Съвместно съжителство или брак

  • 35 364
  • 804
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 15 064
Моят искаше брак, просто така мислеше, че е единственото правилно. Сега си е ок с положението.

# 766
  • Мнения: 821
Странно е, повечето мъже май обичат да се измъкват с това, че "подписът нищо не променя" и "това не е важно", но ако наистина нищо не променя и не е важно, какво им коства да направят "компромис", след като за жената до тях това е важно? Отговор на този въпрос не съм намерила. Явно има някакви по-дълбоки причини, които замаскират със "за какво ти е? Тези неща нямат значение". newsm78 Ако бяха толкова ларж, едва ли щяха да бягат като дявол от тамян...

# 767
  • Мнения: 3 738
да има нещо скрито, защото според мен ако беше искрен без разни страхове или планове, и за да засвидетелства грижата и интереса към дадена жена, когато връзката е сериозна, би следвало и те да го искат, знам че и те са "парен каша духа" , но  и все пак нали са мъже  newsm78

# 768
  • Мнения: 2 013
Gentle Storm, много точно казано.
И моя такива ги говореше "един подпис нищо не значи". След 2-3 години взе, че ми предложи брак. Сега аз се дърпам и аз пея песента "един подпис нищо не значи".
Просто се страхуват от по-сериозно обвързване - това е. И хората се били променяли след като сключат брак.
Сега вече аз си правя добре сметката. Да ме беше взел като бях по-наивна Simple Smile

# 769
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Добре де, какво гнило има в това, че мъжа не иска да се жени, ако действията му са на сериозен човек. Например покупката на общо имущество, общия бизнес и създаването на деца са много по-показателни, че един мъж обича и е готов да се обвърже сериозно и дългосрочно от драсването на един подпис, който много лесно може да бъде обезсилен. 
За мен действията са най-показателни. Иначе всеки може да се ожени и какво от това.

# 770
  • Мнения: 3 738
да предположим ,че има всеки всичко и жилище и т.н., хора не в първа младост

# 771
  • Мнения: 15 064
Същото "гнило", каквото и, ако жената не иска брак. Тоест - нищо.

# 772
  • София
  • Мнения: 12 012
да предположим ,че има всеки всичко и жилище и т.н., хора не в първа младост

А ти защо искаш брак? Ако си отговориш на тези въпроси, може и да разбереш, че не ти е никак важно.

# 773
  • Мнения: 3 738
да и аз разсъждавам върху това, имам много отговори, но не е заради нужда на пари , жилища..., разбирате ме

# 774
  • Мнения: 36 048
да предположим ,че има всеки всичко и жилище и т.н., хора не в първа младост

колкото по-възрастна ставам, толкова по-малко искам брак, но искам да остарея точно с този човек, което няма общо с брака; имам приятелки, които са в брак с мъже, с които не живеят от 10 години и дори не си говорят - голям праз, че са омъжени  Laughing

# 775
  • Мнения: X
Абе на хората не им се занимава, за мен това е причина номер едно.

# 776
  • Мнения: 821
Ако двамата седнат и си изложат гледните точни напълно честно и откровено един пред друг, може да се прецени на кого му е по-важно едното или другото и да се постигне консенсус. Обаче "аргументи" от сорта на "щото е тъпо" не са сериозни. А масово аргументите са точно такива. Никой не си казва какво точно го мъчи, а се опитва да убеди другия, че това са глупости и той, видите ли, трябва да се съгласи с това, без значение, че на него пък му е важно. Тъпо е, бе, за к'во ти е? Някакъв подпис, тинтири-минтири   Laughing

# 777
  • Мнения: 2 013
Gentle Storm, точно че е тъпо и доста ми накърни женското достойнство.

Това с излагане на гледните точки става много трудно. Опитвала съм преди години, при това много пъти. Също така голяма част от хората станаха вече много меркантилни и има едни такива съображения, които няма как да се изложат в разговор... нали се сещаш.

Има и други съображения от сорта: ами аз не съм на 100% сигурен още дали искам да остана с теб до края на дните ми. Е как ще ти ги каже в прав текст? Simple Smile

И в крайна сметка аз като се замислих сега, излиза че аз ще съм по-облагодетелствана ако нямам брак. Да, грозно звучи, но човек трябва също да започне да мисли меркантилно, защото наивността и идеализмът не са здравословни в наше време.

Иначе съм съгласна с miss july, че е важно какво реално прави и как го прави, но все си свети там една малка лампчика. (Поне аз така го приемам.)

# 778
  • Мнения: 192
Няма нищо страшно в брака. Истина е, че не заради подписа хората са заедно и че не той ще ги задържи заедно. Но пък и не е той този, които би ги раздели. Когато двама души решат да са заедно, съжителството и отговорността са на лице. Но чрез брака се дават права и сигурност на партньора пред институциите и обществото.

# 779
  • Мнения: 2 013
Няма нищо страшно в брака. Истина е, че не заради подписа хората са заедно и че не той ще ги задържи заедно. Но пък и не е той този, които би ги раздели. Когато двама души решат да са заедно, съжителството и отговорността са на лице.

Тук съм съгласна на 100%.

Но чрез брака се дават права и сигурност на партньора пред институциите и обществото.

Тук вече зависи от конкретната ситуация. Зависи: има ли деца, или не, защото според мен институцията брак всъщност защитава правата на децата. Така и трябва да бъде.

Аз съм минала и през развод, като за мен разводът беше стресиращ: деляха се разни неща; искаше дори половината от подаръците от сватбата (комплекти с чинии); искаше да подписвам декларация, че не искам 50% от дяловете му във фирмата (подписах); щял бил да успее да докаже, че парите, които съм спечелила всъщност не били мои. Все грозни сцени. Хората просто изтрещяват на тема пари, когато са поставени в такава ситуация. Баща ми пък се сърдеше, защо съдът бил постановил да живея в неговото наследствено жилище (при положение, че съм едно дете и той има други имоти)... Все главоболия. И на преден план винаги изплува: "моето къде е".

Последна редакция: чт, 18 фев 2016, 16:29 от Magdalena1978

Общи условия

Активация на акаунт