Искам да кажа ... (71)

  • 55 295
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Разбира се,че казвам,ако ме питат какви подаръци да се носят. За какво са ми повтарящи се игри/пъзели и подобни "отбий номер подаръци"  Thinking.По-добре 15-20 лв.,отколкото да ми седят неразопаковани и да ги нося в ДГ при майка ми. Това се случва само от деца, с чиито родители не се познаваме, или не сме близки. Другите си знаят и си имаме система. Peace Моят син е по-разочарован, ако му донесат пъзел, отколкото 10 лв. в плик, примерно.

Сега на бабите е поръчал пари и билети за националната лотария  hahaha.Тайно от баща си, че ще ни се подиграва  Mr. Green.

Играчки отдавна не употребява,има си специфични интереси-тенис,дартс,билярд,бридж,джаги,така че който иска може да се поинтересува и да му избере нещо подходящо. Това показва за мен личното отношение  Peace. Щото всички момичета може да се кефят на рокли, ама не всички момчета се кефят на 8 футболни топки, да кажем  Crazy.
Неудобството с парите е,че се вижда каква сума се дава за подарък  Rolling Eyes.
Легото ни подмина, и по-добре,че хич не го долюбвам  Praynig.
За близнаци-отделни подаръци, разбира се  Peace

Ще ходя да спортувам днес, че направих едноседмична пауза и ми е гузно  Embarassed.

# 706
  • Мнения: 4 785
Не сме спали и тази нощ, заради наемателите над нас - пуснали са апартамента на хотелски начала и се настаняват всякакви фрийкове, в 3 сутринта надуха музиката, започнаха да пищят и да тропат. Не до 3, а в 3 им започна купона  Tired Ние легнахме в 1 ч., в 3 ч. ни вдигнаха, до 5 ч. съм убеждавала мъжа ми да не се качва и да извие нечий врат, защото беше зверски ядосан - а да не се качва не заради техните вратове, които аз собственоръчно бих извила, а заради него. То бива, бива, ама това на нищо не прилича вече, писнало ми е от селяндури, грам спокойствие нямаме вкъщи.
Съответно днес трудно си задържам вниманието, даже елементарни неща, не мога да се сетя как са  Confused Ще се свиква общо събрание, но аз не мисля, че нещата могат да се решат безконфликтно.

# 707
  • Мнения: 3 609
Mър, това е ужасно. До моя апартамент има един селчо, който идва от дъжд на вятър и го ползва за бардак и една нощ така бях събудена с бЕсното сръбско, целия блок се тресеше, че и сама бях.. Абе, красота. После на работа гледах като натровена.

Аз се включвам с огромна молба: трябва ми спешно добър майстор за София, за да ми налепи едни декоративни тухлички в коридора, малък е и мисля, че за ден-два ще стане ама шлайф трябва да има за неметал, да ги реже! Ще съм безкрайно благодарна ако ми препоръчате някой читав!!

# 708
  • София, Младост
  • Мнения: 2 416
Мър, в такива случаи съм се обаждала на 112. Идват и предупреждават нарушителите. В нашият вход не се толерират подобни изпълнения. Един комшия и глоба отнесе от общината. Не само ние и други потърпевши подавах сигнали.
От саморазправа няма смисъл.

# 709
  • Мнения: 4 785
И от 112 няма смисъл, звънели сме много. В случаите, когато идват порядъкът е: звъниш в 00 ч., полицаите идват в 5 сутринта - звънят ти, събуждат те, защото обикновено купоните до към 2-3 са приключили, ставаш да им отвориш, слизаш, за да ги качиш и на въпроса "Къде е купонът, нищо не се чува?" как да им отговориш? Е, мъжът ми хич не си поплюва и ги качва да пишат протоколи на нарушителите, но каква полза, като те се сменят максимум през седмица  Outta Joint

Нямаме проблеми с единични купони - случва се, я рожден ден, годеж, моминско, живи и здрави една нощ е. Но когато е системно си е недопустимо Stop

# 710
  • Бургас
  • Мнения: 7 431
Аз съм звъняла на 112. Идват докато купона е в разгара си. Викам ги заради едни наемател над нас. Той знае,че аз му викам полицията и не ми говори, но е казал на мъжа ми да съм спокойна,защото до края на февруари се изнасял Simple Smile

# 711
  • София, Младост
  • Мнения: 2 416
Аз като съм се обаждала са действали адекватно-идват доста бързо. В интерес на истината от 2-3 години не се е случвало... откакто комшията отнесе глобата. Явно има възпитателен ефект върху всички живущи.

