ЛЮБИТЕЛИ НА КУЧЕТА - 63 тема

  • 53 735
  • 755
  •   1
Отговори
# 45
  • Canada
  • Мнения: 3 466
Sivi, bilqna_69, благодаря момичета  bouquet

Аз подозирам, че прекаляваме с разходките в студа - 40-50 мин. и той настива. Често го пускам и на терасата, че му е топло у дома. Ще опитаме с ограничаване на времето навън.

Еквивалент на смекта тук не знам дали има  newsm78 Но имам хапчета при диария и ще действам с тях. Миналата нощ спешно ни събуди да излизаме...

popai_00, палето само ли ще е докато ти си на работа? Ако да мисля, че ще имате сериозни проблеми и с хигиената, и с възпитанието. На тази възраст кученцата изискват много време и внимание  Peace 

Ех този Балу... красавец!  Heart Eyes

Дяволчето, първата снимка е страхотна  Hug

Макс е прекрасен както винаги  Flutter

Простете ако изпускам някой, ама Чукча читател, не писател  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 1 573
Sivi, bilqna_69, благодаря момичета  bouquet

popai_00, палето само ли ще е докато ти си на работа? Ако да мисля, че ще имате сериозни проблеми и с хигиената, и с възпитанието. На тази възраст кученцата изискват много време и внимание  Peace 



Да, евентуално мога да си взема отпуска една седмица. в началото ще е в клетка, за да не се пишка навсякъде.

# 47
  • Canada
  • Мнения: 3 466
Скрит текст:
Sivi, bilqna_69, благодаря момичета  bouquet

popai_00, палето само ли ще е докато ти си на работа? Ако да мисля, че ще имате сериозни проблеми и с хигиената, и с възпитанието. На тази възраст кученцата изискват много време и внимание  Peace 



Да, евентуално мога да си взема отпуска една седмица. в началото ще е в клетка, за да не се пишка навсякъде.

По правило кученцата могат да задържат толкова часове, на колкото месеца са. Приблизително и не повече от 8 часа за възрастни кучета.

С Ози в началото излизахме на всеки 2-3 часа, сега е на 10 месеца и излизаме 3 пъти на ден, плюс пишкане преди лягане.

Само и затворено по цял ден в клетка пале за мен е ужасна идея  Peace   

# 48
  • Мнения: 885
Една приятелка гледа питбул мъжки в апартамент.Направи грешката да го затваря в клетка и дълго време животното и отмъщаваше като опикаваше всичко.Взе го когато беше на 3месеца и от 1вият ден го остави самичко 1вата и жестока грешка.Ви като луд и се наложи да ходя до тях да го успокоявам,защото ми звъня една нейна съседка.Поне 1 2 седмици трябва да има човек с него.Поне да се опита да го научи да пишка и ака върху пелени или баня или където искате.Да му се дават наградки.Мойте са по диви сега от нейният питбул.Всичко си е до характер на животното.Лятото беше путбулчо на обучение при треньор заради грешки на стопанката му.Да оставим съседите кучето страда много и може да се разболее от прекалено дълго скимтене и виене.Ако го измаряте достатъчно на разходките няма да ви прави толкова много бели но и вкъщи ще трябва да си играете с него.Успех и дано скоро се похвалите с куче bouquet

# 49
  • Мнения: 1 573
и на мен не ми се иска да го оставам само, че и в клетка.
започвам да се разубеждавам

# 50
  • на морето
  • Мнения: 103
Здравейте ,компанията !  Hug

То ,мойто си е за диагноза   Whistling Whistling Whistling може би , вече , но .....   като данък да ви представя едно ново гостенче / от снощи / с което ще посъжителстваме няколко седмици , докато замине при осиновителите си .
На вашето внимание  Бобчо  / 3-4 месечена младеж /





А ето го Бобчо и компания ....






--------------------
На всички кучовци голямо гуш , а на болничките стискаме палци и лапички да се оправят бързо! Peace



# 51
  • Мнения: 8 961
и на мен не ми се иска да го оставам само, че и в клетка.
започвам да се разубеждавам

Мен, ако питаш - вземи си котка. Те са по-саможиви и не им е проблем да карат цял ден сами. Освен това нямат нужда от разходки! Кучето определено ще страда при наличните условия.

Много хубави снимки разгледах в цялата темичка!  Heart Eyes

Ние нямаме проблем със снега. Въпреки че като се приберем откривам замръзнали топчета между възглавничките на лапите. Но и не прекарваме чак толкова много време навън - една обиколка на квартала и толкова. Пускам я да тича зад блока - имаме затворено пространство.

