Песен за огън и лед 23 - Never give the enemy his wish

  • 42 147
  • 739
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 18 414
 Именно. Детото могат да го пазят, само ако е кралско дете и в никакъв друг случай.
Каквито и заповеди да раздава Регар те са под клетвите им да опазят кралското семейство, а всички останали членовне вече са мъртви. Няма логика да зярязват кралското семейство докато са били живи, само за да охраняват сина на Дейн.

# 286
  • Мнения: 18 414
 Елия е окей с  изневярата първо защото е от Дорн, второ защото не може да има повече деца, трето  "изневярата" е била политическа и четвърот вероятно нее очаквала Регар да се ожени за Лияна, а просот тя да му роди  трето дете  - нещо съвсем нормално за Дорн и още по-нормално за Таргите. Ако Регар бе обявил публично че ще взима втора съпруга или че ще се разевжда с Елия щеше да се вдигне доста по-голям шум.

# 287
  • Варна
  • Мнения: 18 035
Именно. Детото могат да го пазят, само ако е кралско дете и в никакъв друг случай.
Каквито и заповеди да раздава Регар те са под клетвите им да опазят кралското семейство, а всички останали членовне вече са мъртви. Няма логика да зярязват кралското семейство докато са били живи, само за да охраняват сина на Дейн.
Регар е дал пряка заповед. Регар е мъртъв, цялото кралско семейство е мъртво.
Какво остава на рицарите от КГ? Да  кажат, майната му вече няма крал? Или да изпълняват заповедите до последно?

# 288
  • Варна
  • Мнения: 1 712

Регар е дал пряка заповед. Регар е мъртъв, цялото кралско семейство е мъртво.
Какво остава на рицарите от КГ? Да  кажат, майната му вече няма крал? Или да изпълняват заповедите до последно?
Когато са тръгнали от КЧ всички са били живи мисля. Хрътката е участвал в битката, не се е прибрал у дома. Има логика само ако пазят кралска кръв.

Я виж цитат: "„Обещай ми, Нед.“ Треската й бе отнела силата и гласът й излизаше почти в шепот, но когато той и даде думата си, страхът изчезна от очите й. Нед още помнеше как му се беше усмихнала, как пръстите й бяха стиснали здраво неговите в мига, когато се предаде на смъртта. Листата на розата, които се изсипаха от дланта й, бяха мъртви и черни. "

# 289
  • Варна
  • Мнения: 18 035

Регар е дал пряка заповед. Регар е мъртъв, цялото кралско семейство е мъртво.
Какво остава на рицарите от КГ? Да  кажат, майната му вече няма крал? Или да изпълняват заповедите до последно?
Я виж цитат: "„Обещай ми, Нед.“ Треската й бе отнела силата и гласът й излизаше почти в шепот, но когато той и даде думата си, страхът изчезна от очите й. Нед още помнеше как му се беше усмихнала, как пръстите й бяха стиснали здраво неговите в мига, когато се предаде на смъртта. Листата на розата, които се изсипаха от дланта й, бяха мъртви и черни. "

Тримата са пазели Регар, докато е бил с Лияна в Кулата на радостта, когато Регар тръгва към Тризъбеца им заповядва да пазят детето. Пряка заповед.Какво неясно има?
Кралската Грардия се е занимавала и с други дела, например имeнно КГ е унищожила Братството на Кралския лес, които са били разбойници.

# 290
  • Варна
  • Мнения: 18 035
Елия е окей с  изневярата първо защото е от Дорн, второ защото не може да има повече деца, трето  "изневярата" е била политическа и четвърот вероятно нее очаквала Регар да се ожени за Лияна, а просот тя да му роди  трето дете  - нещо съвсем нормално за Дорн и още по-нормално за Таргите. Ако Регар бе обявил публично че ще взима втора съпруга или че ще се разевжда с Елия щеше да се вдигне доста по-голям шум.

Един интересен детайл. Регар започва заигравката с Лияна преди Елия да е родила и да се знае, че няма да може да ражда повече.

# 291
# 292
  • Мнения: 18 414
 Пряката заповед е под Клетвите.
Както джайми каза "Краля може да ви заповода да убиете коня му....идвате при мен."
има заповеди и заповеди.

Клетвите са неоспорими, ако заповедта противоречи на клетвите не я изпълняваш.
---
 хъм, провали ми теорията....но все пак Елия е от Дорн, вероятно е предполагала че Лияна е временно увлечение на Регар, за нея подобни неща са нормални. по-късно като е разбрала че няма да има трето дете вече са се намесили и политическите причини. нима е трябвало да вдига шум? и да доказва че не се справя като съпруга?

Ако Дейн е Корин в което има логика  и баща но Джон нямаше да се прави на умряла лисица, а щеше да го приклещи някъде насаме и да му го признае "Джон....аз ....съм баща ти"

# 293
  • Варна
  • Мнения: 1 712
И все пак има приоритети,при диалога с Нед не изглеждат притеснени. че са изпуснали войната. Къде се развива битката 7/3 ясно е само, че е пред кула в Дорн.
 "— Едард! — извика тя. Вихър от розови листенца повя от прошарените с кръв небеса, сини като очи на смъртта."
Тук според мен определението "сини" е за розите.