# 712
  • Мнения: 9 578
В другия апартамент ,в който живеехме имахме една тъпанарка над нас дето редовно ги събираше какви ли не до сутринта.То музики,то дандании,а като й звъннем да намали шума не отваряше.Накрая почнахме и ние да звъним да 112,идваха бързо. Peace Като не става с добро-това е начинът.Ненормално е през ден някой да ти думка на главата и да не спиш,а после да ходиш на работа. Close

# 713
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
 Ние си решихме проблема като от "цял живот граждани " станахме " нова генерация селяни " . Продадохме апартамента в града и си купихме къща  на село. Сега от 3 страни нямаме съседи , а от тази  с която имаме сме далече и да искаме не можем да се чуем . Викам / пея / простирам / тупам  каквото и когато си искам, чист въздух - Рай !

Peace

# 714
  • Мнения: 4 785
Ние си решихме проблема като от "цял живот граждани " станахме " нова генерация селяни " . Продадохме апартамента в града и си купихме къща  на село. Сега от 3 страни нямаме съседи , а от тази  с която имаме сме далече и да искаме не можем да се чуем . Викам / пея / простирам / тупам  каквото и когато си искам, чист въздух - Рай !
Peace
Натам сме се запътили и ние, ще има съседи, но не може да е толкова зле, просто не може. Но пък бюрокрацията ни разказва играта още преди да сме стартирали  Crazy
Обаче някой ден, бъдещите наематели ще ги търся тихи.

# 715
  • Мнения: 9 578
Ние си решихме проблема като от "цял живот граждани " станахме " нова генерация селяни " . Продадохме апартамента в града и си купихме къща  на село. Сега от 3 страни нямаме съседи , а от тази  с която имаме сме далече и да искаме не можем да се чуем . Викам / пея / простирам / тупам  каквото и когато си искам, чист въздух - Рай !

Peace
То за това и аз отдавна си мечтая  Whistling Животът в къща не може по никакъв начин да се сравни с този в апартамент.Друго си е да си изпиеш кафето сутрин на въздух,да ти е просторно и тихо... Heart Eyes Поне отврме навреме мога да си го позволя сега,пък дано някой ден и за постоянно. Grinning

# 716
  • постоянно
  • Мнения: 7 123

Натам сме се запътили и ние, ще има съседи, но не може да е толкова зле, просто не може. Но пък бюрокрацията ни разказва играта още преди да сме стартирали  Crazy
Обаче някой ден, бъдещите наематели ще ги търся тихи.


Дори и да имате съседи ,  те не са залепени до вас или под вас или над вас както в блоковете. Разбира се че и сега се съобразяваме в някакъв смисъл , но мира и спокойствието са Факт. Колкото и да звучи странно от село до центъра на града ми отнема с автобус толкова време колкото от старият ни комплекс до града. Наскоро даже направиха селото квартал и автобусите са супер редовни и евтина опция за превоз.

Късмет, дано успеете със селото - това е златната формула за бъдещ спокоен живот - къща  bouquet

# 717
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
То за това и аз отдавна си мечтая  Whistling Животът в къща не може по никакъв начин да се сравни с този в апартамент.Друго си е да си изпиеш кафето сутрин на въздух,да ти е просторно и тихо... Heart Eyes Поне отврме навреме мога да си го позволя сега,пък дано някой ден и за постоянно. Grinning
[/quote]

Да кажа по този вупрос , че откакто сме на село правим страхотни събирания през лятото - две дълги маси под асма-та , барбекюто заредено до макс , децата като искат си легнат , на никой не му пречи пушенето. Повечето приятели не искат да ходят по заведения - мъкнат провизии и искат у нас ( по скоро на двора )Crazy hahaha

# 718
  • Мнения: 4 785
То не е село, малък град е. И да, стигаме за еднакво време до центъра, отколкото от нас до центъра, защото сега сме по натоварен маршрут.
Решили сме го, но както казах борим се с бюрокрацията. А кога ще успеем, никой не може да каже, до тук 2 години. Но не е много приятно да се прибираш вкъщи, знаейки че няма да имаш покой. Живяла съм на къща цял живот, знам всички плюсове и минуси (защото има и такива, не всичко е розово и прекрасно, включително и чичо Иван с резачката в 7, в неделя Mr. Green)

# 719
  • София
  • Мнения: 7 149
Мър, ужасно е. Ние имаме такива съседи - вече не броя колко пъти сме викали полиция, а за заплахите им не ми се говори. Тези над нас пък правят ремонт вече десет години - кошмар, не ми се седи вкъщи заради съседи  Confused

Общи условия

Активация на акаунт