Алтернативни средства за засилване на имунната система

  • 48 025
  • 158
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 49
като имуностимолатор ползвам Респивакс-250мг. много съм доволна-5-6 лева по схема се взимат зимните месеци.
За хрема капки за нос Гаразон, с много лек антибиотик ,много бързо действие!

# 46
  • sofia
  • Мнения: 97
Здравейте момичета!
В "Часът на мама "преди 3 дни гостуваше лекар,който препоръча като най-добро средство за засилване на имунната система(както профилактично така и при заболяване) КЛЕЕВА ТИНКТУРА.Дават се толкова капки на ден колкото е възрастта на детето в години.Ефекта бил невероятен!
Ползвали ли сте такова нещо и знаете ли къде мога да купя такава тинктура?

Здрасти за пореден път чух за тази клеева тинктура и я купих от аптеката но на опаковката пише че се разтваря във вода. Били ми обяснила по-точно как се дават капките сутрин на гладно или след ядене а разтварят ли се във вода. А мойте ваймунета наистина имат нужда от нещо подсилващо имунната система.

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 225
luchifer , ето една тема за клеевата тинктура
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=243976.msg5759546#msg5759546

# 48
  • sofia
  • Мнения: 97
Мерси  Hug

# 49
Привет на всички мами!
Темата е много актуална с настъпването на грипния сезон.Аз лично залагам на Есберитокс таблетки /ехинацея, индигово дърво и туя/ защото синът ми го приема за бонбони и си е нещо изпитано.А вчера от аптеката ми предложиха едни капки за инхалация с различни билки Кармолис,но стават и за пиене,за сега ги пия само аз за хрема и кашлица,но ще питам педиатърката дали стават за деца

# 50
  • Мнения: 2 652
Кърмя си бебето, извеждам го навън, проветрявам, овлажнявам въздуха в стаята. Друго профилактично може ли да се дава на толкова малко бебе?

# 51
  • Мнения: 3 410
Кърмя си бебето, извеждам го навън, проветрявам, овлажнявам въздуха в стаята. Друго профилактично може ли да се дава на толкова малко бебе?
Супер е Peace Наблегни на плодовете и зеленчуците в твоето хранене и това е достатъчно.Весели празници  bouquet

# 52
  • Мнения: 1 494
ПРЕПОРЪКИ ЗА ПРЕДПАЗВАНЕ ОТ СТРЕС:

      Стресът е фактор, който допринася за възникване и прогресиране на редица заболявания, поради което своевременно трябва да се предприемат мерки за намаляването му.
    * Да се използват храни богата на пресни, непреработени зеленчуци, комплексни въглехидрати, умерено количество протеини и ниско съдържание на мазнини. Да се избягва пиенето на кафе.
    * Умерените физически упражнения подобряват жизнеността, намаляват безпокойството и депресията, релаксират мускулатурата и предпазват от хроничен запек.
    * Упражненията с медитация, управляема образност и визуализация, невротерапия, йога и кигонг предлагат много добра възможност за релаксация и избягване на последиците от стреса.
    * Билковите чайове от лайка, валериана, дяволска уста, маточина, хмел, жен-шен имат успокоително и тонизиращо действие върху нервната система.
    * Ароматотерапията подобрява емоционалното състояние и отстранява проявите на неспокойствие, страх, депресия и самотност.
    * Неутралните водни бани с продължителност два часа имат успокояващ ефект.
    * Да се избягват стресови ситуации, прекомерни физически и емоционални натоварвания, употребата на алкохол, продължително излагане на вредни фактори.
    * Да се отделя достатъчно време за сън и почивка и да се ограничава използването на сънотворни медикаменти.
    * Да се използва всяка възможност за веселие и усмивки. Смехът е мощно оръжие срещу напрежението.

# 53
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 085
Силен имуностимулатор е пчелният прашец. Преборихме две настинки /хрема+кашлица+зачервено гърло/ САМО с него Peace Това при дъщеря ми. Иначе аз, когато усетя дразнене в гърлото /обикновено така започва при мен/, взимам веднъж прашец и на другия ден всичко е ОК.

# 54
  • Мнения: 1 114
Силен имуностимулатор е пчелният прашец. Преборихме две настинки /хрема+кашлица+зачервено гърло/ САМО с него Peace Това при дъщеря ми. Иначе аз, когато усетя дразнене в гърлото /обикновено така започва при мен/, взимам веднъж прашец и на другия ден всичко е ОК.

В какъв вид го даваш, на коя фирма е, по колко....?

Аз купих мед с пчелно млечице на "Билбо". Давам вече 2-3 седмици.
Имаше и мед с прашец, но реших да не прекалявам. понеже давам и прополис на хапченца /на Форевър ливинг/.

# 55
  • Мнения: 3 410
Силен имуностимулатор е пчелният прашец. Преборихме две настинки /хрема+кашлица+зачервено гърло/ САМО с него Peace Това при дъщеря ми. Иначе аз, когато усетя дразнене в гърлото /обикновено така започва при мен/, взимам веднъж прашец и на другия ден всичко е ОК.

В какъв вид го даваш, на коя фирма е, по колко....?

Аз купих мед с пчелно млечице на "Билбо". Давам вече 2-3 седмици.
Имаше и мед с прашец, но реших да не прекалявам. понеже давам и прополис на хапченца /на Форевър ливинг/.

Щом даваш таблетки прополис на Форевър е достатъчно , защото те са обогатени с пчелен прашец и пчелно млечице Peace

# 56
  • Мнения: 1 114

 Щом даваш таблетки прополис на Форевър е достатъчно , защото те са обогатени с пчелен прашец и пчелно млечице Peace

Ако е така, защо никъде не го пише?
Все пак се предлагат отделно таблетки с прашец или млечице.
Т.е. не са комбинирани.

# 57
  • Мнения: 3 410

 Щом даваш таблетки прополис на Форевър е достатъчно , защото те са обогатени с пчелен прашец и пчелно млечице Peace

Ако е така, защо никъде не го пише?
Все пак се предлагат отделно таблетки с прашец или млечице.
Т.е. не са комбинирани.

Първо да се извиня, заблудила съм се, че в таблетките прополис има пчелен прашец, но пчелно млечице има , ето прочети тук.  Сега погледнах и на етикета пише, че има пчелно млечице. Когато на моята дъщеря давам прополис, не и давам от другите пчелни продукти. Обикновено редувам прополис и пчелен прашец.

# 58
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 085
Силен имуностимулатор е пчелният прашец. Преборихме две настинки /хрема+кашлица+зачервено гърло/ САМО с него Peace Това при дъщеря ми. Иначе аз, когато усетя дразнене в гърлото /обикновено така започва при мен/, взимам веднъж прашец и на другия ден всичко е ОК.

В какъв вид го даваш, на коя фирма е, по колко....?

Взехме го на едно Изложение на пчелни продукти в Пловдив. От един мъж там. За възрастни - вечерта се смесва 1 ч.л. прашец с 1 кафена чаша кисело мляко. Сутрин на гладно разбъркваш и хапваш. За децата - 1/2 ч.л. Peace Това е профилактичния прием - всеки ден по веднъж. При по-остри състояния може два, а и три пъти в деня.
В нета четох, че най-добре действа, разтворен в мед. Смятам, че щом взимате мед с пчелно млечице, няма смисъл и от прашец. Просто следващия път вземи мед с прашец или само него Peace И аз мисля, че е добре да се редуват.

ПП. На хапчета доверие нямам - я има, я не каквото пише. Предпочитам натурални продуктите - око да види... Wink

# 59
  • Мнения: 1 114
ок, мама Тин. Мерси!  Hug
Значи да спирам едното или другото и да ги редувам?
Между другото тези таблетки с прополис колко дълго се приемат? Прави ли се някаква почивка? Мога ли давам едновременно с прополиса мултивитамините? /Очаквах да са по-приятни на вкус./

НАН, аз предпочитам таблетки, всичко е дозирано. Специално за прополиса не ми се занимаваше да изчислявам, разреждам и дозирам сама... Прекалено е сложно. А и нямам доверие на нелицензирани търговци.

Общи условия

Активация на акаунт