Колоноскопия и гастроскопия с една пълна упойка и двете!

  • 25 504
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте, бих искала да споделя как премина това изследване при мен.
Близо година и повече имах болки в червата, запек и последните месеци болки в пъпа все едно ме режат.  Пробвах 10 дни и повече на лекарства от сорта на дуспаталин 200  и спазмалгон, пих и фибри, Еманера 40 , ефект нула болките си стояха. Реших срам не срам да си направя гастроскопия и колоноскопия. Мислех за София Мед, ИСУЛ , но позната ми препоръча да отида при др. Чурчев за мен той бе световно неизвестен, оказа се, че доста народ ходи там. Записах си час по телефона в клиниката в която работи, платен 35 лв и 15 за ехограф. Оказа се, че тези часове изобщо не се спазват, висваш там и това е платил не платил чакаш. Чаках повече от час, докато най-после се добрах до кабинета. През това време на конвейер се правеха гастроскопии и колоноскопии с упойки и без. Доктора докато преглежда и си прави и манипулациите и то затова се проточва чакането.
Разпита ме какви са ми оплакванията направи ми ехограф, каза че, имам сигурно гастрит и раздразнено черво, през това време постоянно някои влизаше в кабинета сестри доктори и той все се разсейваше. Но в крайна сметка казах, че искам да си направя това изследване. Доктора каза, че за да си вземат парите от здравната каса се лежи 3 дни и на 4тия те изписват и цената е 150 лв за всичко, ако искам сутринта да отида  и вечерта да си тръгна било 400 лв то ясно че избрах 3 те дни.
Отидох в деня,  направиха ми кръвни изследвания сложиха ми абокат,дадох и урина , направиха и снимка на бял дроб, дадоха ми очистително  прах ,което се пие  за 3 часа 2.5 литра от него , има вкус на вода със сол или на разреден морковен сок доста неприятно но се пие. При мен подейства, едва когато го изпих цялото. Доста силно като ефект, все пак червата трябва да са идеално чисти, иначе всичко е безсмислено. Гадното беше, че основно това се прави там и тоалетните са ограничени в стаята има тоалетна, която я ползват 2 стаи общо 4 човека в моя случай които са на очистително по едно и също време..... човек не може да стиска....а колко по лесно е да го направиш в вкъщи....но както и да е тоалетните при това потребление не се чистят бяха мръсни и гнусни..но мина и това.. на другия ден гладна и жадна чаках ......и чак към 13.30 часа дойде и моя час.
Извикаха ме при доктора за да си спомни за какво бях там и след това ми казаха да изчакам, влязох  в  кабинета за манипулации, събличаш се чисто гол лягаш на един креват и за 2 минути заспиваш и се събуждаш в стаята завит, с една дума нищо не разбрах. Това беше , доктора трудно да го видиш пак едва се добрах дебнейки го по коридора, но каза, че ще ми каже по късно резултата. Оказа се, че имам язва и са ми махнали полип от дебелото черво, но епикриза след две седмици окончателно какво е и как е ...Дадоха ми лекарства и дано ми мине ... Това е ...успех на всички, които им предстои и не е страшно.


# 1
  • Мнения: 81
Дадоха ли ви епикризата? Лесно ли излязохте от упойка?

# 2
  • Мнения: 23
Дадоха ли ви епикризата? Лесно ли излязохте от упойка?

Не още не са след 15 дни ще разбера какво се случва, а  от упойката се излиза много бързо, защото слагат много малко, даже гледах някой си излизат на крак след 5 мин. леко замаяни . Няма нищо страшно.

# 3
  • София
  • Мнения: 19 351
Пред перспективата за гастроскопия без упойка, каквато съм правила 2 пъти, нищо не е особено страшно.
Упойката държи около половин час, най-много един.
Много приятно се чувствах след изследването - пречистена и лекичка като перце.

Общи условия

Активация на акаунт