# 52
  • Мнения: X
Ашке, голямо сърце имаш.

И нашето куче е стояло по цял ден само, нормално е, все пак работим. Извежда се сутрин и вечер и това е.
Но наистина и котка е вариант.
Особено, че малко куче изисква внимание и възпитание. И съм много против клетките.

Момичета, помагайте, много съм се шашнала. Руфъс е в четвъртък на кастрация и много ме е страх. Знам, че ще е за добро, че много агресивен е станал.. ама ме е страх! Да не му стане нещо, все пак си е операция...
Моля ви разкажете ми пак за кастрациите на вашите кучета как са преминали.
 Cry

# 53
  • София
  • Мнения: 9 850
Сиси, при мъжките е много по-лека процедурата, отколкото при женските. Ще стискаме палци всичко да мине бързо и неусетно!  Hug

# 54
  • София
  • Мнения: 221
Сиси не се притеснявай!  Сигурна съм ,че всичко с Руфъс ще е наред! При мъжките е много бърза процедурата и много бързо се възстановяват.
И ние работим, и Ати седи сама по-цял ден, но когато я взехме не е оставала сама за повече от 2 часа. В началото е много важно да има някой при кученцето. То трябва да се възпитава, да се приучи на определени навици, да му се помогне да опознае света. В началото Ати сме я изкарвали по-4-5 пъти за тоалетна на ден.
Та  в този случай май наистина котката е по-добър вариант.

# 55
  • Мнения: 885
Сиси ще стискам палци.После да разкажеш че и на Мики му предстои скоро и той е много агресивен.Имай впредвид че може и след кастрацията да си остане агресивен.

# 56
  • Мнения: 103
Здравейте всички Simple Smile Имам, може да се каже проблем с моето чихуа и ще съм много благодарна на съвети и мнения от ваша страна. Та става въпрос за това... Моето чихи (на 6.5 месеца) не иска да яде гранули, а когато хапне, което се случва много рядко и то по 10 гранулки най-много, получава разстройство. Давам му само висок клас храни. Първо е бил на Адванс Стартер, после като дойде вкъщи му давах Акана и с нея започна разстройството. Пробвали сме още няколко храни, но резултата е същия. Последно пробвах с Адванс Сенситив, с триста мъки хапваше по 5 гранули, нямаше проблем, но те са за пораснали кучета и му идват твърдички (и накиснати не ги яде). Също така правя големи паузи между разл. видове сухи храни, защото нали не е хубаво често да се сменят гранули. Някой с такъв проблем? Мнения каква може да е причината? Благодаря ви предварително!

# 57
  • Мнения: 2 920
Divine Love, доколкото знам преминаването от един вид гранула на друг вид гранула става постепенно като се примесва старата гранула с новата, като съотношението се променя и някъде в рамките на седмица да останат само новите гранули. Не е необходимо да правиш големи паузи, а да смесваш постепенно нови и стари гранули. Възможно е и самите гранули, които му даваш да са с по-висок процент мазнини и от тук да идва и разстройството. Наскоро едно наше другарче патеше по този начин от гранулите си и сега стопаните му минаха на Орижен и казаха, че вече нямат подобни проблеми. Пробвай с различни гранули и все някоя ще е вашата, просто прави прехода плавно между тях.

Стискам палци всичко да мине бързо при Руфъс и после ще чакам и аз да споделиш по-подробно, че и аз мисля Макс да го кастрирам, но след като мине 2 годинки, че се притеснявам да не му объркам растежа и развитието.

# 58
  • Мнения: 8 961
Divine Love, много е важно това, което е казала  Sivi - особено при малките на възраст кученца, преминаването на нови гранули трябва да става постепенно и внимателно. Именно, за да не се получи разстройство.
Консултирай се  с вет как да затегнете положението - обикновено диетка с ориз и припичена филийка, ако има нужда малко Сметка / при вас ще трябва  да е съвсем миниатюрно количество заради породата/. И после плавно и внимателно се опитайте да въведете определен вид гранули джуниър.

Стискам палци на Руфъс!

Аз също имах предвид, че не е добре за малко кученце да седи само, а не по принцип!  Peace

# 59
  • София
  • Мнения: 3 833
 Hug Hug Аз да се запиша, че нещо ви загубих Embarassed Embarassed

Оххх на всичките кучета искам да им намачкам ушите Wink

Сиси стискам палци на малкия герой и съм сигурна, че всичко ще мине перфектно Wink

Общи условия

Активация на акаунт