Песен за огън и лед 23 - Never give the enemy his wish

  • 42 132
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 270
 мерсе Хексе. Средновековието и аз го обичам, особено Византията и Османският период /Медиевистиката/, но мразя термините. Предпочитам митологията и религията. Царските инсигнии и титулатура също са ми интересни, това ми се падна и на изпита по Византия в Универстита, втори курс.../сега Византията я предават четвърти???/

# 16
  • Мнения: 18 270
Мисля си - мрежичката с отровата е останала в Санса.Но ако я използва,има опасност да затвърди обвиненията,че е убила Джофри.Също не мога да възприема Санса като убийца,онова диване Аря изпитва угризения,та какво остава сестра й да отнеме нечий живот.
Но не се отказвам от вероятността Санса да унищожи/елиминира Кутрето.Видението на горската вещица го свързвам точно с това.Едно разкриване на игричките му и е мъртъв.
Също ми хрумна - ако Джайм и Санса се срещнат,какво би попречило на Санса да му каже кой стои зад смъртта на Джофри.Какво ще загуби тя и защо Джайм да не й повярва,така и Тирион е оневинен в неговите очи? newsm78
А Миранда не й ли се пада някаква братовчедка?


Ако Джайми и Санса се срещнат е много вероятно тя да му каже истината, но проблема е че така става неволна участница в престъплението - неумишлено съучастие в убийство един вид. Иначе това наистина би оневинило Тирион

# 17
  • Мнения: 1 460
Също ми хрумна - ако Джайм и Санса се срещнат,какво би попречило на Санса да му каже кой стои зад смъртта на Джофри.Какво ще загуби тя и защо Джайм да не й повярва,така и Тирион е оневинен в неговите очи? newsm78
Не виждам как ще му се довери Санса. Той е Ланистър. Мисля, че и на Бриен няма да се довери. Confused
Единствения възможен начин, поне засега ми се вижда Хрътката, те си имат приказка двамата и тя му има доверие. Вариант е Хрътката да осъществи връзката Санса - Джайм. И двамата го познават добре.
Харесва ми,има логика.Дано чичо бъде така добър да ги срещне.

Между другото-чудна корица на новата тема. bouquet

# 18
  • Мнения: 9 714
 Зимата пак дойде при нас Simple Smile. Благодаря за темата.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 230
Мерси за темата.
Санса вече знае доста неща за Кутрето - и това, което й е казал или поизлъгал, и това, което избълва лелчето й, преди да "полети". Ама ако вземе и да си събере акъла няма да е зле. Най-малкото да си има 1-2-3 наум за него.
Абе на Санса не й ли върви твърде много на семейство кучета? Имаше вълчище, после си имаше Хрътка, сега Кутре?  Mr. Green

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 712


Веско, той Кутрето има ли "домашни" ? доколкото си споням е единствено дете,   в текста никъде не се споменава патрирах на семейството - баща или чичо, а майка му за да кръсти дъщеря си н нея, сигурно е умряла.... Аз някак си съм приел че Белиш е "сам за себе си"



Има групичка старци, които му поддържат родовото имение ...
"— Гризел беше кърмачката ми, но сега поддържа замъка. Ъмфред е стюардът ми, а Брийн… не те ли назначих за капитан на гвардията, когато се отбих последния път?"

Тоя Брийн го взе със себе си ...на 80год, е. А и Озуел бащата на Котлетата отиде с тях в Долината, но дали остана не помня.



Запис! bouquet Има ли нещо за пиене?

# 21
  • Мнения: 262
Здравейте,
според мен Санса ще се превърне в кралица на дворцовата интрига. Кутрето има сантимент към нея, все пак много му напомня на младата Кейтлин- онази в която е бил влюбен. Това не му пречи да я използва в някой свои игри, но едва ли би я жертвал.

Интересно ми е за какво му беше на Мартин да създава зомбито Кейтлин, тя си изигра ролята. Да я беше оставил да умре достойно. newsm78

# 22
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Абе на Санса не й ли върви твърде много на семейство кучета? Имаше вълчище, после си имаше Хрътка, сега Кутре?  Mr. Green
Само че на английски е Литълфингър (тя затова Миранда се шегува за размера Laughing)
Интересно ми е за какво му беше на Мартин да създава зомбито Кейтлин, тя си изигра ролята. Да я беше оставил да умре достойно. newsm78
Още не, да видим какво ще направи с Бриен и Джайм.
А и Озуел бащата на Котлетата отиде с тях в Долината, но дали остана не помня.
Там е таткото, нали в спойлерната глава пристигаше от Града на Гларуса с новини.

# 23
  • Мнения: 18 270
 групичката старци следва да са на преклонна възраст, отделно никой не му е пряк роднина и следва да са безгласни букви. под "домашни" обикновено се разбира кръвни роднини по първа съребрена или сватовска  линия/съпругата също влиза/, а не прислугата.

# 24
  • Мнения: 18 270
 Аз съм почти сигурен че Бриен ще умре от меча на Джайми...в крайна сметак той сънува че мечът му става пламтящ . Пък Бран видя Санса с  куче и лъв, нямаше жена в съня.

# 25
  • Мнения: 1 460
Здравейте,
според мен Санса ще се превърне в кралица на дворцовата интрига. Кутрето има сантимент към нея, все пак много му напомня на младата Кейтлин- онази в която е бил влюбен. Това не му пречи да я използва в някой свои игри, но едва ли би я жертвал.

Интересно ми е за какво му беше на Мартин да създава зомбито Кейтлин, тя си изигра ролята. Да я беше оставил да умре достойно. newsm78
Да трепи Фрей,докато "северът помни" се превърне в реалност.  Twisted Evil
И какво е писала Хексе - има важна роля по отношение на Джайм и Бриен.

За да е чак кралица на дворцовата интрига,според мен Санса трябва да е безскрупулна.По-скоро ще развива способност да преценява правилно хората,за да се предпазва или да извлича полза за себе си,но без да тормози другите.Крайно време е и до нея да застане приятел - тя е единственото дете Старк,което е абсолютно само.Единствено Хрътката и Тирион се опитваха да я закрилят.
А ако развие и варгски умения,ще е чудесно.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Аз съм почти сигурен че Бриен ще умре от меча на Джайми...в крайна сметак той сънува че мечът му става пламтящ . Пък Бран видя Санса с  куче и лъв, нямаше жена в съня.

Всъщност в съня на Джайм пламтяха неговия меч и меча на Бриен. После неговия меч угасна и остана да свети само този на Бриен.
Цитат
— Краля, заради когото се закле да умреш — каза Белия бик. Пламъците, които пробягваха по меча, вече загасваха и Джайм си спомни какво бе казала Церсей. „Не.“ Ужас го стисна за гърлото. А после мечът му помръкна и само този на Бриен пламтеше, а призраците закрачиха срещу него.

# 27
  • Мнения: 18 270
 хъм интересно, ако пък Бриен убие Джайми......а угасналият меч симвлолизира угаснал живот....
много сложно става.
Но пък призраците закрачиха към него ми напомня за сенките които нападат Джон, а за Джон се надяваме да е жив.....ще видим, смятам че един от двамата - Бриен или Джайми ще умре от ръката на другия.

Кой знае защо все си мисля че Джайми пак ще се види с Тирион.

за анкетата - правили ли сме анкета за любим крал на ЖТ, като това включва всички крале от Егон Завоевателя, през Дерон чак  до Ерис, Робърт и Джофри?

П.С. любимата ми част е там когато го обвинява Регар  " Поверих ти жена ми и децата си - какво направи?"

# 28
  • Мнения: 11
Да трепи Фрей,докато "северът помни" се превърне в реалност.  
 Joy и докато Фрей запомнят че "северът помни"(ако остане кой да помни)!

# 29
  • Мнения: 276
Запис и мерси за темата  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт