за гърдите

  • 1 580
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Нищо не съм правила, дори като започнх да кърмя нямах рагади, сега имам друг проблем - хапят ме Mr. Green

# 16
  • Мнения: 4 362
   Досега нищо не съм правила за загрубяване на зърната.Не мисля, че е необходимо

Аз също  Peace

# 17
  • Мнения: 663
с влажна кърпа ги масажирах всяка вечер

# 18
  • Мнения: 3 760
От средата на 8-ми месец мажех нередовно с Гармастан. Тогава не знаех за Лансинох.
Въпреки мазането /или поради нередовността му/ си страдах от рагади около месец след раждането /имахме и млечница/.

# 19
  • Мнения: 4 242
През целия девети месец се мажех с Гармастан, но въпреки това имах ужасни рагади първите десет дни след раждането.
По-скоро трябва да се внимава да се поставя бебето правилно на гърдата, така няма да има никакви проблеми или болки!

# 20
  • Мнения: 223
не съм мазала с нищо. имах рагади за 2-3 дни още докато бях в майчин дом, там ги мазах с някакъв мехлем, който те ми дададоха и след това не съм имала проблеми. а и мисля, че една от причините изобщо да се появят беше, че преди да ме изпишат бях послушала акушерките и преди и след всяко кърмене миех зърната със сапун. после прочетох, че от това няма никакъв смисъл.

# 21
  • Мнения: 175
Здрасти!
Аз специална подготовка на зърната не съм правила. Единствено при къпане си правих контрастни душове на гърдите. Като започнах да кърмя се появиха рагади на едното ззърно. Минаха с Лансинох много бързо. Не съм мила зърната със сапун.

# 22
  • Мнения: 5 391
Не правех нищо по време на бременността, първите дни на кърмене зърната ми бяха чувствителни, мазах с Лансинокс и сега се чувствам добре, така и не ми се разраниха.

# 23
# 24
  • Мнения: 252
Нито съм се мазала с нещо нито пък съм правила масажи Simple Smile

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Четиво защо няма нужда да се обтриват гърдите (или да се мажат предварително, така и така сме си дошли на думата) Grinning
Подготовка на гърдите за кърмене
Подготовка за кърмене – психическа и физическа

За протокола - не съм се обтривала, нито мазала преди да родя. След раждането се мажех с Гармастан (защото не знаех за Лансинох, пък може и да е нямало тогава внос още), но вината (пу!) беше в акушерките, които ми казаха да се мия със сапун преди всяко (!) кърмене, в резултат на което кожата на ареолите и зърната ми се беше изсушила като гущерова... Като спрях да мия, а впоследствие и да мажа, се оказа, че спокойно съм можела и без мазане да мина Grinning

# 26
  • Мнения: 1 427
Мажех с Гермастан.

# 27
  • Мнения: 2 332
За протокола - не съм се обтривала, нито мазала преди да родя. След раждането се мажех с Гармастан (защото не знаех за Лансинох, пък може и да е нямало тогава внос още), но вината (пу!) беше в акушерките, които ми казаха да се мия със сапун преди всяко (!) кърмене, в резултат на което кожата на ареолите и зърната ми се беше изсушила като гущерова... Като спрях да мия, а впоследствие и да мажа, се оказа, че спокойно съм можела и без мазане да мина Grinning
За съжаление аз продължавах тъпо и упорито да се мия със сапун... страхотни рагади си докарах, и кърмих със силиконови накрайници, после детето не можеше да ми намери истинските зърна...  Laughing И така карахме докрая.

# 28
  • Мнения: 137
С нищо не мажех,а после с Гармастан.Нямах никакви проблеми

# 29
  • Мнения: 2 959
Абсолютно нищо не съм ги правила, дори след раждането след всяко кърмене оставях по- малко кърма, много ми помагаше при разранявания.

Общи условия

Активация на акаунт