ми се ще толкова много сменяния на транспорти, но какво да се прави...
Видях, че за Болоня полетът пристига късно вечерта, значи и това не е вариант.
Извинявайте, че напълних темата с моите въпроси

# 37
  • Мнения: 642
anyto Ами тогава няма какво да го мислиш, запазваш една нощувка в Генуа, а за закономерност на цени трудно може да се хване според мен, просто каквото ти се види на момента ок купувай и след това спираш да гледаш, за да не се ядосваш  Grinning

# 38
  • Мнения: 4 738
Да питам тези от вас били на Карибите.... На островите с местна валута от къде си купувате карибски долар? Носите си от БГ, теглите от банкомат там или обменяте в местни бюра или банки? Когато си само за един ден на острова надали е лесно да намериш на порта или наоколо банка или банкомат... Или греша? Сега се чудя каква валута да нося кеш за тези острови? А дали може да се пазаруват сувенири, храна, таксита и други в долари или евро или само в местна валута?

# 39
  • София
  • Мнения: 79
На Британските Вирджински острови и на Сейнт Мартен приемаха без проблем US долари, даже не видях Карибски изобщо, предполагам, че на останалите също е така, освен на Мартиника и Гваделупа, там официалната валута е евро.

Редактирам се, сега видях, че в Ст Мартен официалната валута била холандско антилски гулден  Simple Smile всички цени обаче бяха в долари.

Последна редакция: пн, 25 яну 2016, 21:02 от Pinkie

# 40
  • Мнения: 9 214
Долари и евро Stop
А ги смятат и 1:1
т.е. все тая какво ще носиш
източно карибски ... не ти трябват, кредитна карта никакъв проблем

# 41
  • Мнения: 38
Здравейте момичета ... и момчета Wink
Следя ви вече от месеци, а дори и само за оправяне на настроението да е, защото на круиз още не сме ходили.
Сега обаче съм с по-конкретно питане. Видях, че една дама се интересуваше от Норвегия в старата тема, та това е и моя интерес. Има ли някой тук, който да е обикалял по фиордите? Ние със съпруга ми разглеждахме cruisenation.com. Обикновено там следим промоциите и ми се струват прилични. Има доста варианти за Норвегия и Русия (главни градове). Знам, че ще е уникално, но по сме се настроили на вълна фиорди и викинги Grinning

Последна редакция: вт, 26 яну 2016, 00:46 от GretaG

# 42
  • Мнения: 4 738
Благодаря ви момичета, ще нося долари и евро и някой друг паунд за Гибралтар... Peace

pinko, те като ги смятат 1:1, тогава не е ли по-изгодно да се носят долари, че са по-евтини от еврото... newsm78

# 43
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Записвам се отново да следя за полезна информация. Блед, благодаря за хубавата тема и положеният труд!

# 44
  • Мнения: 459
. Препоръчвам ви да си вземете някакъв държач за картата. Много удобно и практично е. Всички стари "кучета" на круиза имаха такива държачи, а ние ги пъхахме по джобове, дори понякога си носих чантата, заради тях. Ето за това говоря: цък
  Peace
Благодаря за идеята! И аз през цялото време се чудех къде да я държа.

Общи условия

Активация на акаунт