"Все още го виждаше: венец от зимни рози, сини и покрити със скреж."
Защо Лиана ще пази розите на Регар, ако е с Артър Дейн? И Защо изведнъж са мъртви и черни?

# 294
  • Варна
  • Мнения: 18 035
Пряката заповед е под Клетвите.
newsm78
Тоест ако Регар им нареди да останат при Кулата, те няма да му се подчинят?
Значи Лорас е можело да откаже да ходи при Драконов камък, защото трябва да пази Мардж и Томен.
Хитро.. Mr. Green

# 295
  • Мнения: 691
И на мен не ми се връзва теорията за Артър Дейн и Лиана.
Няма да тръгнат тези толкова честолюбиви рицари да защитават техен брат, който си е престъпил клетвата.
Вижте им мнението за Джайм. Изобщо Дейн едва ли би си нарушил клетвите.
И в момент на война да пазят неговото копеле, а не кралското семейство?
Виж ако е копелето е кралско, ще е друго.
Хексе по-горе писа, че кралското семейство е убито и нищо друго не им остава освен да си спазят обещанието.
Именно- кралското семейство е избито и най-важното е да опазят последния наследник на принца.
Историята е песен за огън и лед. Таргите са огъня, а не Дейн.
Дейн са второстепенни герои. Толкова малко е писано за тях.
Не вярвам Мартин да свърже най-голямата "тайна" в историята с един от тях.

# 296
  • Мнения: 388
Ако бащата на Джон е Артър и при кулата е останал жив, защо той не си е взел сина и той да обещава на Лиана да го пази (ако тя това е искала от Нед)? Например да кажат, че детето е на Ашара или нещо такова. Дали да бъде копеле на Нед е било най-доброто решение? Освен ако не е трябвало да бъде на Вала, тогава е логично да бъде отгледан по-на север.

# 297
  • Варна
  • Мнения: 18 035
И все пак има приоритети,при диалога с Нед не изглеждат притеснени. че са изпуснали войната. Къде се развива битката 7/3 ясно е само, че е пред кула в Дорн.
 "— Едард! — извика тя. Вихър от розови листенца повя от прошарените с кръв небеса, сини като очи на смъртта."
Тук според мен определението "сини" е за розите.

"Все още го виждаше: венец от зимни рози, сини и покрити със скреж."
Защо Лиана ще пази розите на Регар, ако е с Артър Дейн? И Защо изведнъж са мъртви и черни?
Тук наистина по-скоро стигаме до Регар.

Сините зимни рози са любимите цветя на Лияна. Регар й е дал венец от сини рози, когато я е короновал на турнира (Знаел е предварително кои са любимите й цветя? Thinking)
Едва ли розата, която държи е от венеца на турнира Laughing Трябва специално да е го е носела, когато я е отвличал Регар (смисъл в това няма, защото след отвличането той може да и даде 100 такива венеца.)
По-скоро и е дал такава роза, когато е тръгвал за Тризъбеца.
Или пък Артур и е дал такава роза, но тя вече е изсъхнала. (все пак такива рози не се намират в Дорн)

Джони , не всяка любовница е метреса, в случая с Лияна пък изобщо не може да бъде наречена така. Използвай правилните думи. Peace

Последна редакция: пн, 15 фев 2016, 12:45 от Хексе

# 298
  • Варна
  • Мнения: 1 712
Да заведеш "жена" си вкъщи не е точно служба на краля и не изисква трите най-добри меча. Още повече по време на война. Да превземеш крепостта на врага е служба на краля.
А ако Джон е син на Артър Дейн, той не ОП!!!
За розите мисля, че може да са използвани в евентуалното отравяне на Лиана. Мъртви и Черни!
В коя кула умира все пак?

# 299
  • Варна
  • Мнения: 18 035
Ако бащата на Джон е Артър и при кулата е останал жив, защо той не си е взел сина и той да обещава на Лиана да го пази (ако тя това е искала от Нед)? Например да кажат, че детето е на Ашара или нещо такова. Дали да бъде копеле на Нед е било най-доброто решение? Освен ако не е трябвало да бъде на Вала, тогава е логично да бъде отгледан по-на север.

Какво ще прави Артур с новородено бебе? Не може да се върне просто при семейството си, все пак има репутация да пази. И може би мисия да изпълнява.
Няма как да представят , че детето е на Ашара. Нейното е родено и починало преди няколко месеца, няма време да зачене и износи ново.
А може както казваш Джон просто да е трябвало да стои на Север.

Чудно ми е, когато Лияна умира Джон бил ли е с нея или е бил при Ашара и Нед да не е отишъл само да носи меча , а да вземе детето от Ашара.

Общи условия

Активация на акаунт