Мухъл в спалнята

  • 10 516
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 267
Когато се появи мухъл върху тапет, е много вероятно мухълът да е проникнал ве4е в стената.
Ако се махне само мухъла от тапета, дори и да не се вижда, спорите остават.
Най-добре е да се махне тапета в тази 4аст, която е засегната, да се из4исти и стената и тогава да се замаже с боя против мухъл или вар, а не да се слага отново тапет.

Стената трябва да диша.

# 31
  • Мнения: 34
Здравейте.За да несе появява мухал единственото решение е изолацията.А временно а се премахва мухала е с препарата Саво но трябва задължително след това да проветрите.Пръскам върху тапета и нищо му няма.Успех.

# 32
  • Мнения: 22
някой беше писал из темата че е ползвал препарата против мухъл на Ceresit, но не успявам да намеря мнението , та исках да попитам има ли препарат на Ceresit за други помоещения освен баня понеже успях да намеря само такъв за баня, но ме е страх да го изпробвам понеже при мен е тапет в спалнята, все си мисля че щом си пише за баня не става за други помещения. Някой ако е ползвал моля нека сподели мнение и опит Simple Smile.

# 33
  • София
  • Мнения: 16 042
Мухъл в спалнята си е гадна работа и трябва да се справиш колкото се може по-бързо. Патила съм доста  Sick Проблемът ти определено няма да се реши ако не оправиш стената от вън, но пък сега е кофти сезон и докато не ине зимата по-добре не се захващай със сериозни ремонти. Ето какво мога за препоръчам:

1. Преди години ползвах Саво, миришеше супер гадно и ми избели много грозно латекса по стените. Сега казват, че е с нова формула без неприятен мирис и се проветрява много по-бързо, но не мога да потвърдя. Понежи си с тапети, 100% имаш мухъл и зад тях, затова с каквото и да пръскаш той пак ще си излиза. Аз бих ти препоръчала препарата против мухъл на Ceresit. Комшийката го ползва и е много доволна. Ето тук може да разгледаш:
Препарати против мухъл и плесен

2. Ако решиш напролет да ремонтираш, препоръчвам да махнеш тапетите и да използваш антибактериална боя, например Леко със сребърни йони. Българска е, може да се оцветява, с хубаво качество е и е на добра цена в сравнение с вносните. НИе направихме детската с такъв латекс и не сме имали проблеми засега. Ето и него го намерих:
Латекс Леко сребърни йони

3. За да закърпиш положението до тогава, може да пробваш с Влагоабсорбатора на Церезит, на който даже му гледах и реклама по телевизията. Той със сигурност няма да ти реши проблема, но пък може да направи въздуха в стаята малко по-приятен.

4. Ако генерално имаш проблеми с влагата и конденза, може да инвестираш в електрически влагоабсорбатор за около 200-300 лв. НО В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не го пускай в стаята преди да си изчистила мухъла, защото може да разпръсне спорите навсякъде.

Голямо писане изписах Simple Smile Успех в борбата!
тук потребителката дава линк и за Церезит. Но наистина на опаковката пише за баня. Мисля си, че там нали има фаянс и облицовки препарата ще е различен.

# 34
  • Мнения: 22
Вече напръсках със Саво. Много съм доволна за 30мин. се махна проблемът е че още не може да се отмирише пък вече почти цял ден проветрявам помещението   Sad

# 35
  • София
  • Мнения: 16 042
Зимно време е така, навън е влажно и не се отмирисва лесно.
Дано има къде да спите тази нощ. До утре вечер ще мине.

# 36
  • Мнения: 22
Слава Богу има. Дано се отмирише по-бързо, че само докато пръсках ми идеше да се изповръщам , отвратителна и силна миризма Sad

# 37
  • Мнения: 22
Дами, мухълът изчезна.Останаха обаче едни жълти петна. Първоначално си мислех , че не се е махнал и затова отново напръсках със Саво. Те обаче си стоят и не мърдат, упорити гадини Grinning. Изплакнах и с вода както пишеше на опаковката, но без резултат. Някой да е имал подобен случай да ми каже как да ги махна, че много ме дразнят?

# 38
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Дами, мухълът изчезна.Останаха обаче едни жълти петна. Първоначално си мислех , че не се е махнал и затова отново напръсках със Саво. Те обаче си стоят и не мърдат, упорити гадини Grinning. Изплакнах и с вода както пишеше на опаковката, но без резултат. Някой да е имал подобен случай да ми каже как да ги махна, че много ме дразнят?
Доколкото си спомням ти беше с тапети, мисля че  няма как да махнеш петната. Пръскала съм и аз върху тапети, но моите бяха по цветни и не личеше толкова, явно твоите са по светли. Хартиените тапети попиват и пожълтяват, за разлика от латекса. Ако имаш останал тапет ще си го смениш само на този участък, ако не намери някое подобно парче тапет колкото да ти реши проблема временно.

# 39
  • Мнения: 22
Да , с тапети съм... жалко. Ще си стои така засега нямам останали парчета ако нещо се купува ще е по нататък. Благодаря все пак Simple Smile 

# 40
  • Мнения: 8
Здравейте

Някой има ли идея как да премахна черен мухъл от синтетични завеси с етикет "dry cleaning only"? 100% полиестер са. Завесите са леко мухлясали долу от вътрешната страна, където са се допирали до стената, на която беше леко мухлясала и избърсах с мокра кърпичка. От тази страна са бели, отпред сиви, а между 2-те части има пух, който много лесно се къса.
Гугълнах и пробвах да го махна с четка, прахосмукачка и мокра кърпичка - никак не става. Изглежда доста старо. Не съм сигурен дали е мухъл или просто мърсотия. Помирисах го с риск да се натровя и мирише леко на мухъл. То по принцип има/ше мухъл в спалнята.

Четох някакви абсурдни съвети да съм ги положил на стара кърпа и да ги изкарам на слънце 2-3 часа да убие спорите. Не знаех, че мухъла има нещо общо с вампирите, а и къде ще го диря това слънце Ноември месец в Англия? Докато го чакам да напече, те ще просмучат още повече с влага

# 41
  • Мнения: 11 626
Изпери ги, а стената наопръскай с препарат против мухъл, че с тая мокра кърпичка пак ще мухляса. Трябва спорите на мухъла да убиеш.

# 42
  • Мнения: 40 950
Накисваш във вода с Аче. 90% няма да има вреди по плата, 10% - шит хепънс.

# 43
  • Мнения: 8
Изпери ги, а стената наопръскай с препарат против мухъл, че с тая мокра кърпичка пак ще мухляса. Трябва спорите на мухъла да убиеш.
Ма пише да не се перат. Dry cleaning only. По средата има някав пух, който леко се скъса докато мъчех с четрката и прахосмукачката

# 44
  • Мнения: 11 626
Така или иначе този мухъл трябва да се махне. Или переш и виждаш какво става, или изхвърляш и слагаш нови от естествена материя.

Общи условия

Активация на акаунт