Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 137

  • 128 198
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 11 747
Късно е момичета, купих го. Но ми харесва, за сега. Поне се размесва идеално и си правя много хубави цветове допълнително. Аз съм свикнала с мек, явно, винаги съм си правила марципан Варна до сега и за първи път купувам. Но ще имам предвид препоръките ви за други случаи.

# 676
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
От мен също препоръка за Фо. За обличане фърст клас е страхотен. За фигурки става и обикновения. Аз ги поръчвам от тук http://rocake.com/category/254/fo.html

Ани,вчера поръчах и аз фърст клас,дано допадне и на мен  Simple Smile

# 677
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 456
От мен също препоръка за Фо. За обличане фърст клас е страхотен. За фигурки става и обикновения. Аз ги поръчвам от тук http://rocake.com/category/254/fo.html

Ани,вчера поръчах и аз фърст клас,дано допадне и на мен  Simple Smile
Ще чакам да споделиш  Grinning

# 678
  • USA
  • Мнения: 675
Скоро е РД на дъщеря ми и реших да не обличам с фондан. Мисля да измажа с маслен крем-масло и пудра захар 1:1 и само да го оцветя. Тортата избрах да е нещо такова, не знам дали ще се справя.

 https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/ba/56/19/ba561968 … 07fb154d5f585.jpg
или тази, която повече ми харесва. https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/e4/be/bb/e4bebb657d445 … 084.jpg?noindex=1


Вие какво ползвате в такъв случай?

Последна редакция: пн, 19 юни 2017, 16:33 от maimun77

# 679
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 456
Маймунче, преди време и аз имах такива терзания относно масления крем и тук момичета ми препоръчаха швейцарски маслен крем. Със сигурност е много по-вкусен от обикновения маслен и добре се оцветява. Ако те те притеснява , че е с белтъци /но пък те се приготвят на водна баня/ може да го пробваш.

# 680
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Маймунче и аз бих измазала със суис меренге.Аз всичките си торти и тези под фондна измазвам с него.За мене е в пъти по вкусен от обикновения маслен крем.
Иначе втория вариант ми допада повече,по ми е детска.
Аз правих за голямата ми дъщеря торта със сладолед.Топките направих от натрошен блат,пудра захар и крема сирене,оформих,оставих ги да стегнат в хладилника и залях с шоколад. Това се получи при мен

# 681
  • Мнения: 59
Здравейте момичета,
искам да помоля за помощ относно това цвете - с какви резци и вейнъри се прави? Знаете ли къде ги има?
http://prikachi.com/images.php?images/171/9140171E.jpg
А има ли някой който прави по поръчка фигурки и цветя?

Ето една тортичка и от мен
http://prikachi.com/images.php?images/176/9140176T.jpg
Облепена е допълнително с готови блатове, измазана с швейцарския маслен крем. Обаче не се получава ръбчето.....Вчера правихме една залята с ганаш, но при нея пък шоколада като се втвърди и стана може би много остро и на места скъса фондана....

# 682
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ванита, не съм сигурна дали е просто въпрос на изразяване или наистина е било така, но наистина ли сте ИЗЛИВАЛИ ганаша в/у тортата? Ако е така, по мое мнение сте го разредили много... Само веднъж съм измазвала директно с течен шоколад, защото много рядко ползвам фондан, но общо взето, не може да измазваш с нещо течно с идеята то някога да стегне. Маслените кремове за измазване също не се изливат, а се... измазват, може би е правилната дума...

И извинявай за въпроса, но това черното зад панделката ушите на Мики ли трябва да са? Някакси ми е много диспропорционално, първо защото ушите са по-високо в лицето, а не на нивото на панделката, така сякаш някой му е разсякъл главата и му е оставил само ушите Sad, пък аз не давам да се случват такива неща на любимия Мики Маус  Laughing и второ защото самите уши са му по-малки или колкото панделката, откъдето на мен ми идва основната диспропорция. Струва ми се и, че има някакви неравности под розовия блат...

# 683
  • Мнения: 11 747
Зафилват се - е правилната дума.

# 684
  • София
  • Мнения: 461
Ванита,
Цветето е правено с кътъри за божур, има избор на комплекти в магазините за сладкарски консумативи. Ако разгледаш видеа с инструкции,ще видиш ръзлични методи,това специално ми изхглежда като всяка венчелистче да е закрепено върху тел и след това събрани и подредени

# 685
  • Мнения: 59
Криси, да, май не се изразих правилно...
А иначе за ушите си много права - така си е, много са и малки  Joy
Денди, благодаря, и на мен на божур ми прилича, поръчах си вече такива резци. Но на снимката е толкова нежно, че много се притеснявам дали ще се справя...

# 686
  • Norge
  • Мнения: 2 311


Да, на тази снимка вече се вижда за какво цвете иде реч  Grinning


Ванита
, от каква паста ще го изработиш?

За Мики-тортата (без ушите Mr. Green)  от мен имаш поздрав, защото се вижда, че си работила върху обличането и разликата между тази и предните ти торти е ясно забележима. Продължавай!
----

Момичета, много ми е приятно, че се събираме тук да си говорим!  Hug Hug Hug Heart Eyes

# 687
  • Мнения: 59
Нелка, от въпроса ти разбирам че за крайния резултат значение ще има материала! newsm78
Идея си нямам от какво трябва да бъде...
Имам 2 вида фондан - единия е на новаджел /по твърд е/, а другия е много мекичък и гладък, на една белгийска фирма...
От друг материал ли трябва да бъде за да се постигне този нежен ефект?
 Heart Eyes bouquet

# 688
  • София
  • Мнения: 461
Ванита,божур с фондан ще е трудно да изпипаш - няма да можеш да изтъниш хубаво листенцата в края,понеже не е толкова еластичен и се къса,а и съхне адски бавно и целият божур ще стане грубоват и свлечен- това са наблюдения от опит. поръчай си гъмпейстмисля че се води бързосъхнеща захарна маса,даже някои фирми изрично пишат на опаковката,че е подходяща за цветя и фигурки. Нека Нели ме поправи,ако бъркам в нещо

# 689
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 456
Ванита, със сигурност най-добре е да ползваш Гъм пейст. Нелка, също мисля, че има рецепта за такъв домашно приготвен. Сега ще погледна дали някъде съм си я записала.
Нелка, надявам се да нямаш нищо против да я постна тук.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт