Съвместно съжителство или брак

  • 35 347
  • 804
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 14 098
Със същия успех можеше и брак да е сключила с Мунчо и пак да учи, работи и домакинства. Бракът предпазва ли я от използване? Твоята роднина си ги избира такива, явно Мунчовци си я влекат, не е виновно съвместното съжителство.

# 796
  • София
  • Мнения: 24 839
Със същия успех можеше и брак да е сключила с Мунчо и пак да учи, работи и домакинства. Бракът предпазва ли я от използване? Твоята роднина си ги избира такива, явно Мунчовци си я влекат, не е виновно съвместното съжителство.
Не е трудно да се разбере разликата, но всеки, който не иска брак, упорито я отрича.
Истината е, че момичето от примера, нямаше как да е сключила със същия успех 3 последователни брака за по година.
Като оставим настрани чисто практичните ползи при първия брак, на емоционално ниво бракът е отговорност- аз я поемам, подписвам се, защото вярвам, че няма да си вдигна багажа при първата трудност.

# 797
  • Мнения: 14 098
И каква е разликата? Точно фактът, че е било съжителство ѝ е позволило да си събере багажа и без излишни разправии и формалности да си тръгне. Ако имаше брак, вероятно щеше да стои и да търпи, защото вече има подпис, какво ще кажат хората и др. причини, които само тя си знае. И или щеше да се разведе, или щеше да стои, да роди едно-две деца и да се самосъжалява, че я използват като магаре. Този пример няма общо с темата, както казах, момичето има лош вкус за мъже. Peace

# 798
  • София
  • Мнения: 24 839
И каква е разликата? Точно фактът, че е било съжителство ѝ е позволило да си събере багажа и без излишни разправии и формалности да си тръгне. Ако имаше брак, вероятно щеше да стои и да търпи, защото вече има подпис, какво ще кажат хората и др. причини, които само тя си знае. И или щеше да се разведе, или щеше да стои, да роди едно-две деца и да се самосъжалява, че я използват като магаре. Този пример няма общо с темата, както казах, момичето има лош вкус за мъже. Peace
Разликата е огромна- отговорност към себе си и живота си.
Защото бракът е отговорност, а съжителството с този и онзи, е " пърхане на пеперуди, отлитане и чао".
А, що се отнася до това, какво ще кажат хората, ще ме прощаваш, но едно е да скъсаш с гадже, друго е да нарамиш багажа и като наакана да се прибереш при мама и тате, щото пак си сбъркала.

# 799
  • Мнения: X
Тази приятелка гонят ли я, или сама си тръгва? Струва ми се, че не е точно неин избор да си замине.

# 800
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
И каква е разликата? Точно фактът, че е било съжителство ѝ е позволило да си събере багажа и без излишни разправии и формалности да си тръгне. Ако имаше брак, вероятно щеше да стои и да търпи, защото вече има подпис, какво ще кажат хората и др. причини, които само тя си знае. И или щеше да се разведе, или щеше да стои, да роди едно-две деца и да се самосъжалява, че я използват като магаре. Този пример няма общо с темата, както казах, момичето има лош вкус за мъже. Peace
Разликата е огромна- отговорност към себе си и живота си.
Защото бракът е отговорност, а съжителството с този и онзи, е " пърхане на пеперуди, отлитане и чао".
А, що се отнася до това, какво ще кажат хората, ще ме прощаваш, но едно е да скъсаш с гадже, друго е да нарамиш багажа и като наакана да се прибереш при мама и тате, щото пак си сбъркала.

Че живеещите на семейни начала как се разделят? Не е ли пак с нарамване на багажа и кой от къде е. Разликата е само, че не се занимавате със съдилища. Обаче това е ако нямате дете.
А нима е липса на отговорност съвместното съжителство. Какви са точно различните отговорности, че аз нещо не виждам разлика между нас и наши бракувани приятели  newsm78

Последна редакция: пн, 29 фев 2016, 18:48 от miss july

# 801
  • Мнения: 3 730
аз се сетих и за други лошо случки, мъж и жена живеят съвместно съжителство без брак, строят къща и т.н., върху имот на мъжа, той се разболява, почина и тя е изгонена от неговите деца, а е жена на възраст дала живота и труда си за дози дом

# 802
  • Мнения: X
А да си гадже с някой и да живееш с него, къде попада? То сякаш няма луди с по 5-6 брака, ама хайде моля ви се. Сега, че някой е безпризорен и си търси спонсор, давай да му отделяме време тук и да го сравняваме с 10-15 годишна връзка, че и с деца  Rolling Eyes .
Познавам брат и сестра сключили по един брак и развели се скоропостижно. Е та?  Имат пари родителите им, платили са им и сватбите и разводите.

# 803
  • Мнения: 14 098
Роднина на мъжа ми е с точно едномесечен брак. Взеха се набързо, той беше сигурен, че това е голямата му любов. Не послуша родителите си, които го караха да не избързва, да се опознаят повече. Дори не съм сигурна точно колко изкараха, може и да нямаше точно месец. Повече време делиха полученото на сватбата.  Crazy След три години заживя на семейни начала с друга, роди им се и дете. С нея не посмя да сключи брак, парен каша духа. Интересното е, че той замина в чужбина да работи, тя си намери друг на втория месец и го заряза. И преди някой да каже, че не е трябвало да я оставя, младо семейство и т.н., той замина с уговорката да я вземе и нея след шест месеца. По-рано не можеше, имаше някакви изисквания от фирмата. Та неговото не знам какво е. И с брак не му провървя, и със съжителство. Той ли е крив, на криви ли попада?...

# 804
  • Мнения: 1 698
Дара 888, не го отписвай, мила! Може третият път да му провърви, просто трябва да опознава жените по-добре. Очевидно бърза, по-емоционален е и не ги преценява добре.

Общи условия

Активация на акаунт